osesek- padaczka?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lusia3dz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 9:10 pm

osesek- padaczka?

Post autor: lusia3dz »

proszę pomóżcie mi z moją małą szczurcią .Dziewczynka ma ok 12 dni ale zostala odrzucona przez mamę. Od 3 dni dokarmiam ją mlekiem dla niemowląt, żołtkiem jaja i kaszką dla niemowlaków. Na początku było ok - dziewczynka chętnie jadła mieszankę , robiła kupki, ale nie siusiała i dostała parę kropelek płynu na odwodnienie organizmu .. po kilku godzinach zaczęła normalnie siusiać ... ale dzień przed tym zobaczyłam że ma bardzo kiepską koordynację, kiedy leży prostują jej się nóżki jakby niezależnie od jej woli, rzuca ogonkiem, prostuje plecki , kiedy stoi na łapkach też jakby łapały ją skurcze , przewraca się na prostej powierzchni na plcki i nie umie wstać, na zmiene idzie kilka kroczków i potem robi się sztywna i wykonuje takie dziwne ruchy jak opisałam. Co to może być? Czy u takiego szczurka to może być padaczka/ niedokrwienie mózgu? pomożcie ..:(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: osesek- padaczka?

Post autor: nausicaa »

z tego, co czytalam, to taki szczurek moze miec paadczke zwiazana z hydrocefalia (o ile sie nie myle). ale nie wiem, czy tu nie ma akurat innej przyczyny. oseksi sa bardzow razliwe na zmiane warunkow...poszukaj na rat guide, moze cos bedzie...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”