Dorotkowe noski. Frutka [*] Julka [*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Rhenata »

śliczne dziubaski, wysyłamy mizianko no i klaciocha super :)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: kulek »

Łał, łał, łał, szał ciał, ale fajna klaciocha! Gratuluję :D
No i szczursony jakie fajne, ślinię się do ich zdjęć :P
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: susurrement »

ale super klatka :)
a ta otwierana góra jest naprawdę ekstra!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

Zamówiłam już półeczkę i schodki. Przesyłka przyjdzie jutro i dam fotki urozmaiconej klatki. ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

Odinka gwałtownie schudła... Ma zapadnięte boczki, ale je pije- jak zawsze, tylko dużo śpi- zawsze była śpioczkiem. No ja wiem, ma już swoje lata, a staruszki lubią pospać, wiem. Jutro po szkole pędzimy do weta, bo dzisiaj już nie zdążę. Mam nadzieję, że to nic. :(
Kciukajcie.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: kulek »

Kciukamy!
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: lepakkomies »

Ja również trzymam kciuki, aby było ok :)

P.S. Czytam tak Twój temat od kilku dni i sama się sobie dziwię, że mnie tak wciągnął :P
Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich ogonków :-*
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

lepakkomies pisze:P.S. Czytam tak Twój temat od kilku dni i sama się sobie dziwię, że mnie tak wciągnął :P
Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich ogonków :-*
Dziękujemy! ;D Także za kciuki.
No więc byłyśmy u weta. Powiedział, że może to być: począwszy od alergii na cokolwiek, na nowotworze skończywszy... My jednak pozostajemy Dobrej Myśli. Mamy przeszukać wszystko, np. sianko, w poszukiwaniu małych śmierdzących robaczków koloru brąz bądź żółć. No cóż, pozostaje nam cierpliwie szukać, węszyć i czekać.
Noo, a zdjęcia urozmaiconej klatki jutro, bo jestem zbyt leniwa, żeby wgrać je na kompa.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

Sianko czyste, brak jakichkolwiek szkodniczków, które zanieczyszczałyby Nasze środowisko.
Jedzonko z pewnością także, iż dziewczyny dostają nową 'michę', zaraz po doszczętnym zjedzeniu jej zawartości, więc tak około... co drugi dzień.
Baterie od aparatu są w stanie rozładowania, z tego wynika, że trzeba będzie naładować akumulatorki. Tłumaczę się brakiem nowych bateriopodobnych pierdół, które zdolne by były zastąpić stare, brzydkie be-akumulatorki, które i tak po paru dniach, wycieńczone, kończą w zasilaczu.

W biegu i szarej codzienności, od niedawna postrzegłam u siebie silne stadium MGR do czerwonookich, paskudnych labinochów. ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

postrzegłam
Postrzegam miało być. Błędy wynikają z braku wprawy w użytkowaniu klawiatury. ::)
Tęskno mi, Edycjo!
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

:'(
Od jakiegoś czasu, czyli mniej-więcej parę dni, Odinka ma wyciek z pochwy... Wraz z podaniem zastrzyku [chyba przeciwzapalnego, przeciwświądowego] wyciek znacznie się zmniejszył, wręcz ustał. Być może mamy do czynienia z zapaleniem macicy... :-\ W poniedziałek ponownie odwiedzimy weta.
Wieczna senność może być spowodowana zarówno sędziwym wiekiem, jak i niedoczynnością tarczycy. No tak, ale założmy, że Odinka ma tą niedoczynność [tfu]. W takim razie Frutka powinna mieć nadczynność, iż jest pobudzona i wgl. Wg mnie to bez sensu. Narazie stawiamy na wiek.
Kciukajcie za zdrówko...

Co do doszczurzania.
Mama najwyraźniej sama nie wie, czego chce, gdyż jeszcze przed tygodniem deklarowała, iż 4 szczury to stanowcze maksimum, a dziś rano to moich uszu doszła wypowiedź na temat 5, 'bo ta klatka jest wystarczająco duża'... :P
Gdy tłumaczyłam, dlaczeguż to nie powinniśmy brać szczurków z zoologa, rodzice się zgadzali na forum. Teraz mówią, że transport, że cośtam, blablabla... Mówiłam, że kupując maluchy w zoologu,dajemy właścicielowi do zrozumienia, że szczurki 'idą' i na miejsce kupionych zaraz pojawią się nowe. W jednym, zoologu sprowadzają szczurki na zamówienie, więc nie ma obaw, aby męczyty się w niewielkim terrarium, ale czy to coś zmienia?... Szczurki sprowadzane są bez matki [oczywiście nie znamy ojca i niewiadomo skąd są szczury, czy to nie jest kazirodczy związek], a w dodatku mają tylko 3 tygodnie! Są niewykarnione, słabe... Gadałam o tym z właścicielką, zdawała się rozumieć, ale wiadomo, że lud nie kupi podrośniętych szczurów, tylko te maluszki, które i tak im nie dożyją pięknego wieku... :-\
Jakiego mogę jeszcze użyć argumentu na ten be-zoolog?

Tak, zdjęcia dzisiaj. :P
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: klimejszyn »

kciukamy za zdrówko. musi być dobrze.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: Dorotka96 »

Zdjęcia. :D
Moje wyroby. ;D
Obrazek Obrazek

Urozmaicona klatka. Tylko,ze bez hamaczka, który jest w praniu, z dokładniej- suszy się.
Obrazek Obrazek Obrazek

I szczury.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Narazie tyle, bo wyganiają mnie z kompa. ::) Reszta potem.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: susurrement »

Dorotka96 pisze::'(
Od jakiegoś czasu, czyli mniej-więcej parę dni, Odinka ma wyciek z pochwy... Wraz z podaniem zastrzyku [chyba przeciwzapalnego, przeciwświądowego] wyciek znacznie się zmniejszył, wręcz ustał. Być może mamy do czynienia z zapaleniem macicy... :-\ W poniedziałek ponownie odwiedzimy weta.
moja Plamka miała to samo. dostawała Ceporex (antybiotyk) przez 7 dni i przeszło.
warto dać coś mocniejszego niż enroxil, bo on może nie pomóc.
trzymam kciuki za zdrówko :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dorotkowe noski: doszczurzanie

Post autor: lepakkomies »

Cieszę się, że jest już nieco lepiej, ale wiadomo w końcu co konkretnie dolega Odince?

Co do zakupu ogonków - nie lepiej przejrzeć oferty oficjalnych hodowli rasowych szczurków? Szczurki są z pewnego miejsca, zdrowe i nie narażone na wady genetyczne - fakt, że wiąże się to z pewnymi formalnościami, ale to chyba nie wielki wymóg za zdrowego szczura. Z tego co widziałam jeden z hodowców jest też tu na forum (bodaj pierwsza pozycja na liście SHSRP) => http://www.shsrp.yoyo.pl/hod.htm

Nie chcę się oczywiście wtrącać, ale jak piszesz, zależy Ci na tym, aby ogony były zdrowe i nie z miotu wsobnego, a na taki na pewno możesz liczyć z oficjalnej hodowli - o sklepie zoologicznym nie ma nawet co mówić, a o "nielegalnych" hodowcach szczurów tym bardziej (ktoś Ci może wciskać, że z jego szczurami jest wszystko "cacy-lali", ale mówić to sobie może każdy 8) ).

Jeśli coś źle mówię, to proszę mnie poprawić...

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”