ALERGIA na szczury

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: dusiaczek »

Mi przy testach wziewnych i skórnych wykazało tylko uczulenie na roztocza, a mimo tego nie mogę używać żadnych kosmetyków i chemii (mydeł etc) innej niż dla niemowląt bo zaraz mnie wszystko swędzi i mam katar. Mimo, że na testach na takie rzeczy miałam zerowy wynik. A to też ujawniło się dopiero po 18 latach moje go życia bo wcześniej nie było mi nic (oprócz bąblów na słońcu, które zaś teraz już się nie pojawiają). Więc Zalbi nie jest żadnym fenomenem, ani nikt komu alergia udzieli się nagle, czy któremu wyniki wyjdą dobre. Ja już po tych wszystkich kuracjach lekowych i jeżdżeniu po lekarzach zwątpiłam, bo wiem że nic to nie da skoro i tak w sumie nie wiadomo co mi jest i czym się to je.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Magamaga »

Ciężko zrobić test na każdy związek zawarty w kosmetyku, więc jak dla mnie nie ma miarodajnych testów skórnych uczuleń na kosmetyki. Nadal jednak upieram się, że prawidłowo przeprowadzone testy winny wykazać alergie na sierść danego zwierzaka - chyba, że nie o sierść chodzi. A podkreślam prawidłowo, bo wciąż wielu alergologów "leci w kulki z testami" - np. mojemu bratu kiedyś (gdy jeszcze ciemne masy byłyśmy w tym temacie) mojemu malutkiemu wówczas bratu pan dr zrobił 50 alergenów na raz - na plecach.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: SZczur dla alergika

Post autor: zalbi »

maga, widac nie jestem fenomenem. daruj sobie proszę takie uwagi skoro nie wiesz nic na ten temat.

bąble wyskoczyly mi też na psa i kota, gdzie alergii na nie nie mam żadnej. na swinke wyszło zero - a cała puchnę po kilku minutach przebywania przy swince.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Becia23 »

zalbi pisze:maga, widac nie jestem fenomenem. daruj sobie proszę takie uwagi skoro nie wiesz nic na ten temat.
Zalbi, a może tak więcej kultury, na Boga? :-\
Nikt nie jest wszystkowiedzący, forum to miejsce właśnie na dzielenie się swoją wiedzą z innymi, więc nic dziwnego, że ktoś może być źle doinformowany tutaj. Są spokojniejsze i normalniejsze sposoby na wytłumaczenie czegoś.

Alergie niestety mogą się pojawiać ot tak, znikąd. Czasami zdarza się, że bez żadnej pomocy też zanikają, ale raczej nie tyczy się to alergii na zwierzęta. Lekarzem nie jestem, alergikiem też nie, ale w domu mam ich kilku, więc doświadczenie jakieś jest. :P
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: SZczur dla alergika

Post autor: zalbi »

Becia23 pisze:
zalbi pisze:maga, widac nie jestem fenomenem. daruj sobie proszę takie uwagi skoro nie wiesz nic na ten temat.
Zalbi, a może tak więcej kultury, na Boga? :-\
zapewniam cię, że gdybys ty była tak atakowana przez pewne grono na forum też miałabys tego dosc. bo moim zdaniem obrażanie mnie i na każdym kroku wypominanie, że jestem nieodpowiedzialna bo mam alergię, że kłamię, że w ogóle mam alergie itd to dopiero brak kultury.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Arve »

zalbi pisze:
Becia23 pisze:
zalbi pisze:maga, widac nie jestem fenomenem. daruj sobie proszę takie uwagi skoro nie wiesz nic na ten temat.
Zalbi, a może tak więcej kultury, na Boga? :-\
zapewniam cię, że gdybys ty była tak atakowana przez pewne grono na forum też miałabys tego dosc. bo moim zdaniem obrażanie mnie i na każdym kroku wypominanie, że jestem nieodpowiedzialna bo mam alergię, że kłamię, że w ogóle mam alergie itd to dopiero brak kultury.
zmień się dziewczyno to może ludzie też się zmienią i przestaną Cię atakować... tak trudno jest być miłym? a że niektórzy mają wątpliwości co do twoich słów - ich prawo.
Sama jestem alergikiem i na testach mam bąble dokładnie na to na co mam alergię w rzeczywistości...
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Magamaga »

Hm, na forum chyba pojawiła się jakaś oś zła wymierzona w zalbi, a ja jakoś niespodziewanie stałam się jej częścią. Dodajmy, że zalbi to chodząca niewinność.
Nie jestem lekarzem, ale jakąśtam wiedzę biologiczną mam i wydaje mi się nieprawdopodobne, aby osoba mająca alergię na daną substancję nie zareagowała przy bezpośrednim zaaplikowaniu jej pod skórę - bo dlaczego miałoby tak być, skoro to nic innego jak kontakt z alergenem taki sam jak przy kontakcie ze zwierzęciem. Chyba, że alergenem nie jest sierść tylko np.ślina, mocz itp.
A powody, dla których pozbyłaś się swoich zwierząt mnie absolutnie nie obchodzą, bo przypadków takich jak Twój na forum pojawia się miesięcznie kilka - nie wiem dlaczego swój właśnie uważasz za szczególny. Na przyszłość polecam więcej kultury i mniej zadzierania nosa, szczególnie jeśli to, że ludzie za Tobą nie przepadają Ci przeszkadza.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
dawid.suchocki
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 9:56 am

Re: SZczur dla alergika

Post autor: dawid.suchocki »

Licho pisze:Rybki są jednym z większym alergenów ze względu na pokarm oraz grzyby, które łatwo sie przy wilgoci namnażają. Mając aktywnego alergika w domu pierwsze co bym zrobiła, to zlikwidowała akwarium
mam niby uczulenie na pleśnie i pokarm ale przy rybkach, akwa stoi w moim pokoju nic mi się nie dzieje.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: SZczur dla alergika

Post autor: pin3ska »

merch pisze:[
Jeśli chodzi o alergeny wziewne , to alergia "objawia się" od razu niemal natychmiastowo
u nas objawiła sie prawie po roku, choc u nas była wczesniej (kilkanascie lat wczesniej) ogromna, choc wyciszona alergia na roztocza. Natomiast alergii kontaktowej ( swedzenie) brak całkowity.

Zresztą mysle, ze gdybysmy mieli wieksze mieszkanie, to i alergia byłaby mniejsza, bo w domu rodzinnym mego lubego są 2 chomiki i jakos tam uczulenia nie było (a na samego chomika blisko nosa tak). Choc naszych 30 metrów nie da sie porównac do tamtego raczej...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: SZczur dla alergika

Post autor: pin3ska »

Zapomnialam dodac odnosnie bezwłosych szczurków: u nas uczulały bardziej niz siersciuszki...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Arve »

pin3ska pisze:Zapomnialam dodac odnosnie bezwłosych szczurków: u nas uczulały bardziej niz siersciuszki...
czyli uczulenie na ślinę lub mocz zapewne... przy łysolkach może być wtedy gorzej
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
Chimera
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:05 am

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Chimera »

Odkopuje temat ;)

Mam kilka pytan, bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, to dla mnie miec czy nie miec szczurka (eh, raczej nie miec..)

1) Wiele razy piszecie o robieniu testow na alergeny szczura. Gdzie cos takiego mozna wykonac? Czy osoby, ktore robily takie testy, moglyby powiedziec, czy to sa rzeczywiscie testy konkretnie na szczura czy na jakies inne zwierzaki, i czy ewentualnie chodzi o siersc czy moze mocz szczurasa (bo podobno mocz jest najczestszym uczulaczem)

Jakis czas temu probowalam znalezc cos takiego, ale wszedzie dostawalam odpowiedz, ze na szczura nie maja... psy, koty, swinki morskie owszem, ale szczur to zbyt niszowy zwierzak i nie ma takich testow.

2) Druga sprawa, piszecie o odczulaniu. Znow... szukalam i dostawalam odpowiedz, ze na szczura odczulania nie maja (powod ten sam).
Zreszta generalnie odczulanie z alegii na siersc czy inne alergeny zwierzat domowych jest i tak malo skuteczne, te metode stosuje sie glownie jesli chodzi o uczulenie na owady blonkoskrzdle. Wiec jak to jest z Waszymi doswiadczeniami? Odczulaja konkretnie na szczura, czy na jakies inne futrzaki? Odczulanie przynosi zauwazalne efekty? Jesli tak, to jaka klinika, gdzie?

3) Czy ktos ma moze doswiadczenia, albo sie orientuje, czy uczulenie na szczura oznacza prawie pewne uczulenie na inne gryzonie (a szczegolnie koszatniczki) ? (chodzi mi o statystyke, inaczej tego ugryzc sie nie da)


Własnie mija rok, odkad pozegnalam mojego ostatniego ogonka. Mialam nieznaczna alergie na szczurki, ktora ujawnila sie po ok roku hodowli, ale pozniej dramatyczie sie zaostrzyla (nieustajacy katar, kaszel, duszenie sie; szczury wyemigrowaly do innego pomieszczenia, moglam im sprzatac tylko w rekawiczkach i z maska na twarzy i tak okupujac to atakami dusznosci). Wiaze to z sytuacja, kiedy przez jakis czas mialam u siebie na przechowaniu duuuuzo ogonow; tak duza ilosc alergenow wyzwolila u mnie pelna alergie na szczury. Takze przy pokazji przestrzegam osoby, ktore maja lekkie objawy, typu swedzenie czy bable na rekach po kontakcie ze szczurami, aby nie przesadzaly z ilosia szczurkow, bo moze sie to zle skonczyc :(

Wiem, ze raczej nigdy nie bede juz mogla miec szczurkow, alergolog powiedzial mi, ze alergia najprawdopdobniej bylaby teraz jestrez ostrzejsza. Chcialabym jednak sprobowac ostatniej deski ratunku, dlatego pytam Was o to odczulanie. Jesli nic z tego nie bedzie, myslalam o przygarnieciu koszatniczek... tylko to znow gryzonie, w dodatku dosc podobne, pytanie czy na nie nie bede uczulona jest poki co otwarte....
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: SZczur dla alergika

Post autor: zalbi »

testów na szczura nie ma. ale mi bąble podczas testów wyskoczyły już przy chomiku a chomik podobno uczula mniej niż szczur. obawiam się, że jeżeli alergia była to będzie nadal - ale zależy też w jakim stopniu. bo jeżeli "lekkie" leki pomagają tak, jak np przy katarze siennym i zwykłym tabletkom nawet bez recepty to nie widzę problemu. gorzej, jeżeli alergia jest już na tyle duża, że trzeba wydawac kupę pieniędzy na leki, które i tak nie pomagają...

nie wiem czy jest jakas reguła między alergią na szczura a innymi gryzoniami.. w moim przypadku alergia jest na wszystkie gryzonie.. szczury, świnki morskie, chomiki, myszy.. nie sprawdzałam na szynszylu i na koszach bo takowych po prostu nie mam w zasięgu a i tak musialabym z nimi pobyc przez około tydzień żeby alergia się ujawniła.

mnie alergia przy szczurach doprowadziła między innymi do oblania kilku kolosów na studiach (nieprzespane noce = brak skupienia na egzaminie i oczy się zamykały same). mialam już prawie astmę.. poczytaj nasz temat w pupilach - tam opisywalam jakie miałam objawy, jak rosły z czasem, jak bylo gdy oddałam szczury a gdy były myszy, gdy myszy już nie było i był chomik na dt. wszystko zaczęło się jakos rok temu a szczury miałam od 2001 roku...
nie pomagały mi już najsilniejsze leki. czasami brałam je już końskimi dawkami ale i tak zawsze alergia dawała znac.
teraz nic mi nie jest. nie kicham przy pyleniu traw czy drzew, nic mnie nie uczula. glównym alergenem były gryzonie.


każdy organizm jest jednak inny tak jak i alergia. na pewno testy jakos rozjaśnią sprawę.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: SZczur dla alergika

Post autor: Blanny »

A ja miałam testy na alergeny szczura. :D Byłam prywatnie u alergologa i mogłam sobie zrobić na szczura bez problemu. Oczywiście tylko na sierść - alergolog od razu uprzedził mnie, że ich sierść rzadko uczula, za to mocz i ślina tak, ale na to testów nie da rady zrobić. :-X
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: SZczur dla alergika

Post autor: kalusia2 »

Ja mam silną alergię na pyłki. Miała albinka i w ogóle nie było problemu. Alergia jest kwestią indywidualną. Po testach można jeszcze chodzić np. do zoologa i o ile to możliwe brać na ręce szczurki, aby sprawdzić czy aby na pewno wyniki testów są prawidłowe.
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”