[ŚWIERZBOWIEC] strupki na uszach, drapanie - cz. 2

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: pin3ska »

sylwestreczek pisze:
szczurek ma małe wypystki, ala brodawki na uszkach, dwa na brzegach twarde, wypustki to nie sa strupki tylko takie grudki, na ogonku tez małe grudki, szczurek sie nie drapie jakby wogole to mu nie przeszkadzlo, i zauwazylem ty tydzien temu i do dzis stan sie nie zmiania, nie zwieksza nie maleje, jest ciagle tyle samo tego

slucham was ale i weterynarzy ktorzy mnie zakrecaja, prosze o jakiej wypowiedzi o tym co napisalem, jak dalej stwierdzacie ze to swierzb to ide do tego weta co mialem isc i zapodam mu iwermektyne, tylko nie iniekcyjnie tylko on chce dac kropelke na kark to dobrze?
to swierzb, u mnie bardzo długo była tylko jedna krostka, potem zaczeło robić sie więcej... tez na poczatku zastanawiałam sie czy to nie co innego...

a ivermektyna na kark to bardzo dobry pomysł, potrzeba 3 dawki w odstępie 7-10 dni, my tez tak leczyliśmy

a brak wit.a to chyba ma wet - to by tłumaczyło kłopoty ze wzrokiem :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: pin3ska »

ja chyba tez mam braki wit. A, bo nie zauważyłam, ze temat ma drugą strone :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: Rhenata »

w wypadkach kiedy sie nie znamy na specyfikach dla zwierząt można poprosić o rachunek z wykazem podanych leków już na samym początku wizyty, wtedy nie będzie kombinował z podaniem czegoś innego niz prosimy :P w ostateczności można tez zarządzać pokazania buteleczki ..z wetami czasami gorzej niz z ludzkim lekarzem ..jeszcze większe przekręty i z wiedza u nich czasami bardzo źle :-\

ja na szczęście nie musiałam często lekarzy odwiedzać ale jak idę to zawsze mam ze sobą listę leków bezpiecznych dla szczura.... i maltretuje weta >:D
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: lola900 »

A wie ktoś może ile kosztuje taki jeden zastrzyk iwermektyny?Sorry że się tak podpinam pod kogoś temat ale nie wiedziałam gdzie o to zapytać :-[
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
sylwestreczek
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 27, 2010 4:41 pm

Re: Coś na uszach - ZDJĘCIA

Post autor: sylwestreczek »

ja za pierwszym razem nie zaplacilemm, mowi ze na koncu zaplace, ale napewno nie bedzie to duzo kosztowac, zeby pomoc szczurkowi oplaca sie dac kazda sume
olciaa__15
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:49 pm

Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: olciaa__15 »

Mój szczur ma juz ok. 1 rok. Od paru miesięcy ma na ciele, po dwóch stronach koło głowy i na szyi dziwne czarne strupki.
Ciągle się drapie i to rozdrapuje. Dwałam mu jakiś czas wapno do wody no i czasem posmaruje mu to gencjaną, jednak nic nie pomaga.
byłam z nim u weterynarza, juz z miesiąc, dwa temu. Weterynarz nie wiedział chyba co mu jest, ale dał mu jakiś zastrzyk i powiedział że jak sie nie poprawi to on nie wie..
Proszę, jeśli ktoś wie co to może byc, pomóżcie .
Z góry dziękuję. pozdrawiam
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: isia28 »

w czym trzymasz szczurka?moze miec uczulenie na sciółke i dopoki nie dostanie innej to tak bedzie sie drapal. moze dostaje za duzo jagurtów i jest przebiałkowany. teraz sa strupki , ktore same z siebie tez beda swedzialy i to takie bledne kolo. spróbuj przemywac rivanolem (uwazaj bo bardzo plami), w wyleczeniu moze pomoc masc tribiotyk- bardzo male ilosci na ranki. ale zawsze najwazniejsze jest znalezienie przyczyny- moze trzeba troszke skrocic pazurki zeby nie byly za ostre
ObrazekObrazekObrazekObrazek
olciaa__15
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:49 pm

Re: Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: olciaa__15 »

hm, jogurtów ja mu nie daje, zawsze ma sucha karmę, czasem dostanie jakiegoś przysmaka. ściółkę już mu zmieniałam na inną, ale poprawy nie widać niestety . spróbuje z tymi maściami, jeśli takowe znajde . ; )
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: isia28 »

a moze ma wszoły, obejrzyj dokladnie siersc
ObrazekObrazekObrazekObrazek
olciaa__15
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:49 pm

Re: Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: olciaa__15 »

te krostki są tylko w tym jednym miejscu, po dwóch stronach koło szyi i głowki.
spróbuję z tym rivanolem jutro jeszcze, bo niedawno posmarowałam mu gencjaną .
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Dziwne krostki na ciele szczura. Pomocy !

Post autor: lavena »

Kup tribiotyk. Kosztuje to grosze a wszelkie ranki bardzo szybko się po tym goją.
A jaki lek podał weterynarz? Dla pewności sprawdź jeszcze raz sierść w poszukiwaniu jakichś robali.
Ściółkę zmieniałaś z jakiej na jaką? Bo jeśli np z jednych wiórek na drugie to niewiele to da. Spróbuj przez kilka dni potrzymać szczura na ręcznikach papierowych.
No i proponowałabym przejść się do innego weta. Skąd jesteś, może ktoś zna dobrego weta w twojej okolicy to Ci poleci!?
lukasz1692
Posty: 72
Rejestracja: pt lut 12, 2010 12:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa/Wieluń

Czy to świerzb?

Post autor: lukasz1692 »

Co to świerzb
Obrazek
lukasz1692
Posty: 72
Rejestracja: pt lut 12, 2010 12:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa/Wieluń

Re: Czy to świerzb?

Post autor: lukasz1692 »

Chciałem napisać"Czy to śwerzb ?"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to świerzb?

Post autor: Paul_Julian »

Wygląda jak świerzb.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Świerzb-Rozpoznanie

Post autor: Magamaga »

Dokładnie, tak wygląda. A diagnozę postawi ci weterynarz, do którego powinieneś się udać.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”