Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
DGiS
Posty: 85
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 5:04 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: DGiS »

Megan jest raczej kiepskie, ale ja mieszam mojemu megan z rat nature, bo jak go kupiłam to w sklepie był tylko megan
i vitapol. Dlatego teraz kupiłam mu rat nature żeby mógł sobie podjeść coś lepszego. ;)
Szczurki są takie piękne jak w huraganie wiatr.
Jak wiosna w naturze, jak cały piękny świat.
Autorstwa mojej siostry
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: manianera »

Poczytałam, kupiłam moim pięknym Versele Laga Rat Nature z nadzieją, że w końcu zaczną jeść karmę, a nie obchodzić ją szerokim łukiem. I na razie nie bardzo, a wręcz olewka. Przegłodzę (w sensie innego jedzenia), to może się przekonają >:D
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: LaCoka »

manianera pisze:Poczytałam, kupiłam moim pięknym Versele Laga Rat Nature z nadzieją, że w końcu zaczną jeść karmę, a nie obchodzić ją szerokim łukiem. I na razie nie bardzo, a wręcz olewka. Przegłodzę (w sensie innego jedzenia), to może się przekonają >:D
Moje też nie chciały tego jeść :P Polecam natomiast wszelakie własne mieszanki ;) to najchętniej zjadana karma jaka gościła w miseczce moich podopiecznych :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: manianera »

Muszę nad tym pomyśleć, chociaż zastanawiam się, czy nie zaryzykowac jeszcze z Rattimą - taka zachwalana... Z własnej mieszanki mam wrażenie, że wyżarłyby nasiona dyni i słonecznika i chrupki z suszonego chlebka, a resztę wyśmiały. No, ale cieszę się, że nie tylko ja mam takie francuskie pieski :) !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Venefico »

Ja karmię mojego Vitakraftem Emotion Beauty. To bardzo dobra karma, ale szczurek woli tą którą daje moim koszatniczkom czyli Vitakraft E. B. tyle że dla koszy.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: LaCoka »

manianera pisze:Muszę nad tym pomyśleć, chociaż zastanawiam się, czy nie zaryzykowac jeszcze z Rattimą - taka zachwalana... Z własnej mieszanki mam wrażenie, że wyżarłyby nasiona dyni i słonecznika i chrupki z suszonego chlebka, a resztę wyśmiały. No, ale cieszę się, że nie tylko ja mam takie francuskie pieski :) !
U mnie zostają tylko łupiny po słoneczniku, dyni i fistaszkach, reszta wyjedzona O0 a i w jednym stadku namiętnie zostawiają rat complete :P
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Danai
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 5:13 pm
Lokalizacja: Katowicium :P
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Danai »

Moje baby się rozbestwiły - w zoologu karmiono je Beaphar Extra Vital dla szczurów i teraz, dostając karmę z Megan (resztka tego, co otrzymałam od kolezanki) zupełnie nie chciały jeść ziaren, wyjadały tylko chrupki. Megan się skończyła, kupilismy Vitakraft. Zobaczymy, co z nim będzie :)
btw - Vitakraft jest w zoologu na Mikołowskiej, fajne miejsce, miła obsługa, brak zwierząt.
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczka1-13 »

Danai pisze:Moje baby się rozbestwiły - w zoologu karmiono je Beaphar Extra Vital dla szczurów i teraz, dostając karmę z Megan (resztka tego, co otrzymałam od kolezanki) zupełnie nie chciały jeść ziaren, wyjadały tylko chrupki. Megan się skończyła, kupilismy Vitakraft. Zobaczymy, co z nim będzie :)
Mój tak samo robił jak kupiłam Vitapol. Potem kupiłam XtraVital i wcina. tam tego ziarna jest nie wiele, no i te niewiele też zostawia ale duża strata to to nie jest.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ciemna ja »

ja polecam 'Tropifit rat'. moje szczury na to 'lecą' i jak usłyszą że otwieram opakowanie to co by nie robiły już są przy drzwiczkach klatki ;) nie tolerują tylko jęczmienia, owsa i pszenicy.(czego jest dużo w karmie)
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Niamey »

Skoro nie jedzą większości składu karmy, to chyba ciężko ją polecać ;) Tropifit jest średnią karmą, właśnie ze względu na swój skład - większość to ziarna (jęczmień, owies), które zostają, a reszta to w większości słonecznik, który szczury lubią, ale nie powinny go jeść za dużo
Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ciemna ja »

to jest 'najlpesza karma jaka jest w zoologach w nejbliższym mieście...reszta to Vitapom itp.
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Ogoniasta »

ciemna ja pisze:to jest 'najlpesza karma jaka jest w zoologach w nejbliższym mieście...reszta to Vitapom itp.
Są sklepy internetowe, w których wybór karm jest bardzo duży. ;)
Dostawa do domu. ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Niamey »

bardzo polecam korzystanie ze sklepów internetowych, przychodzi do domu, często taniej niż w sklepie, no i olbrzymi wybór :) Karmy jr farm są bardzo dobrej jakości, a przy tym nie tak drogi. Beaphar care+ jest świetny, choć drogi. Przy dwóch-trzech szczurach nie jest to tak widoczne, ale przy sześciu trochę bardziej ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

tak, co ja bym zrobiła bez sklepów internetowych ::) nie wyobrażam sobie kupować inaczej. no i nie trzeba oglądac tych biednych zwierząt w akwariach.

w zooplusie tima teraz na promocji, dwupak 2x15 kg, wychodzi 9,79 za kilogram
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: loweszczura »

Zastanawiam się nad zakupem karmy przed adopcją dwóch szczurków. Lepiej byłoby kupić 20 kg czy 5 kg karmy (np. JrFarm lub Tima Rattima)?
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”