Stłuszczenie wątroby a narkoza

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: Essme »

Frytka ma 1,5 roku. Z podejrzeniem ropomacicza trafila na USG. Podczas badania lekarz stwierdzil ze watroba jest znacznie stluszczona, nie widzial jednak oznak ropomacicza, dodam ze wczesniej podczas dwoch cyklow miala wycieki z drog rodnych bardzo jasno czerwone - wrecz razace w kolorze, widac bylo ze cierpi. Podczas ostatniego dostala:

Enrobioflox 0,1 ml
Cyclonamine 0,1 ml

Nastepnego dnia czula sie juz ok, wiec natychmiast zawiozlam ja na USG, wykonywal je dr. Piotr Marcinski wiec podejrzewam ze lepiej nie moglam trafic. Ponizej wynik:

"Watroba nieznacznie powiekszona, miazsz bez zmian ogniskowych, mierne cechy stluszczeniowe. Uklad zolciowy, uklad naczyniowy wtaroby bez zmian. Sledziona niepowiekszona, miazsz bez zmian. Nerki rozmiarow prawidlowych, miazsz bez zmian. Brak zlogow i cech zastojowych. Nadnercza bez zmian. Moczowody bez zmian. Pecherz moczowy bez zmian w budowie, brak zlogow. Cewka moczowa bez zmian w budowie, nieposzerzona. Macica rozpulchniona w trzonie do ok 3mm, w rogach do ok 4-5mm, bez patologicznej zawartosci i bez cech przerostu przerostu torbielowatego. Jajniki o nieco nieregularnej powierzchni, mozliwosc formowania drobnych torbielek. Trzustka niepowiekszona, miazsz bez zmian. Zoladek w widocznych obszarach bez uchwytnych zmian. Widoczne odcinki jelit bez uchwytnych zmian. Wezly chlonne bez uchwytnych zmian. Brak plynu wolnego w jamie otrzewnej."


Z wynikami pojechalam do swojej Pani weterynarz, najpierw dostalam informacje ze moze zostac poddana sterylizacji i w zasadzie wyniki nie sa jakies tragiczne ale potem po konsultacjach z kims stwierdzila ze Frytka przez watrobe nie przezyje narkozy. Ufam jej ale chcialabym jednak zasiegnac opinii innych lekarzy, jak oni zapatruja sie na takie przypadki, jutro jedziemy do dr. Miklusza, sprobuje sie tez dostac do dr. Bieleckiego . Czy ktos z Was poddal operacji szczura z powiekszona watroba?
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: isia28 »

zaufaj lekarzowi, jezeli ma obawy to warto wziac je pod uwage. mozesz jeszcze udac sie do innego wet , zaczerpnac porady
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: Essme »

Jezeli jej nie wysterylizuje to najprawdoodobniej wda sie w niedlugim czasie ropomacicze, ktore jeszcze bardziej obciazy watrobe i reszte narzadow. Bedzie musiala brac antybiotyki, juz teraz cierpi kiedy przychodzi nastepny cykl, wiec jezeli 2 na 3 lekarzy bedzie twierdzic ze uda jej sie przezyc operacje to podejme ryzyko, tymbardziej ze dzis rozmawialam z Nakasha o narkozie wziewnej ktora w mniejszym stopniu obciaza watrobe i szczur zaraz po operacji moze sie wybudzic. Chodzi mi o wasze doswiadczenia na tym polu? czy ktorys ze szczurow byl poddawany takiemu rodzajowi narkozy przy problemach z watroba?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: merch »

Przejedz sie do dr Wojtys porozmawiaj - szczurka jes szczupla czy raczej grubsza?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: Essme »

Dzwonilam do Ogonka i powiedzieli mi ze dr. Wojtys jest w ciazy ale wtedy byla mowa o sterylce, dowiedzialam sie ze nie operuje, jutro zapytam czy w ogole przyjmuje jeszcze pacjentow. Frytka jest pulchna, byla bardzo niedozywiona kiedy trafila do Devony i zrobil sie z niej straszny zarlok...;-/ Nie jest jakos szczegolnie spasiona, ale jednak mozna ja zaliczyc do malych grubaskow.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: merch »

Jesli jest tlusta to ma prawo miec stluszczona wtrobe i nie musi sie to wiazac z istotnym uszkodzeniem funkcji watroby.

Ja bym operowala w ogonku operuje tez dr Persona .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: Essme »

Wlasnie nie chce zeby te problemy "kobiece" kiedys ja wykoczyly :-/ podczas ostatniej rozmowy jak pytalam o Wojtys to powiedzieli mi ze dr. Persona jest swietnym chirurgiem. (?????) nie slyszalam o niej ale z kolei ktos inny polecil mi dr. Jalonicka w Warszawie :-/ Koszt samej sterylki w Ogonku powala...ale jak ma byc dobrze wykonana to w razie czego zrobie to u nich.
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Stłuszczenie wątroby a narkoza

Post autor: Essme »

Pisze w razie gdyby komuś się jeszcze kiedyś przydało:

Po wynikach USG które wskazywały na stłuszczenie wątroby, aby ocenić dodatkowo szanse przeżycia narkozy, Frytka została poddana badaniu krwi (nic miłego dla szczura..) Wyniki jednoznacznie wskazały ze operacja w tej sytuacji byłaby poważnym zagrożeniem życia. Opinie dr. Soszyńskiej dodatkowo potwierdził dr. Miklusz. Frytka na chwile obecna codziennie dostaje Essentialle Forte. Co do macicy - sprowadziłam jej leki homeopatyczne z Anglii (Dr RECKEWEG RV-17). Juz w kilka dni po zastosowaniu podczas kolejnego cyklu wycieki z macicy zmieniły kolor na sporo jaśniejszy, w chwili obecnej są żółte i nic nie wskazuje na to żeby ja cokolwiek bolało. Terapia RV-17 trwa nadal. Od czasu poprzedniego badania USG minęło trochę czasu wiec niedługo wybiorę się na kolejne kontrolne USG:

1. aby ocenić stan wątroby po stosowaniu Essentialle Forte
2. aby ocenić stan macicy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”