Alkenowe nieznośne fifioły

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

pin3ska pisze:Czy ten albinosek na fotach to ma uszyska DUMBO? Pierwszy raz takiego widze ;D
ano tak ,takie to się urodziło dziwne ;) jeszcze braciszka takiego miała http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=22452&start=30 tu jest temat tamtych adopcji
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: pin3ska »

No naprawde ona jest boska, a na tej fotce to juz zupełny odjazd :D Nie wiem czemu, ale byłam jakos nieracjonalnie przekonana, ze albinosy to tylko sa takie pod kazdym względem standardowe : ::)

http://images39.fotosik.pl/137/aa618a8233652608med.jpg
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

pin3ska pisze:No naprawde ona jest boska, a na tej fotce to juz zupełny odjazd :D Nie wiem czemu, ale byłam jakos nieracjonalnie przekonana, ze albinosy to tylko sa takie pod kazdym względem standardowe : ::)

http://images39.fotosik.pl/137/aa618a8233652608med.jpg
wymiary też ma niestandardowe ;D , niestandardowo również śmierdzi (tzn. bardzo), jest niestandardowo uparta, namolna i niczego się nie boi, zupełna odwrotność typowych albinosków np. z laba ::)
no ale nie da się jej nie kochać ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Nue »

Nie zrzędź! Tylko się ciesz, że Ci się trafił taki niestandardowy szczur :P
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

nigdy się nie zastanawiałam czy dumbo albinos to faktycznie niespotykane ale w sumie to innego wcześniej nie widziałam
niestety jej powaby wiążą się z ciągłymi propozycjami rozmnożenia ::) :-X
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: unipaks »

Nawet nie musisz wyrzec słowa w odpowiedzi... :P
Małe jest rzeczywiście przesłodkie , wręcz rozczulające :-* Co do kotów , to nie byłoby w tym nic dziwnego , jeśli ogonki się nimi nieco stresują - nasze panny dość nerwowo reagowały na koleżankę posiadającą miauczka :D
Lileczka może i jest "pachnąca inaczej" , ale jest nadal cudna i proszę się księżniczki nie czepiać :P ;) Mizianko dla wszystkich baboli! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

dzisiaj doprowadziłam Lilkę niemalże do zawału, pokazując jej taką małą zabawkową myszkę dla kotów. no raczej spodziewałam się innej reakcji zwłaszcza, że potwora trudno nastraszyć ::)
no ale podsunęłam jej pod nos oczekując że będzie chciała się nią bawić a ona wykonała zaskakujący zwrot, z łupnięciem spadła z kanapy i pognała do klatki, utykając swoje wałeczki w rurze z pozostałymi szczurami :-X oczywiście jej nastrój się błyskawicznie udzielił i miałam cztery zmartwiałe ze strachu szczury stłoczone w rurze. a więc wyjęłam rurę, wysypałam szczury na kanapę, każdego poprzytulałam(nawet Makumbę, która z reguły najbardziej boi się mnie, ale jak boi się czegoś innego to ja przestaję być straszna :P ) Lilkę trzeba było jeszcze odtraumatyzować chlebkiem z serem ;)
po jakiejś półgodzinie przedstawiłam zabawkową mysz reszcie szczurów i Ronji się nawet spodobała...a Lilka nie zdradzała już żadnych objawów poprzedniej paniki. nie wiem co jej się tam w łepetynce uroiło ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: unipaks »

:D :D
Ja dziś też przypadkowym dźwiękiem pomogłam Dżumie przekonać się , jak naprawdę szybki potrafi być szczur ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

W babolowie nowości :D
W środę dzięki uprzejmości scorpio80, której serdecznie dziękujemy, przyjechała do nas z warszawskiego laba panieneczka, która dostała imię Karmelek. Nie miałam jeszcze okazji mieć do czynienia ze szczurem który byłby nieoswojony, a jednak pozwalał się dotykać, głaskać, brać na ręce, nie wyrywając się i nie gryząc przy tym :P więc to miła odmiana. Biedulka siedzi w kieszeni, wali kupy i trzęsie się jak osika, ale puszczona po kanapie zasuwa ochoczo (dalej waląc boby ;) ). Spotkała się wczoraj z Ziutką, która najwyraźniej stwierdziła, że kolejne "ciało obce" w niczym nie przeszkadza i domagała się powrotu do klatki.
A tak się prezentuje karmelkowa dama:
Obrazek
Dzisiaj okres ochronny się dla Karmelka kończy i ostro zabieramy się do łączenia, niech sobie nie myśli że będzie siedzieć wiecznie w tej zapyziałej chomikówce :P

Za to Makumba najwyraźniej czując nową koleżankę zakochała się od pierwszego wejrzenia. Wczoraj na wybiegu cały czas spędziła próbując dostać się na szafkę na której stała klatka z Karmelkiem. Na początku używała mnie jako ściany wspinaczkowej, prowokując też inne szczury do tej rozrywki:
http://www.youtube.com/watch?v=ZlFoouEm4kI (ten żałosny pisk przy odczepianiu ::) )
Następnie próbowała wskoczyć w wiadome miejsce o własnych siłach:
http://www.youtube.com/watch?v=SfpqtGxlVxk
W końcu zlitowaliśmy się nad nią i pozwoliliśmy wejść na szafkę, gdzie sobie wąchała Karmelka przez kraty a Karmelek furkotała do niej uszyskami aż się kurzyło, oj nie wiem co to będzie za znajomość ::) Teraz Makumba ciągle domaga się wypuszczenia z klatki i aż się trzęsie przy tym.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: klimejszyn »

ale Karmelka jest piękna !
a Makumba jest genialna ;D ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: IHime »

Morelka z warszawskiego laba pozdrawia swoją być-może-siostrę Karmelka. ;) Jestem bardzo ciekawa czy mają podobne usposobienie. Morelka jest dosyć odważna i ruchliwa, jeszcze prawie całkiem dzika, ale pozytywnie nastawiona do ludzi. Pisz, jak Ci się Karmelkę oswaja. ;D
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Jessica »

Karmelka jest prześliczna!
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: Nue »

No to będzie szał ;D
Karmelka na tym zdjęciu troszkę do świnka morskiego podobna ;) Śliczna!
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: ol. »

Masz rację Nue :D , ale piękne z niej rudziatko.
Gratuluję Wam, a jeszcze bardziej cieszę się za Karmelkę :)

Makumba jest świetna ;D Toż prawie w pewnym momencie salto zrobiła !
Upór jak u Misia, kiedy próbował dostać się do świeżoprzybyłych jujek, ale pod względem spektakularności skoków - Makumba wygrywa :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje babole przebrzydłe :)

Post autor: alken »

My się łączymy i łączymy, ogólnie nie jest źle, Lilka w klatce trochę szturchnęła Karmelka, a ten tchórz przebrzydły choć wszystkiego się boi to ma czelność nie ulegać :P Makumba natomiast ma jakieś osobiste żale co do pozycji w stadzie bo co prawda Karmelka polubiła wyraźnie, to jednak wystarczy, żeby Karmelek znalazł się wyżej, np. na hamaku czy wszedł na kratki, zaraz go bije, a zkratek to nawet brutalnie go za fraki wzięła i ściągnęła, myślałam w pewnym momencie że ją oskóruje :-X

W stadzie dość nerwowa atmosfera, na wybieg nie chcą wychodzić jakby się bały że im Karmelek eksmisję zrobi, Ziutka z soboty na niedzielę w nocy miała krwotok z nosa (na pewno nie porfiryna) niewielki ale spektakularny bo kichając rozsprejowała krew po wszystkim dookoła. Niestety zaczyna być widać po niej że się starzeje :-\ a dopiero rok jest z nami. nie czuje się jednak gorzej i nie ma innych objawów więc jest ok.
Ronja miała wczoraj tak dramatyczną rujkę że miotała się po klatce i miała te rujkowe draganie i uszowanie co parę sekund ::) napalona.

Wczoraj wyglądało tak:
Obrazek
czyli "nie znamy cię, śmierdzisz"
Dziś już lepiej:
Obrazek
Karmelek spożywa papierowy ręcznik.

Chciałam już Karmelka zostawić na noc ale nie wiem, kurcze, ona w ogóle nie schodzi z hamaka, cały dzień tam siedzi a dopiero na noc jak ją wkładam do jej klatki to je :P przecież mi śmiercią głodową zemrze jak będzie tam siedzieć ciągle.

A to nasza współmieszkanka, jedna z wielu owłosionych i nieowłosionych stworów mieszkaniowych:
Obrazek
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”