Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur i kanarek.

Post autor: krwiopij »

ja bym nie ryzykowala... kanarek jest przyzwyczajony, ze w domu nic mu nie grozi i moglby wcale nie uciekac przed szczurem... zreszta zawsze moze przydarzyc sie jakis wypadek... nie ma co narazac zwierzaka na kalectwo lub smierc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: Dona »

Asia, dla kogo za późno??
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: Ash »

ja mam papużke falistą i szczurke. Jak lata jedno (w tym wypadku ptak ;) ) to Ganja jest zamknięta. Jak biega Ganja (która biega stosunkowo częściej od Stefana) to Stefan jest zamknięty. (W ogóle to mój ptak nie lubi latać, ale to inna historia :shock: ) Ganja czasem wlezie na szafke gdzie jest klatka Stefana. Przejdzie obok i zeskoczy. Gorzej było jak paput latając usiadł na jej klatce :] Ta zaczęła mu podgryzać nogi (nie martwcie się nic się nie stało) a Stefan zamiast uciekać siadał cały czas :lol: dziwne te zwierzęta... Pzdr cya

Podpisano: Ash
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

Szczur i kanarek.

Post autor: kpik »

dzięki za rady, wiem ze niektózy tutaj mają koty, psy, króliki, szczury i ptaszki w jednym domu, więc mnie nie powinno być najgorzej ;] juz nastawiam psychicznie kanarka na nowego lokatora :D tak przy okazji, moze ktos wie cos o młodych szczurkach do przygarniecia/kupienia tak ok 10 lutego???
nutka & ola
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Szczur i kanarek.

Post autor: IVA »

Mam przykre doświadczenia z trzymaniem szczurka i niedużego ptaka w jednym mieszkaniu. Gdy wzięłam swojego pierwszego szczurka, miałam też wtedy papużki faliste. Dino bardzo nie wykazywał nimi zainteresowania aż do dnia, w którym złapał jedna z nich po prostu w locie. Skończyło się tragicznie dla papużki bo uderzył z dokładnością prawdziwego drapieżcy- zabójcy - w tętnice szyjną.
Jeśli więc chcesz mieć i szczurka i kanarka, to nigdy nie wypuszczaj ich razem, nawet jeśli szczur nie będzie wykazywał zainteresowania ptakiem, poza tym dobrze zabezpiecz klatke ptaszka.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: ajlii »

To trochę nie na temat - ale też w kwesti ptaki i inne zwierzęta. Gdy mieszkałam jeszcze nad morzem, miałam małego pieska: shiz-tzu. Kiedyś wyszłam z nim na spacer, a 3 wielkie mewy zaczęły krążyć nad nim dość intensywnie... jakby zamierzały go upolować. Wzięłam psa na ręce, zebrałam na wszelki wypadek parę kamieni... ptaszyska usiadły na latarni i odprowadzały nas wzrokiem...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: agusia850 »

co do ptakow to czesto jak chodze po plazy nad morze to wredne łabędzie zaczepiają, łażą za mną, troche się ich boje, nie mówiąc o moim psie. Tak samo z kotem, który rzucił sie na mojego psiaka. Różnie jest z tymi zwierzętami. Jednak lepiej nie ryzykować
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: ajlii »

Agusia, a mój pies kocha ogony... najmniejszym zajmuje sie jak szczeniaczkiem... liże, bawi się, ogrzewa...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: agusia850 »

Wiesz ajlii ja wolę kiedy mój psiak je omija, niż by miał np. bardzo źle na nie reagowac. Jedynie odważny jest do ogonków kiedy siedzą w klatkach, ale jak tylko wyjdą to myka do drugiego pokoju :wink: Kiedyś starał sie (tak mi się wydawało) jakoś z nim się zaprzyjaźnić>ale teraz chyba bardziej jest o nie zazdrosny.One często są czymś karmione, z ręki i w ogóle. Rodzice je biorą na ręcę, karmiąi może też dlatego pies jest trochę zły.Nie zapomnę jak Ruda coś jadła i podszedł do niej pies. Ona nic sobie z tego nie robiła a psiak z zazdrosci zacząl ją pyskiem odpychac i do jej miski sie dobierac.ruda zabrała mu z przed samego pyska miske, wziela ja w lapki i sobie poszla :wink: :wink: Śmiesznie wtedy piesek wyglądał :wink: :wink: Ale zawsze staram sie smakolyki dzielic na wszystkie zwierzaki równo
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: ajlii »

Agusia, ja wiem że piękna pudlica mojej Mamy to by pożarła moje szczury bez zmrużenia oka... ale skoro Kaz je lubi - podchodzi do klatki i piszczy do nich, liże i pozwala po sobie chodzić... nie widzę problemu.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

Szczur i kanarek.

Post autor: agusia850 »

Ajlii no pewnie.Ja nie sugerowałam że to problem.U Ciebie jest świetna sytuacja, tylko pozazdrościć, tylko chodziło mi o takie psy, które moga zrobić ogonkom krzywde, dlatego tez, ciesze sie ze moj pies sie ich boi a nie gryzie, chociaz logiczna sprawa wolalabym zeby bylo tak jak u Ciebie. :wink:
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
m0na
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 14, 2005 5:33 pm

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: m0na »

Majac juz swinke morska kupilam sobie szczura i chcialam zeby sie zaprzyjaznili i bawili ze soba. Swinka oczewiscie jest chetna ale szczur zachowuje sie jakby jej wogole nie bylo. Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?? :?:
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Dixi »

Szczur nie zawsze może polubić się z innym szczurem, a co dopiero ze zwierzakiem 'niekrewniakiem'. Jeśli chciałaś sprawić śwince towarzystwo to trzeba było kupić mu kolegę/koleżankę - świnkę...... a nie szczura czy chomika.
Pozdrawiam,
Aguśka
kati
Posty: 80
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 10:25 am

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: kati »

Mój szczurek bardzo interesuje się innymi zwierzętami. Gdy pies przystawi nos do prętów klatki Parszywek od razu do niego podbiega i gryzie. :twisted: Pies zazwyczaj lubi małe zwierzątka, ale szczura nienawidzi. :evil: . Do papugi szczurek tez chetnie chodzi, wspina sie po klatce, a papuga wariuje ze strachu (staram się nie puszczać szczura do papugi, ale szczurek jest bardzo sprytny i jakoś uda mu się wdrapać na stół z klatką papugi).
Pozdrawiamy
Kasia i wszystkie moje zwierzaki.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Nakasha »

Dobrze, że szczur nie rzuca się na nią, by ją pogryźć: jak moja na mego chomika ^^''. Szczurki z tego co wiem, rzadko kiedy żyją w przyjaźni z innymi rasami zwierzaków. Naprawdę obojętność to jest dobry stosunek między nimi ;).

Moje maluchy rzucają się (gdy są razem np. w klatce: nawet czystej, nowiutkiej ^^'') na wszystkie inne gryzonie: myszoskoczki (które swoją drogą im się tym samym odwdzięczają :P) i tego biednego chomiczka, chociaż do ludzi nie są agresywne...

Są wyjątki, ale szczurki to stadne zwierzaki: lecz stadne z innymi ogonkami....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”