Ludzkie jedzenie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Ludzkie jedzenie

Post autor: Becia23 »

Zawsze czytałam, że szczurowi nie należy podawać ludzkiego jedzenia i "resztek z talerza". Sama zresztą tak zawsze uważałam. Ale jak tak sobie czytam "co zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom", odkryłam, że wiele osób podaje pyszczkom potrawy przeznaczone dla ludzi. Nie mówię tu o resztkach z obiadu, ale raczej czemuś podebranemu z talerza.
No i teraz takie pytanie - jaką zasadą się kierujecie w przypadku podawania ogonom swojego żarełka? Tzn. wiem że nie powinno im się podawać przypraw i soli, ale patrząc na wyżej wymieniony temat, nie uwierzę że w tym wszystkim, czym się z nimi dzielicie, nie ma ani tego, ani tego (ba, ktoś mówił nawet o majonezie (?)). Skąd wiecie, że nie zaszkodzi to ogonom i które jedzonka są bezpieczne, a które nie?

Jeśli taki temat już istnieje to proszę o przekierowanie, bo mi nic nie znalazło przy szukaniu. A chyba użyteczny będzie dla nowych. Jak nie, to chociaż dla mnie :D.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: klimejszyn »

ja jak gotuję szczurom, to głównie dania z owocami i warzywami - bez przypraw. przyprawą jest dla mnie np jogurt naturalny.
majonez daję raz na parę miesięcy i w śladowych ilościach. nie szkodzi.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: merch »

Prosta zasada staraj sie zdrowo odzywiac , jedz gotowane, nie smazone przyprawiaj ziolami , a sola i pieprzem na talerzu i podziel sie posilkiem :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Arve »

Ja gotuję pod szczury - czyli np. robię na obiad makaron z sosem jakimś tam... to robienie wygląda tak: makaron się gotuje bez soli
sos się robi od mięsa począwszy i to mięso jest duszone np. z warzywami ale bez żadnego tłuszczu.
Odławiam to co dla dziewczynek i dopiero doprawiam sos, solę makaron - jak postoi chwile w gorącej osolonej wodzie to nie jest taki zły.
Albo jak robię sałatę to z jogurtem naturalnym a nie ze śmietaną, albo kotlety - to dla dziewczyn mięso jest gotowane a dla mnie smazone.
Ja mam jajecznicę - one jajka przepiórcze gotowane.
No i jest podkradanie jedzonka ode mnie - czyli to co się dla szczurów nie nadaje totalnie zjadam w kuchni więc one nie widzą
a na resztę uważam aby było zdrowe. Jak gotuję budyń to na mleku 2% i mało go słodzę, bo laski będą chciały spróbować a budyń kochają.
Na śniadanie jedzą to co ja, czyli przestałam jeść jogurty z cukrem a kupuję takie tylko naturalne i np. zamiast musli czekoladowego teraz są płatki z miodem.
i tak można ze wszystkim - czekolada - teraz albo jem po cichu, albo kupuję białą...
no i majonezu nie uzywam już nic a nic :D
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
Awatar użytkownika
fram
Posty: 110
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: fram »

Podpisuję się pod Merch i Arve obiema łapkami. A co do majonezu... Dziewczyny go uwielbiaja ale ponieważ jest dla nich wybitnie niezdrowy stosuje go wyłącznie do podawania leków.
"Zginę w skrzydłach, przeżyję w praktycznych pazurkach..."

Ze mną FIFI
Za TM TOSIA [*] i MILA [*]
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Rhenata »

czekolada - teraz albo jem po cichu, albo kupuję białą...
czy mamy przez to rozumieć ze biała czekolada jest niby zdrowsza?
bo absolutnie nie jest
kawałek artykułu z sieci ;)
Czekoladowe mity

Panuje pogląd, że biała czekolada jest lepsza, bo zdrowsza i ma mniej kalorii niż ciemna. Nie jest to zgodne z prawdą. W rzeczywistości czekolada biała jest bardziej kaloryczna od ciemnej, ponieważ zawiera więcej tłuszczu kakaowego, którym trzeba zastąpić brak miazgi kakaowej (miazga kakaowa nadaje czekoladzie ciemnej barwy). Ów tłuszcz jest ciężkostrawny, co może powodować problemy trawienne.

Czekolada typu ,"light" jest idealna dla osób dbających o linię - to kolejny fałsz. Magiczne "light" nie znaczy, że możemy się nią objadać lecz oznacza, że w czekoladzie zamiast cukru dodano słodzik. Wartość kaloryczna czekolady "light" zazwyczaj niewiele się różni od zwykłej, nadal zawiera tłuszcz kakaowy, więc pozostaje ciężkostrawna i kaloryczna.
ja gotuje na parze warzywa bez soli, wiec szczury zawsze dostają takiego ziemniaczka albo brokuła
w sumie zjedzą troszkę wszystkiego co nie jest sztuczne, albo doprawiane, smażone itp
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Arve »

biała - bo się nią za bardzo nie interesują, mogę zjeść spokojnie... a jak mam mleczną albo z orzeszkami to rozentuzjazmowany tłumek biega wokół mnie i jak nie dam to jest obraza :D
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Zyzia »

merch pisze:Prosta zasada staraj sie zdrowo odzywiac , jedz gotowane, nie smazone przyprawiaj ziolami , a sola i pieprzem na talerzu i podziel sie posilkiem :)
A jak juz sie zdarzy cos wybitnie niezdrowego na obiad to wtedy gotuje specjalnie dla szczurow, i mam pewnosc ze dostana dobre jedzonko.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Kameliowa »

Ja karmię swoje szczury z talerza np. Ale ja mam fioła na punkcie żywności i w zasadzie nie jadam smażonego jedzenia. "Biała śmierć" to cukier i sól, więc nie używam :) Za przyprawami nie przepadam (chyba że to świeże zioła) więc też nie bardzo :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Shy_Lady
Konto nieaktywne
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 06, 2009 2:42 pm

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Shy_Lady »

ja jestem przyzwyczajona do gotowania posiłku na 2 garnki. Wcześniej dla mnie i rodziny a teraz dla szczurów i dla mnie i TŻa .
ja wgl nie solę w garnkach, ewentualnie robię to tuż przed podaniem tak żeby szczury tego nie dostały ewentualnie doprawiam na talerzu. Nie mam problemu z podbieraniem, ja jem to szczury siedzą u siebie bo inaczej nigdy bym nic nie zjadła ^^
konto nieaktywne
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Becia23 »

Dzięki ogromne za informacje, teraz już wszystko rozumiem :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: yss »

a ja już to olewam :]
tzn większość szczurzej karmy jest zdrowa, ale już nie drę się na męża jak im daje żółty ser czy pół plasterka kiełbasy. niech mają. to już szczury w podeszłym wieku i coś im się należy :) w dodatku zaniedbane :P

wiadomo, ze im zdrowiej tym lepiej, ale jak się nie ma czasu na szykowanie super przysmaków dla szczurów, to niech już dostaną cokolwiek. w granicach zdrowego rozsądku.

smażenin nie jedzą :) ale np zwykły gotowany z solą ziemniak owszem. albo naleśniczek.
ten się nie myli, kto nic nie robi
solo
Posty: 63
Rejestracja: wt sty 06, 2009 11:51 pm
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: solo »

Moje ogony uwielbiają jajecznicę :) Jak zrobię mało, tak tylko do jednej miseczki, to jest bitwa ;D
Oczywiście taka trochę oszukana ta jajecznica. Tylko jajko wylane na suchą (bez żadnego tłuszczu) patelnię i "podgrzewane" tak, żeby się tylko ścieło a nie przysmażyło.
:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ludzkie jedzenie

Post autor: Izold »

moje tylko kradną jajka na twardo . ;D
Ale wszystko w granicach rozsądku. ja musze ostrożnie dobierać posiłki - kiedy wczoraj przewróciłam wirusa w zabawie na plecki, nie mógł się już obrócić. chyba to kiedyś nagram :D
przygotowywanie im specjalnie "ludzkiego" jedzonka, jak najbardziej (w sensie że jajko, ziemniak, bez przypraw i tak dalej).
Dawanie im resztek "żeby się nie zmarnowało" , stanowczo nie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”