Woda - cala prawda

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Woda - cala prawda

Post autor: Polaczka »

Czas na male odswiezenie dzialu i podjecie dyskusji. Bedzie tu bardzo duzo tresci, wiec tylko dla wytrwalych :) Z poczatku maly offtop, wstep, ale chodzi tu glownie o nasze ogonki. Zalozylam temat na innym szczurzym forum, zaloze i tutaj :)

Ostatnio dorwalam ciekawego e-booka, bardzo goraco polecam "Jak zyc dlugo i zdrowo" autorstwa Michała Tombaka. Dopiero zaczelam czytac te ksiazke, a juz na wstepie zostalam powalona informacjami, o ktorych nie mialam pojecia. Daje to wszystko bardzo duzo do myslenia.

Dostalam go od brata. Dostosowal sie do porad, nie bede tu teraz tlumaczyc jakich - warto samemu sie zaglebic. Dzieki samemu oczyszczaniu(nie diecie!) schudl z 96kg na 88 w 3-4tygodnie. Program oczyszczajacy trzeba bylo polaczyc z odpowiednim do tego procesu odzywianiem. Wymagalo to sporo silnej woli. W wyniku tego pozbyl sie wszystkich "syfow" zalegajacych w organizmie i czuje sie teraz.. cytuje: "Jak mlody Bog" ;) . Ale wrocmy do tematu.

Przegladajac wybiorczo e-booka natrafilam na ciekawa tresc. Ja osobiscie watpie, racjonalnie patrzac, ze bede sie do niej od razu stosowac - mam swiadomosc, ze ta woda mineralna tak czy siak bedzie sie pojawiac w mojej lodowce, z gotowana podobny problem - szybka herbatka. Moze kiedys.

Jestem bardzo ciekawa, czy tak samo to dziala na ludzi, tak samo sie wszystko nie przyswaja i szkodzi, jak na szczury. Chodzi oczywiscie o wode. Bardzo interesujacy aspekt ! Zeby juz tyle nie gadac, wkleje tekst, zapoznajcie sie z nim sami i wyciagnijcie wnioski :) Niektore rzeczy, te wazniejsze, bede podkreslac, wg mojego widzimisie! ;) Zalacze to wszystko w calosci, nie bede wybierac poszczegolnych rzeczy - wszystko jest bowiem ciekawe ;)


Woda wewnątrz nas

W naturze istnieje 135 rodzajów wody. W komórkach naszego organizmu woda znajduje się pod specjalną postacią, którą nazywamy "strukturowaną". Kazdy inny płyn, który dostaje się do naszego organizmu musi być przetworzony i oczyszczony. Podczas tego procesu organizm traci znaczną ilość energii. Musimy ciągle pamiętać, ze nasze zdrowie zalezy od tego ile energii organizm zuzywa na obsługiwanie samego siebie. Im więcej energii tracimy na przetworzenie niepotrzebnej naszemu organizmowi wody, tym mniej energii pozostaje na regenerację komórek i walkę z chorobami.

Woda, którą pijemy

Woda, którą pijemy, zawiera w duzych ilościach nierozpuszczalne w naszym organizmie sole wapnia i zelaza. Łatwo się mozna o tym przekonać, gdy popatrzymy na osad w naszym czajniku, w którym gotujemy wodę. Wszystkie szkodliwe substancje, które znajdują się w wodzie, przypalone resztki pokarmowe (z mięsa, z zup, itp) dostają się razem z wodą do organizmu, co ułatwia tworzenie się w naszym organizmie szkodliwych złogów, których jest mu się niezwykle trudno pozbyć. Wodę się chloruje. Chlor — to gaz trujący, gromadząc się w organizmie powoli go zatruwa. Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie. Dlatego, by przyrządzić herbatę lub kawę nalezy uzyć przegotowanej wody, która wcześniej postała minimum 2 — 3 godziny (zeby trujący chlor się ulotnił). W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się domieszki promieniotwórcze. Te domieszki równiez nie są eliminowane poprzez gotowanie. Kiedy gotujemy wodę to niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale razem z nimi aktywny tlen, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Podczas gotowania woda staje się „martwą", poniewaz zmienia swoją naturalną strukturę. Jest pozbawiona tej cennej informacji, którą posiada z wnętrza ziemi. Dlatego tez ciągłe stosowanie wody gotowanej równiez nie jest w pełni bezpieczne dla organizmu.

Woda mineralna

W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej. W składzie wody mineralnej spotyka się jednak takie sole i domieszki, których organizm ludzki nie jest w stanie przyswoić. Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu. Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach, powodując ich deformację. Wodę mineralną mozna pić przez jakiś określony czas, w ciągu 2 — 4 tygodni, po czym nalezy koniecznie zrobić przerwę na 3 — 4 miesiące. Szczególnie niewskazane jest ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci, poniewaz; szkody z tego będzie znacznie więcej, niz korzyści. A więc jaką wodę powinniśmy pić?

"Strukturowana" woda - najkorzystniejsza dla zdrowia.

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda "strukturowana". W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach, owocach, ich sokach i roztopionym lodzie. Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość zycia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni, spozywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odzywiają i właściwie wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste, ze przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili.

Przygotowanie „strukturowanej" wody z roztopionego lodu

Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić i wstawić do zamrazalnika o temperaturze minus 4°C na 2 —3 godziny. Po tym jak woda zamarznie, przebić powstały lód, a wodę zlać. Otrzymana woda posiada właściwości „strukturowanej". Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama, jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu. ( :o ) Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone. Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy woda zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić. Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu
wypita na czczo codziennie znacznie poprawi państwa samopo-czucie i wygląd zewnętrzny. Szczególnie korzystnie (zdrowo) jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku, poniewaz wymywa ona z organizmu nie tylko złogi, ale równiez stare i martwe komórki, co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko róznym schorzeniom nowotworowym.

Jak pić wodę?

Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta, a następnie juz mozna wypić 1/2 — 1 szklankę wody. Lepsza jest woda z roztopionego lodu. Wskazane jest pić ją małymi łyczkami. Wiele osób ma nawyk popijania podczas spozywania pokarmów. Lepiej jest tego nie robić, poniewaz woda, dostając się do zołądka
rozpuszcza soki zołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych.
Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów,
wzdęć i zaparć. Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15 — 20
minut przed jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.


Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach to trzeba kilka razy przepłukać usta. Jeśli suchość się utrzymuje to mozna wtedy zjeść jedno jabłko. Jabłka nalezy jeść razem ze skórką (przedtem powinno być oczwiście dokładnie umyte). Oprócz tego jabłko powinno się jeść razem z nasionkami i komorą nasienną i wypluwać tylko to, czego nie mozna przerzuć. W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się duzo jodu i innych cennych pierwiastków, które są tak niezbędne dla naszego organizmu. Jest naukowo dowiedzione, ze w 6 nasionach jabłka znajduje się dobowa dawka jodu.

Ile pić wody?
Dla kazdego człowieka ilość wypitej wody moze być rózna. Uwaza się, ze człowiek w ciągu dnia moze średnio wypić od 2 do 2,5 1 róznych płynów.
Pić jednak nalezy tylko wtedy, kiedy odczuwa się pragnienie i starać się
jednorazowo nie pić duzo płynów.



No, to chyba na tyle :) Wytrwalym dziekuje za uwage i zapraszam do dyskusji ;) Troche naszej fatygi, a kluchy zyja zdrowo :D No i Wy takze, jesli macie w sobie determinacje :) U mnie ona troszke kuleje :roll: To naprawde nie zajmuje duzo czasu, wystarczy przebic powierzchnie na ktorej zrobil sie lod, a woda juz gotowa. Tylko checi potrzebne :)

Jesli ktos sobie zyczy, moge wrzucic na serwer cala ksiazeczke, naprawde mocno polecam.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Cyklotymia »

Ja się popłakałam ze śmiechu - dla mnie to bzdury, wybaczcie... <ociera łezki z oczu>
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Woda - cala prawda

Post autor: dusiaczek »

Szczerze - nie chciało mi się czytać całego, bo zwątpiłam po wstępie... Może to i są jakieś mądrości ale niektóre zdania mnie wręcz zabijają. Co do diety oczyszczającej, wcale nie jest aż tak fajna i zdrowa jak się wszędzie mówi.
Wiadomo że trzeba pić dużo wody bo wtedy organizm lepiej funkcjonuje, ale wiadomo też że nasze zwierzaki same sobie wytycza ile tego potrzebują.
Nie jarzę o co chodzi z tą wodą "z lodu"... Przecież to taka sama woda, tylko zamrożona, no może w minusowych temperaturach coś tam się traci, chociaż skoro jest najpierw przegotowana to już jest i tak czystsza niż kranówka, no ale i tak nie wiem po co to... Oczywiście co do wypicia po przebudzeniu lodowatej wody to prawda, dobrze jest pić od czasu do czasu szklanicę wody z lodówki bo organizm więcej pracuje aby ją ogrzać dzięki czemu spalamy więcej kalorii, ale szczurkowi lodowatej wody bym nie dawała (odnoszę się cały czas do zwierząt bo przecież o tym to forum :p )

Więcej mądrości nie napiszę bo jak już wspomniałam wyżej - przerażają mnie takie długie i (sorry, mam swoje zdanie) w pewnej części bezsensowne rzeczy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Joanka »

No litości. ::) Jeszcze lepsze od wody, która pamięta, co w niej kiedyś było rozpuszczone (podstawa homeopatii :P).
Ale jak ktoś wierzy, to kubki do struturowania wody można zazwyczaj kupić na Targach Zdrowia i Niezwykłości. ;)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Woda - cala prawda

Post autor: lavena »

Ajj jakieś bzdury.
Przecież wszyscy wiedzą że najlepsza woda to ta energetyzowana za pomocą telewizora przez P. Zbigniewa Nowaka.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Jessica »

smieszne to troche
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Woda - cala prawda

Post autor: pin3ska »

a tombak to nie przypadkiem ten pan co to robi oczyszczanie za pomocą picia oleju szklankami?

choc o tej wodzie, ze mrozona lepsza to słyszałam :) fajny patent na lato :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Rhenata »

osobiscie uwazam ze Tombak ma bardzo ciekawe i przydatne receptury, oczyszczanie organizmu sokiem z cytryny np
ocet jabłkowy ktory zmniejszył żylaki mojej mamy o ponad 50%

nie sadze aby byl smieszny, uzywa metod medycyny niekonwencjonalnej takiej ktora nie ma zamiaru zbić na człowieku fortuny a i tak pozwolić mu umrzeć :-\
wiadomo jednak ze ludzi trzeba przesiać i wybrać spośród znachorów i wróżek osobe ktora rzeczywiscie cos wie, u mnie Tombak trafil do worka tych pomocnych poniewaz jest naturalny, prozdrowotny i jego celem jest pomoc czlowiekowi aby trybem swojego zycia zmniejszyl lub calkowicie usunął swoje choroby

kubki do strukturyzowania wody ::) ..woda zamrożona-warto to zgłębić i sie zastanowić jednak
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Woda - cala prawda

Post autor: yss »

Tombak jest w porządku, chociaż wiele jego recept jest nieżyciowych w naszych ekspresowych czasach. np żeby posiłek zawsze przygotowywać ze świeżych składników i od razu zjadać. kto ma na to czas? :) a jednak mam dla niego ogromny szacunek - stawia na bardzo surową prostotę w odżywianiu. taki żywieniowy szaman. "jedz, aby dostarczać energii i nie truj się przy tym" - pewnie to śmieszy fanów fast foodów, ale trudno, w końcu nikt tu nikomu nic nie nakazuje - kto chce, to korzysta. ja jestem zbyt leniwa, chociaż piłam kiedyś cytryny :) [sok z 1 - 2 cytryn dziennie].
nawet już nie rozdzielam w posiłkach białek od skrobi :( cieszę się jak w ogóle mogę coś spokojnie zjeść......

dusiaczek napisała "Nie jarzę o co chodzi z tą wodą "z lodu"... Przecież to taka sama woda, tylko zamrożona, no może w minusowych temperaturach coś tam się traci, chociaż skoro jest najpierw przegotowana to już jest i tak czystsza niż kranówka, no ale i tak nie wiem po co to.. "

hmmm. po co cokolwiek? po co pić zieloną herbatę, jak można colę? nie trzeba jej zaparzać, od razu myk z butelki i gotowe. a lepiej gasi pragnienie bo ma bąbelki.

to był tego rodzaju argument :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Becia23 »

yss pisze:dusiaczek napisała "Nie jarzę o co chodzi z tą wodą "z lodu"... Przecież to taka sama woda, tylko zamrożona, no może w minusowych temperaturach coś tam się traci, chociaż skoro jest najpierw przegotowana to już jest i tak czystsza niż kranówka, no ale i tak nie wiem po co to.. "

hmmm. po co cokolwiek? po co pić zieloną herbatę, jak można colę? nie trzeba jej zaparzać, od razu myk z butelki i gotowe. a lepiej gasi pragnienie bo ma bąbelki.

to był tego rodzaju argument :)
No ale wciąż nie wyjaśniłaś, jak to działa. Nie to, że się czepiam, ale sama jestem ciekawa, bo sama nie umiem wymyślić, w czym zamrażanie wody ma niby pomóc? Pytam Ciebie, bo zabrzmiało tak, jakbyś wiedziała, więc może się wiedzą podzielisz? :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Woda - cala prawda

Post autor: dusiaczek »

yss pisze: hmmm. po co cokolwiek? po co pić zieloną herbatę, jak można colę? nie trzeba jej zaparzać, od razu myk z butelki i gotowe. a lepiej gasi pragnienie bo ma bąbelki.

to był tego rodzaju argument :)
No raczej nie, chodziło mi o to, że woda np. nalana do butelki i włożona do lodówki/zamrażarki jest wg. mnie taka sama jak opisana tu woda z lodu, czyli kiedy roztrzaskamy lód i wypijemy zimną wode spod niego. o to mi chodziło.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Joanka »

Przy wielokrotnym zamrażaniu i rozmrażaniu roztworu wytrącają się z niego (czasem) rozpuszczone substancje. Może taka woda z lodu jest przez to odchlorowana itp. Tylko nie wiem, czy tego samego nie można szybciej osiągnąć przez przegotowanie, nie mówiąc już o filtrach.
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Becia23 »

Polaczka pisze: Przygotowanie „strukturowanej" wody z roztopionego lodu
Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować, przykryć pokrywką, ostudzić i wstawić do zamrazalnika o temperaturze minus 4°C na 2 —3 godziny.
W tym wypadku woda ta zostaje uprzednio zagotowana - więc już przed zamrożeniem zostaje oczyszczona z chloru i innych substancji. Dlatego całość wydaje nam się wciąż bez sensu, bo jak niby wsadzenie wody do zamrażalki (ale nie zamarzanie jej), ma ją "ustrukturować". Szkoda, że w ogóle nie wyjaśnili w tym artykule owego pojęcia i co dokładnie znaczy "woda strukturowana". Póki co brzmi to niestety jak stek bzdur, takie bełkotanie dwa po trzy, że niby się wie, a się nie wie.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Joanka »

Też tak uważam. :)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Woda - cala prawda

Post autor: Rhenata »

a wystarczy wklepać w google i poczytać cały 'chemiczny bełkot' ... :P
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”