GUZ u dwuletniej szczurzycy

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

Tagi: guz, szczurzyca, samica, samiczka, dwulatka, dwulatek, guzek


Słuchajcie... mam ogromny problem. Kilka dni temu zauważyłam u mojej dwuletniej szczurzycy naprawdę ogromnego guza pod lewym udem (wewnętrzna strona - tak jakby na zgięciu/w okolicach węzłów chłonnych). Guz jest sporych rozmiarów do tego jest dość twardy. Nie zauważyłam większych zmian w zachowaniu szczurzycy. Nie jest apatyczna, je normalnie, rusza się tak jak zwykle, żądnych wycieków porfiryny, sierść jest w dobrym stanie, itd. Fakt faktem, że szczurzyca ogólnie niewiele się rusza gdyż ma sporą nadwagę.

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy ktoś wie co to może być? Ewentualnie chciałabym wiedzieć jak weterynarze postępowali z Waszymi przypadkami tego typu, ile płaciliście za badania itd.
******
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

Bardzo proszę o przeniesienie do działu o chorobach. Nie zauważyłam, że źle wklejam.
******
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: isia28 »

bez wizyty u wet sie nie obejdzie. moja miala olbrzymiego guza na brzuszku miedzy tylnymi łapkami ( nie centralnie na srodku tylko blizej łapki ) i to bylo ropomacicze ( przy ropomaciczu zamknietym nie ma wydzieliny ) . brzuszek bardzo szybko sie powiekszal ale raczej byl miekki, byla ciagle na lekach wiec moze gdyby nie one bylby twardy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: isia28 »

link do zdjecia tak wygladal guz po kilku dniach, po miesiacu byl wielkosci piłeczki i nie mogla juz chodzic
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fe ... b8600.html
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: zalbi »

błagam Cię.. powiedz, że nie czekałas aż tyle czasu i poszłas wczesniej do weterynarza..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

Wybieram się do weterynarza jutro. Nie mogłam wcześniej z prostego powodu, nie przyjmuje weterynarz do której chodzę ze swoimi podopiecznymi, do innych nie mam zaufania.

Wygląda to bardzo nieciekawie. (to ropomacicze)

Zastanawiam się czy ktoś miał okazję robienia USG swojemu szczurkowi? Z tego co wiem, mało kiedy da się wykonać to badanie. Jakie są ewentualne koszta?
******
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: zalbi »

myslalam, że link do zdjecia dałas Ty, s.


jeżeli będzie to dobry wet to usg zrobi bez problemu.
mozliwe, że trzeba będzie wziąc wycinek do badań, zrobic operację lub po prostu leczyc.


trzymam jednak kciuki, by okazalo sie to powiększonym węzłem chłonnym...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: Paul_Julian »

sachmet pisze:Wybieram się do weterynarza jutro. Nie mogłam wcześniej z prostego powodu, nie przyjmuje weterynarz do której chodzę ze swoimi podopiecznymi, do innych nie mam zaufania.

Wygląda to bardzo nieciekawie. (to ropomacicze)

Zastanawiam się czy ktoś miał okazję robienia USG swojemu szczurkowi? Z tego co wiem, mało kiedy da się wykonać to badanie. Jakie są ewentualne koszta?
Dambi od isia28 została uspiona, żeby nie cierpieć :(

Usg kosztuje ok 30-35 zł i powinno byc robione sprzetem z małą głowicą . Ale dobry wet zrobi nawet taką zwykłą , tylko ona "przeswietla" na wylot i moze byc po prostu za mocna (szczurkowi nie zaszkodzi) . Badanie wykonuje sie albo trzymając szczurka na pleckach , albo "w zwisie". Druga osoba moze trzymac delikatnie za dolne łapki lub nasadę ogona . Czasem warto szczura przytulić pleckami do siebie.
Badanie jest nieprzyjemnie (ale niebolesne) , bo żel jest zimny . Ale bardzo dobre na guzy, więc warto.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

Dziękuję bardzo za tak konkretną odpowiedź - Paul_Julian

Coś mi się zdaje (po zapoznaniu się z tematem), że to może faktycznie być to ropomacicze. Zobaczymy co powie weterynarz. Wiek też już nie ten więc...
******
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: isia28 »

Dambi miała 2 lata i znaczna nadwage , lekarz odradzil operacje( miała drugiego guza prawdopodobnie gruczolaka miedzy przednimi łapkami). mam nadzieje , że u Twojej szczurzycy to cos zupelnie innego. trzymaj sie
ObrazekObrazekObrazekObrazek
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

Dziękuję bardzo.
******
sachmet
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 02, 2008 3:17 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: sachmet »

No więc okazało się przy wizycie u weterynarza, że jest to guz gruczoły mlekowego. Wszystko zostało usunięte operacyjnie. Podjęłam decyzję o zabiegu ze względu na na dobry stan zdrowia szczurka. Tak jak pisałam, jadła, ruszała się normalnie. Dzisiaj koło 14:00 byłyśmy już w domu po zabiegu, obudziła się z narkozy bez większych problemów. Chociaż martwiłam się, że może nie chcieć jeść moje obawy okazały się bezpodstawne... cały czas jęczy o kolejną porcję Gerberka.

Jestem dobrej myśli. Za tydzień zdejmujemy szwy.
******
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: Paul_Julian »

No i super ! Pilnuj teraz , zeby nie wyciągała szwów, bo niedługo zacznie sie nimi interesować :D
Dobrze, że wybudziła sie ładnie z narkozy.

Możesz sie dopisac w temacie weterynarzy i polecić swojego weta innym :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: isia28 »

napisz jak szczurka po operacji....dobrze się czuje?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
szarlej
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 11:44 am

Re: GUZ u dwuletniej szczurzycy

Post autor: szarlej »

Moja też miała guz gruczołu mlekowego, była operacja, niestety szczurka dzień później zdechła...
żeby nie zrywała szwów możesz spróbować wyciąć jej kołnierz z szyjki butelki plastikowej (tylko przeszlifuj krawędzie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”