Rodzice.

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pierwsza Szcórcia

Post autor: zalbi »

http://szczury.org/viewforum.php?f=17 < proszę, tematów mnóstwo, tylko czytac ;)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Szczur po moim trpie

Post autor: kruk11 »

Ania hce sobie kupic szczura mama jest na tak ale tato na nie jak byl maly to mil szczura zawalilem go argumentami że sa milutkie wiem wszstko na ich temat ale nic jak moge go przekonac on sie raczej nie boi mama sie bala ale ja jakos przekonalem ale tatz ani ani tzlko muwi ze sie zastanowi i tak od tygodnia pomoy
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rodzice.

Post autor: CzarrnaWdowa »

no chyba jednak nie wiesz wszystkie o szczurach. pisząc, że chcesz go 'kupić' nie znasz nawet podstawowych zasad.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Rodzice.

Post autor: Kameliowa »

A po polsku umiesz pisać? Bo coś widzę, że raczej kiepsko Ci idzie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Rodzice.

Post autor: Becia23 »

Jeju, cóż za kąśliwość... :D
Kruk - przede wszystkim, używaj interpunkcji, bo faktycznie trudno zrozumieć taki bełkot. No i proszę, nie wal byków ortograficznych na poziomie 10-latka.

Trafiłeś w dobry temat, to już sukces. Tylko że po co pytać, jeśli masz 22 strony o tym, jak przekonać rodziców? Czytaj chłopie, czytaj.
Po pierwsze - przepatrz całe forum, bo faktycznie, wiedzę masz chyba ubogą. Dwa - szczurów nie kupujemy w sklepie, a adoptujemy z forum. Trzy - szczura broń Boże nie trzymasz samotnie, a minimum dwa tej samej płci.

No i ode mnie to chyba tyle. Naprawdę polecam przeczytania całego forum, bo rozumie się, chyba chcesz wzbogacić wiedzę o ogonach. Powodzenia ;)
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Rodzice.

Post autor: Kameliowa »

i błaaagam!
Pisz po polsku.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Rodzice.

Post autor: yss »

kruk chciał kupić szczura z hodowli ;)

przestańcie zatem na niego najeżdżać. bo to ma często skutek odwrotny. niechętnie słuchamy tego, co nam się "tłumaczy" tonem agresywnym.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Rodzice.

Post autor: Becia23 »

A no to przepraszam i zwracam honor :).

Ja zawsze staram się tłumaczyć spokojnie i grzecznie, bo aż sama nadto wiem, że im bardziej na kogoś się naciska "musisz", "nie wolno", tym gorszy skutek i komuś się wsteczne włączają przy czymś takim. ::) Także przepraszam, jeśli moja wypowiedź zabrzmiała niegrzecznie :-[
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

RODZICE problem w ogonie

Post autor: paati924 »

Jestem tu nowa.
Postanowiłam założyć nowy temat bardzo prosze o pomoc, przepraszam ze nie szukam ale naprawde zalezy mi tylko na skupieniu sie mojego problemu...
Mam w domu psa kota chomika ale zawsze mi sie marzyl szczurek bardzo;/
Bardzo bym chciala za wszystko bym zaplacila zalatwiam sobie juz klatke ale jak rodzice o tym uslyszeli (moj tato ma fobie na punkcie szczurow) to powiedzial ze trutke mu wsypie(ale jest to niemozliwe nigdy w zyciu nic nie zabil nawet ryby kocha zwierzeta) mam psa kota bardzo spokojne nie stanowia zagrozenia... chcialam kupic szczurka kochanego towarzysza.... ale rodzice nie chca sie zgodzic powiedzieli ze problem jest w tym ze maja ogon;/ Co mam zrobic tak bardzo bym chciala;/
Pati ;)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: sssouzie »

niestety, my pomóc za bardzo nie możemy.
możesz pokazywać ładne zdjęcia szczuraków, musisz sama znaleźć "drogę" do rodziców i z nimi dużo rozmawiać na ten temat.
każdy rodzic jest inny i co innego do niego przemawia. możesz obiecać, że będziesz więcej pomagać w domu, że na pewno problem sprzątania i zajmowania się szczurkami ( tak! szczurkami, muszą być co najmniej dwa) będzie spoczywał na tobie.

i tak na prawdę twój problem nie jest jedyny w swoim rodzaju, każdego rodzica trzeba jakoś przekonać, i każdej takiej osobie jak ty możemy doradzić to samo:

http://szczury.org/viewforum.php?f=17

to jest CAŁY dział na temat uszczurawiania, czyli przekonywania: rodziców, dziadków, rodzeństwa.
...czyż nie dobija się koni...?
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: sssouzie »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t ... zice#p2130
a to chyba najbardziej może ci się przydać
...czyż nie dobija się koni...?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: dusiaczek »

No i od razu muszą zgodzić się na dwa. U mnie też to był problem, w sumie nadal jest, ale jak mam widzi te dwa kochane pyszczki przytulone to jej sie serducho raduje, no, puki nie zarzucą ogonem przed jej twarzą ;p
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: zalbi »

tak bardzo byś chciała - ale jeżeli tak bardzo chcesz to musisz wiedziec, że szczury minimum dwa tej samej płci, odpowiednia, duża klatka, droga karma, szczurów nie kupuje sie w sklepach i pseudo hodowlach..

przeczytaj dział poświęcony uszczurawianiu rodziców. to pomoże, my możemy jedynie powtórzyc to samo, o czym przeczytasz w odpowiednim temacie..

zwierzę to nie zachcianka, to odpowiedzialnosc. jestes pewna, że poradzisz sobie ze szczurami, z chomikiem itd?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: kulek »

Hej
Na początek polecam - tak jak pozostali - lekturę forum. Poczytaj o tych zwierzętach, zastanów się nad tym czy podołasz i czy jesteś w stanie zapewnić szczurkowi należytą opiekę, odpowiednią klatkę, jedzenie, no i towarzysza. Jeżeli zdecydujesz się na adopcję szczurków, wtedy pokaż rodzicom, że bardzo ci na tym zależy. Odłóż pieniądze na karmę, klatkę i wydatki typu weterynarz, proś rodziców i obiecaj, że należycie się tymi zwierzętami zajmiesz. No i nie złam obietnicy ;) A co do ogona - moi też na początku mieli takie zastrzeżenia, matka nadal ma, ale wystarczy jej to, że nie musi tego ogona dotykać ;) Polecam lekturę forum.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: RODZICE problem w ogonie

Post autor: Erka »

Najlepiej byłoby pokazać im szczura we własnej osobie :) Niektórzy moi znajomi na początku brzydzili się ogona, a teraz przyznaja, że jest fajny i taki gładki ;) Więc da się ludzi przekonać.
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”