pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

pajaczek :)

Post autor: maka »

emilia,smithi,albopilosum(kedzior),auratum,boehmei,anitha sa bardzo odobne w hodowli,sa miedzy nimi male roznice,jednak kedzior najwiecej pomylek zniesie...........wiec jest polecany poczatkujacym i dosc dobrze rosnie,moje przegonily smithi o jakies 2 wylinki.............ale najlepiej brac to ci sie podoba osobiscie,poniewaz gustow jest tyle co ludzi,a wtedy bedzisz sie nim zajnowal/zajmowala najlepiej...........
a to bardzo wdzieczny obiekt obserwacji i naprawde warto cos takiego pohodowac sobie na odmiane..............polecam........
odradzam branie na rece ..........grozi smiercia pajaczka,bardzo czesto zdarzaja sie wypadki upadku i pekniecia odwloka........lepiej sie powstrzymac do samej obserwacji,a w miare potrzeby przenosic do nowych pojemniczkow w bezpiecznym pojemniczku.........
dj_mefisto
Posty: 27
Rejestracja: czw gru 30, 2004 4:24 pm

pajaczek :)

Post autor: dj_mefisto »

Ostatnio mialem okazje zajmować się dorosłym ptasznikiem kędzierzawym, brałem go na ręce był bardzo spokojny, nie uciekal. Bardzo fajne przezycie. :D
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

pajaczek :)

Post autor: Kacha »

Twój też taki będzie szybciej niż Ci się wydaje :) i mój też :) Ja do tej środy chyba wykorkuję... Chciałabym go już mieć :D

Ja mam taki pomysł, żeby zamiast do pudełka po kliszy wpakować go do pudełka po farbce. Wydaje mi się, że będzie lepsze (dla mnie) bo przezroczyste. Co o tym myślicie?
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
dj_mefisto
Posty: 27
Rejestracja: czw gru 30, 2004 4:24 pm

pajaczek :)

Post autor: dj_mefisto »

Ja trzymam pajaka w słoiku o wymiarach pudełka po kliszy. Jest to dobre dla mnie rozwiązanie bo kiedy chce to moge go obserwować. Pajak jest zwierzęciem nocnym więc ciemność mu nie przeszkadza ale w takim słoiku ma zapewniony cykl dniowy. Przynajmniej mi się tak wydaje. 8)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

pajaczek :)

Post autor: Kacha »

Ja chyba też mam gdzieś taki słoiczek i chyba go użyję. A to, że malucha mam karmić "co 2 dni", to znaczy to samo co "co drugi dzień" czy mam mu dać, a potem 2 dni nie?
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

pajaczek :)

Post autor: Dona »

a nie lepiej pojemnik na mocz? ;)
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

pajaczek :)

Post autor: maka »

dajesz robala,przerwa............i znowu dajesz robala i przerwa......
tak na zmiane,jak nie bedzie chcial jest to czekasz jeden dzien i znowu dajesz...........a jak zje bardzo szybko to znaczy,ze za malo -wtedy szukasz czegos wiekszego...........mniej wiecej pokarm powinien miec wymiar okolo 3/4 calego ciała,bez nóg.............wtedy pozywienie jest dostosowane do wielkosci pajaczka..........pozdrawiam :)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

pajaczek :)

Post autor: Kacha »

Dona, okazało się, że będę miała L1 albo L2, a chyba na pojemnik na mocz on troche za mały
i będę go miała dopiero za tydzień a nie jutro :roll:
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

pajaczek :)

Post autor: maka »

mozesz trzymac w pojemniczku na mocz,jest bezpieczniejszy
w pudeleczku na foto jest mniej miejsca i jak mu przyjdzie do glowy uciekac szybko to mozesz przytrzasnac mu nozke...........
swoje trzymalam od razu na mocz i zawsze bylo wszystko oki......
tylko dziurki porb bardzo cieniutka igła rozgrzana nad gazem,bo jak sie zmiesci korpus to i odwlok przejdzie,poniewaz jest bardzo elastyczny....
powodzenia i pozdrawiam :D
Pesukarhu
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 03, 2005 8:34 pm

pajaczek :)

Post autor: Pesukarhu »

Ja mam obecnie kemdziora L5, smithi L4 i Nhandu Coloratovillosus l3 czyli typowe dla poczatkujacego ;]
Narazie to duzo roboty przy nich nie ma, jedno pudełko na mocz i 2 pudełka po serkach(takie przezroczyste, kiedys byl w nich 'mini sernik' ;)sobie stoja w szafce :p Podgrzewane czerwona żarówką 25W z termoregulatorem, torf im szczykawkom zwilżam, myśle że im dobrze u mnie bo wylinki przechodza bez problemów(polecam obserwacje tego procesu, tylko nie nachalnie bo pająk przerwie i wtedy zdechnie)
No, sie rozpisałem x3
Pozdro d:
[quote="Kacha"]Ja mam taki pomysł, żeby zamiast do pudełka po kliszy wpakować go do pudełka po farbce. Wydaje mi się, że będzie lepsze (dla mnie) bo przezroczyste. Co o tym myślicie?[/quote]
Kiedyś na terrarystyka.pl czytałem, że ktoś je trzymał w kieliszku. Wyglądało to ładnie bo bylo zamknięte przykrywką od pudełka po kliszy, no i w 100% przezroczyste jak to szkło ;]
Czekajac na maluszki od czarnej..
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: Mycha »

Jestem można powiedzieć szczęśliwą matką :wink:
Od wczoraj nie mam już kędziorka L1 tylko L2 :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: nezu »

Oho, gratulacje, to pewnie mu sie niezle uroslo co? ^^
Nah, chcialabym pajaka ale ojciec to by mnie juz naprawde wydziedziczyl wtedy, a wyladowanie na bruku wraz z moimi ogoniastymi pociechami srednio mi sie usmiecha...
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

pajaczek :)

Post autor: maka »

gratuluje...........!!! :lol:

mojemu sie nie powiodło.........niestety :(
ale to najgorszy moment w ich zyciu i trzeba bardzo pilnowac wilgotności,oczywiscie im starszy pakaczek.......maja problemy z wylinka

a teraz czekam na nastepnego wylinke i sie bardzo o niego boje.....
pozostały mi juz tylko 3 pajaki................ehhhhhhh
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: Mycha »

Nie ma Zygfryda... Jemu też się nie udało tym razem :( To było już kilka dni temu.
Postanowiłam szukać nowego pajączka [kędzierzawego] i wpadłam na ogłoszenie na terrarystyce. Sprzedawca bardzo miły. W porównaniu do pani która sprzedawała mi Zygfryda to naprawdę. No i najważniejsze odpowiada na pytania, dostarcza zdjęcia no i rozmowa nie jest taka sucha :) Ponieważ ma on kędziorki dorosłe- samczyki które jak wiadomo nie pożyją długo zaproponował mi cambridgei L8. Mam zdjęcia sprzed dwóch wylinek. A w maluchach się zakochałam :) Polska nazwa to myśliwy z trynidadu, osiągają wielkość jak kędziorki, ale są chyba ładniejsze :wink: No i dużo szybsze! Dowiedziałam się, że samice są zdolne do takich skoków do 1m :shock: bo to ptasznik nadrzewny. Poza tym nie miewają gołych odwłoków, bo nie wyczesują włosków z odwłoka, a jad jest tak delikatny jak u kędziorków. Bardzo łagodne. Ale już Was nie zanudzam- czas na zdjęcia:
Obrazek
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

pajaczek :)

Post autor: maka »

tak sa piekne!!!
ale oby nie wyprobowal takiego skoku jak bedziesz myla szyby po kupce...... :twisted:
dlatego jestem zwolenniczka naziemnych pajaczkow,zreszta sa najladniejsze....np:emilia lub boechmei a takze smithi,ktorego posiadam oprocz kedziorka i nhandu........(ten ostatni ma o wiele szybciej kolorki od smithi o jakies 2-3 wylinki)........
powodzenia w hodowli :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”