[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Becia23 »

O ile jest wysoka na minimum 60 cm, to tak :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Testoboy
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Testoboy »

Witam wszystkich ;) Mam na imię Dominik ,jestem nowy na forum ,a także w temacie hodowli szczurów.Od dawna chciałem mieć te zwierzątka w domu ,ale nie moglem ze względu na rodziców.Teraz mam 19 lat więc mogę robić co chcę.Przeczytałem już trochę artykułów na waszym forum,wszedłem w posiadanie takiej klatki jak na zdjęciach i mam pytanie ,czy ona będzie odpowiednia dla 2 szczurków?
Wymiary:
50x50x50 szer.dl.wys.
pojedynczy "kwadracik" 1x1cm

http://i44.tinypic.com/am2r6c.jpg

Do klatki jest podstawka w ,którą wkłada się klatkę i druga taka sama na wierzch,do przykrycia :

http://i39.tinypic.com/2413s52.jpg

Co o tym sądzicie? I od razu napiszcie czy ta podstawka mogla by robić za kuwetę?Wydaję mi się ,że tak,bo jest metalowa,ale z drugiej strony wszystkie są plastikowe więc już nie wiem.Co z wyposażeniem klatki?Taniej jest w stacjonarnych sklepach,czy na allegro(nawet po opłaceniu wysyłki)?
I ostatnie pytanie,żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami: Lepiej wziąć dwie samice,dwa samce czy może parkę ? ;D Jak jest lepiej dla szczurków?To ,że z hodowli,a nie ze sklepu to już wiem.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Według licznika klatka jest dobra. A podstawka według mnie jest za bardzo płytka. Jak nasypiesz trocinek czy żwirku to szczurki zaraz wszystko zmiotą na podłogę.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Testoboy pisze:Przeczytałem już trochę artykułów na waszym forum,

Lepiej wziąć dwie samice,dwa samce czy może parkę ? ;D Jak jest lepiej dla szczurków?To ,że z hodowli,a nie ze sklepu to już wiem.
Gdybyś przeczytał odpowiednie działy, to wiedziałbyś iż:
1. nie bierzemy parek !! Chyba, że któreś ze szczurków jest kastratem
2. są też biduly czekające na nowe domki w dziale "zwierzaki"
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Testoboy
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Testoboy »

Ok,jestem świeżo po przeczytaniu Szczurzego ABC,zdecydowałem się na dwa samce.A co do adopcji to właśnie w ten sposób chcę pozyskać zwierzątka :)

Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na ostatnie pytanie tj. zakup m.in kuwety (rzeczywiście po przyjrzeniu się okazała się zbyt płytka).Gdzie korzystniej - allegro czy sklep stacjonarny?
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Ja bym poponowała w ogóle inną klatkę kupić, bo nie widzi mi się coś kuweta 50 x 50 w sklepach, chyba, że się mylę..
Testoboy
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Testoboy »

Na razie dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi ,poszukam po sklepach. :)
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: hermenegilda »

tu jest 114 stron, wyszukiwarka nie dała odpowiedzi, zatem pytam:

jaki maksymalny odstęp między prętami? Chcę kupić nową klatkę, bez pięter tylko sama zamontuję półeczki, hamaki itp., ale te duże na tyle, żeby mój Zostaw mógł się wyprostować mają szeroki rozstaw prętów, nie wiem, czy jak im coś wpadnie do łba to nie wyjdą nocą. Nie potrafię tego sama ocenić. Ta, którą chcę kupić to taka raczej króliczówka. Poza tym biorę pod uwagę, że zapewne kiedyś będę mieć małe szczurki, które na bank wyjdą. Może kupić i obciągnąć siatką? Ale to tyle zachodu, te siatki mają ostre końce...No nie wiem. Co myślicie?
gg : 5763772
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

To zależy.. Ją mam np samców i rozstaw prętów 2,1 jest dobry nawet dla 3 miesięcznego, ale samiczki są mniejsze.. Jak dla mnie to klatki która ma rozstawienie prętów nie większe niż 1,5 ale jak już mówiłam to zależy jak duże są Twoje szczury i czy to samce czy samiczki.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: IHime »

Moje samiczki, póki były małe, miały pręty z rozstawem co 1cm. Teraz połączyłam stadka i są w klatce z prętami co 1,7 cm i jest to max, jak dla mnie. Dorosłe się nie mieszczą, ale trzymiesięczne maluchy nie wychodzą chyba z czystej uprzejmości.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Izold »

IHime pisze:ale trzymiesięczne maluchy nie wychodzą chyba z czystej uprzejmości.
Wiesz, u mnie też był taki rozstaw, ale one mają króliczówkę z taka podnoszoną górą. że niby dziura w suficie. oczywiście nie miały otwartej ale co poniektóre prety miały 2 cm, i ze spokojem urzadzaly sobie nocne party :D
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: IHime »

Izold pisze:
IHime pisze:ale trzymiesięczne maluchy nie wychodzą chyba z czystej uprzejmości.
Wiesz, u mnie też był taki rozstaw, ale one mają króliczówkę z taka podnoszoną górą. że niby dziura w suficie. oczywiście nie miały otwartej ale co poniektóre prety miały 2 cm, i ze spokojem urzadzaly sobie nocne party :D
U mnie nie ma takich dziur, a maluchy są chyba jeszcze zbyt przestraszone, żeby wyłazić, ale muszę je szybko podtuczyć, bo będzie problem. ;D
RobbsoNt
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 2:50 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: RobbsoNt »

Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: wesola »

Powinna byc okay:)
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Aktualnie sama mam taką klatkę. Jest w sam raz. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”