Tupot Małych Stóp ^^ - REAKTYWACJA

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... trzymaj sie maluchu...

Post autor: Babli »

Trzymam kciuki ze Elishkę.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... trzymaj sie maluchu...

Post autor: Ogoniasta »

Jejku... :( Trzymam kciuki z całej siły!!
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... trzymaj sie maluchu...

Post autor: Nina »

Weterynarz jest załamany jej stanem.
Zmieniliśmy leki na te bardziej szczurze i weta na tego z większym sercem.
Dostała enrobioflox, dexason, catosal, kroplówke. Po 12 mamy przyjść znowu żeby ją pokazać i ewentualnie podać kolejna kroplówke.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... trzymaj sie maluchu...

Post autor: Babli »

Oj.. Nina, ,musi być już dobrze.. :-*
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: Nina »

Umarła mi na rękach o 11.45

http://szczury.org/viewtopic.php?f=23&t=26103
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: Babli »

Nina.. trzymaj się tam dzielnie.. Dzisiaj jest smutny dzień, ale poradzimy sobie, musimy dla reszty, prawda? Elishka już pewnie dobiegła do Aluzyjki.. pójdą razem.. z Manieczką też.. Będzie im raźniej.. :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: unipaks »

Boże , tyle ich teraz odchodzi od nas... :(
Bardzo mi przykro Nina, trzymaj się jakoś...
[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: Nina »

Przy samej sekcji nie byłam, choć nie byłam pewna, czy nie chce przypadkiem na to popatrzeć. Widziałam za to 'rozłożone' ciałko. Nie wygląda to tak strasznie.
Elish miała całkowicie przekrwione płuca (widząc je byłam pewna, że to wątroba!). Możliwe, że krwotoczne zapalenie płuc było powodem śmierci. (tylko dlaczego bez żadnych wcześniejszych objawów...)
Miała też powiększony węzeł chłonny/guzka, którego jutro wyślemy na histo.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Berdog
Posty: 142
Rejestracja: pn sie 04, 2008 5:08 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: Berdog »

Współczuje
[*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Fotki pokrojonych :)

Post autor: pin3ska »

Nina pisze:
Shy_Lady pisze:to teraz będzie kolej na Kropka?
Tak. Tniemy przy najbliższej okazji ;)
Po kastracji zamieszka prawdopodobnie z Ahayą, która po złamaniu łapki nie wróci do swojego stada, bo wystarczy, że nadwyręży łapke i znowu kuleje...
I jak tam? Poszukałam i wychodzi na to, ze wczoraj mineło 8 miesięcy od kiedy jest sam i czeka na kastracje...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Elishka... śpij owieczko

Post autor: Nina »

Miał być cięty miesiąc temu, ale niestety miał brzydkie szmery w płucach i nie klasyfikował sie do zabiegu.
Mimo antybiotyku szmery są nadal, co nie zmienia faktu, że do Wrocławia pojedziemy jak tylko odzyskam moją kase. Piasecki zdecyduje czy łaciatek nadaje sie do operacji, czy nie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - piękna tymczasowiczka :)

Post autor: Nina »

Dzisiaj przywiozłam z Wrocławia naszą małą tymczasowiczke :) Malutka jest przepiękna!
Mam dość trudne zadanie przed sobą - wyprowadzić ją na szczury.
Mała panicznie boi sie ludzi. Gdy chce sie ją wziąć na ręce gdy jest w klatce - próbuje gryźć. Gdy chce sie ją złapać gdy biega luzem - ucieka w popłochu. Złapana krzyczy i wyrywa sie tak, że nie da sie jej utrzymać.
Jednocześnie jest bezstresowa jeśli chodzi o nowe otoczenie. Z otwartego transportera z kilka minut wyszła na łóżko żeby pozwiedzać ;)
Wywleczona podstępem z klatki i zawinięta w polar grzecznie spała mi na kolanach :)

Większość zdjęć rozmazana, ale ma straszny motorek w pupie :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Niestety nie tylko dobre wieści mamy. Ahaya dzisiaj dostała pierwszą dawke sterydu. Na razie bez antybiotyku. Ma lekkie zmiany neurologiczne.
Bąbla ma już 4 gruczolaki... Dr Piasecki radzi nie operować dopóki jej nie przeszkadzają, ze względu na wiek (2 lata i 2 miesiące) i to, że przeszła już 3 operacje. Był w szoku, że miała już usunięte 6 guzków i pojawiły sie kolejne 4... Ja też jestem.
Kropek znowu grucha :/ A miał mieć dzisiaj kastracje.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - piękna tymczasowiczka :)

Post autor: alken »

o to tymczasowiczka stamtąd skąd Makumba, i jeszcze taki sam typ, ale mi się nie udało nic zmienić w jej zachowaniu, może tyle że łatwiej ją złapać bo kiedyś trzeba było ścigać po pokoju, no i wystarczyło spojrzeć na nią i już była ciężko przerażona a teraz jej nie przeszkadza jak się na nią patrzy. niby nie była taka trudna w ułożeniu, bo nie gryzła jakoś bardzo (na początku, bo teraz dziabie w klatce), ale postępów w uczłowieczaniu brak u nas. będę obserwować, może się czegoś nauczę. proszę o w miarę dokładne relacje ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - piękna tymczasowiczka :)

Post autor: Babli »

Obosze! Jaka ona piękna jest! Cudowności..! Przekazać proszę..

I mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z Bąbelką i Ahayą.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - piękna tymczasowiczka :)

Post autor: Nina »

alken, ale ta mała jest przyniesiona do sklepu przez kogoś, jakiś wpadkowy miot. Zrobił sie z niej dzikus jak została bez rodzeństwa.
Na pewno będe pisała na bieżąco :) Jak na razie jestem dobrej myśli :)

Babli, a jak powiem, że ma białą brode...?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”