Alergia czy choroba ?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
motorzysta95
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 6:16 pm

Alergia czy choroba ?

Post autor: motorzysta95 »

Witam !


Jestem tu nowy i dziś kupiłem mojego szczurka w zoologu . Ma on 2piętrową klatkę z trocinami na dolę i sianem na górze. Ma poidełko i pokarm . I mam problem mianowicie gdy biorę go na ręce zaczyna momentalnie kichac i dostaje katar. Gdy jest w klatce nic nie zaobserwowałem zeby kichał lub coś . Proszę o poradę niewiem czy to od mydla ktorym myję ręce ?



Pozdrawiam !
Motorzysta95
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: Paul_Julian »

Mozliwe, ze to od mydła . Trociny i siano mozesz wywalić, bo od tego ma sie katar i pasozyty.
Zaadoptuj kolegę dla swojego szczurka ( tej samej płci) .
Klatka - jakie wymiary ? Jaką karmę dostaje ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: merch »

niektore szczurki kichaniem reaguja na stres, w takiej sytuacji jak go oswoisz to mu przejdzie.

Szczurki powinny byc trzymane w jednoplciowych grupach , sklep zoologiczny to kiepski sposób na nabycie szczurka, dokladasz sie w ten sposob do błędngo kola szczurzych nieszczesc , zwiekszasz popyt na szczurki zwiekszasz zamowienia w " fermach" , narazasz samiczki na kolejne zbyt czeste ciąze.

Najlepiej poszukaj sobi szczurka na forum w dzile zwierzaki oglaszane sa szczurki , ktore szukają domu, przy okazji mozesz pomoc osobom , ktore nabyly w zoologicznym zaciązoną samiczkę.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
motorzysta95
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 6:16 pm

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: motorzysta95 »

Witam !


Wywalę trociny i siano . Wydaje mi się ze tez moze kichac od tego stresu. Klatka ma wymiary: 35dł/25szer/45wys. A czy mogłbym z nim trzymac jeszcze jedną samicę bo on jest samcem w tej klatce . A ten sklep to w nim same się szczury rozmnazają (mają 3 samicę) . A jak mu wyciągne te troty i sianko to gdzie będzie buszował i spał ?



POzdrawiam !
Motorzysta95
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: Zyzia »

Rece opadaja...

1. Zmien klatke na wieksza - zaden wymiar kaltki nie powienien byc mniejszy niz 40cm http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=17695
2. Szczury to zierzeta stadne, wiec trzymamy je w jednoplciowych stadach (mozesz adoptowac samiczke o ile wczesniej wykastrujesz samca)
3. Nie kupujemy szczurow w sklepach, tylko adoptujemy http://www.szczury.org/viewforum.php?f=4
4. Na temat sciolki poczytaj tu http://www.szczury.org/viewforum.php?f=18
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
motorzysta95
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 6:16 pm

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: motorzysta95 »

A mam pytanie czy mogę go trzymac w akwarium 60dł/35szer/45wys ?
Karmię go karmą taką ze sklepu zoologicznego i czy mogę mu podac pomidora jabłko, troch chlebka od czasu do czasu jakieś inne warzywa ?


Pozdrawiam !
Motorzysta95
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Alergia czy choroba ?

Post autor: klimejszyn »

nie trzymamy szczurów w akwarium .
karma ze sklepu zoologicznego, a dokładnie ? mam nadzieję, że nie megan, vitapol czy inny syf.
zacznij czytać forum.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”