SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: zalbi »

lola900 pisze:Codziennie siedzi pod tą klatką i się im przygląda,
tak gdy Beta była mała i tak teraz, siedziała przy szczurzej klatce. potrafiła tak przesiedziec cały dzien. gdy ogony biegały, leżała na podłodze i waliła ogonem z radości i jedyne niebezpieczeństwo było takie, że którys szczur napatoczy się pod ogon i tym sposobem zostanie "popchnięty" tak, że będzie ślizgał po podłodze.
teraz, gdy już szczurów nie mam, Beta siedzi pod mysią klatką.

pomijając już fakt, że gdy Beta była na tyle mała a ja kupiłam fureta plusa, bez problemu wchodziła do szczurzej klatki przez drzwiczki i tak w niej z nimi siedziała.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: lola900 »

Tak tylko mój pies niedość że siedzi pod tą klatką,to jeszcze gdy jakiś szczurek się ruszy to ona od razu chce go powąchać.Przed chwilą gdy Zara weszła na pręty Dora rzuciła się na klatkę i aż ją zaczeła przesuwać :( Nie wygląda ona na taką co by się z nimi chciała pobawić tylko raczej je zjeść :-\
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: lola900 »

Mam szczurki juz od pon. a one dalej mnie gryzą :'( Gdy chcę którąś pogłaskać od razu naskakuje na moją ręke i próbuje mnie ugryść.Dlaczego po takim czasie są jeszcze naieufne?
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Paul_Julian »

Są nieufne, poniewaz są ze sklepu :( Jak są oswajane w domu (np. z kinder niespodzianki )to od małego uczą sie dotyku dłoni. W sklepie są wsród obcych ludzi, obcych zapachów i wogóle jest dziiiwnie.
Nauczą sie zaufania, tylko muszą Cię poznać. Jedna z moich szczurzyc gryzła przez ponad rok, i to tak porządnie do krwi.

Czy możesz podłączyc sie pod któryś z tematów tutaj ? :
http://szczury.org/viewforum.php?f=8
Poczytaj i może znajdziesz coś pomocnego . Jeśli nie , to wybierz jeden , który opisuje młode szczurki i podobną sytuację do Twojej i tam napisz po krótce co i jak :)
Są różne sposoby , a jak bedziemy kontynuować tutaj to zaraz ten topik się zasmieci informacjami "nie na temat".
Oswajanie to trudna sztuka, ale nie wolno się poddawac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: isia28 »

wszystko zalezy od tego czy gryza zeby ugryzc czy dla zabawy?? moja malutka ucieka od reki po czym podbiega wchodzi na reke i kąsa i znowu ucieka. tak wyglada zabawa w jej wykonaniu. gryzienie ma różne oblicza- jezeli gryza do krwi to nie dobrze ale jezeli tylko łapią ząbkami , nie robiąc krzywdy to normalne zachowanie- droczą się tylko
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Rhenata »

przeczytałam temat i aż mi cie szkoda , tym bardziej szczurków których nie możesz odizolować od psa...

jeśli nie gryza cie do krwi to nie zabieraj reki ale delikatnie podsuwaj z np. czymś dobrym do jedzenia, jak będziesz tak robić kilka razy dziennie to nabiorą w końcu do ciebie zaufania
miej cierpliwość i bądź delikatna,
popełniłaś podstawowy błąd.. wzięłaś zwierzaki z rozmnażalni której zależy tylko na twoich pieniądzach :-X !
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Kameliowa »

lola900 pisze:Mam szczurki juz od pon. a one dalej mnie gryzą :'( Gdy chcę którąś pogłaskać od razu naskakuje na moją ręke i próbuje mnie ugryść.Dlaczego po takim czasie są jeszcze naieufne?

Bo je kupiłaś ze sklepu. Trzeba było adoptować z forum, transport jest kiepskim argumentem, bo przyjście na dworzec i odebranie zwierzaków nie jest problemem. Nie były przyzwyczajone do ręki.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Paul_Julian »

Lola900 podczepiła się tu pod temat :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t= ... 08#p657508
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Kameliowa »

Oka, to nie offtopuje .
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Paul_Julian »

To nie o to chodzi, tylko sie biedna dziewczyna rozdwoi i nie będzie widzieć , gdzie patrzeć ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Kameliowa »

no doooobra ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: lola900 »

Teraz jest już wszystko w porządku.Szczurki przeniosłam do salonu i mój pies nie ma tam prawa wchodzić ;D A szczurki i tak się jej juz nie boją ;)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: xyzzy »

Słuchajcie, mam takie pytanie. Co oznacza, kiedy jeden szczur staje do drugiego bokiem, i kładzie głowę po sobie ale jednak grzbiet zostaje na górze, to znak dominacji czy uległości?
Obrazek
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: xyzzy »

Aha. Nie no, dzięki za pomoc.
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: dusiaczek »

Moje tak wyglądają jak się myją.(?)
Nie obrażaj się od razy jak ktoś nie odpisze, zdarza sie.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”