Sołzowy szubrawiec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: sssouzie »

musiałam wczoraj posprzątać. tak jak zauważył Paul- lekarstwa.
lekarstwa, miski poprzestawiać z powrotem na szuflady, poogarniałam na półkach gdzie przebywały, zmieniłam układ na półkach, bo zbyt dużo mi przypomina..w ogóle zrobiłam generalny porządek, przynajmniej rozruszałam trochę smętniaczki, które już już zaczęły mi pomagać, najpierw u Enigmy odezwał się mały łobuz, powoli powoli zachęcała się do wyrywania mi papieru, za nią zaglądał zezik Kamizelkowy.

Kamizelka złagodniała. ale ja jej i tak nie ufam ::)

szuflady wyczyszczone, już najwyższy czas był, bo odkryłam żyłę złota, czyli bardzo starannie ukryty gotowany brokuł, który zaczął ładnie mówiąc już fermentować ::)

dobrze, że znalazły sobie zajęcie. trzeba przecież bardzo starannie poukładać nowe szmatki wrzucone przez sołzę do apartamentowca.

zostało mi jeszcze do sprzątnięcia królestwo zakoszowe...prawdę mówiąc nie mogę się za to zabrać, bo tam pozostało jeszcze najwięcej śladów obecności Mu...

wczoraj z późnowieczorowego spaceru po okołonasielskich terenach przyniosłam bukiet młodych źdźbeł.
nie wiem, czy można je dawać? wydaje mi się, że tak, już dziś Enigma powalczyła trochę z jednym z nich, znalazła pracę dla swoich maleńkich łapeczek. niech się czymś zajmie, niech nie myśli już tak dużo jak ja, niech będzie żywiołowa.
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Jessica »

sssouzie pisze:Kamizelka złagodniała. ale ja jej i tak nie ufam ::)
8) może to tylko kamuflaż 8)
sssouzie pisze:szuflady wyczyszczone, już najwyższy czas był, bo odkryłam żyłę złota, czyli bardzo starannie ukryty gotowany brokuł, który zaczął ładnie mówiąc już fermentować ::)
zaradne, gospodarne- nawet zapasy robią :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Sysa »

Kamizelka zbiera siły, żeby łobuzowac z nowa lokatorką jak nic! ;)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Oleczka »

Ale bedziesz miala sliczna nowa lokatorke :D sliczne ma to znaczenie na mordce :D
miejmy nadzieje ze bedzie przyjaznie nastawiona do czlowiekow :D
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: sssouzie »

Jessika zapasy one robią jak na wojnę jakąś :P

Kamizelka to może aż taki szalun nie jest, ale mam nadzieję, że Enigma doceni towarzystwo małego brykaństwa :)

Oleczka, malutka jest bardzo proludzka. już ją miałam na rękach, jest niesamowita :-*
zawita do nas prawdopodobnie 6 czerwca
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Jessica »

sssouzie pisze:Jessika zapasy one robią jak na wojnę jakąś :P
nie dość,żę piękne to jeszcze zapobiegawcze :) przezorny zawsze ubezpieczony :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: sssouzie »

Jessica pisze:przezorny zawsze ubezpieczony :P
od razu przypomina mi się rolka naklejkowa którą kiedyś dostaliśmy do zabawy. naklejki były kwadratowe z napisem "strzeżonego warta strzeże"

"ostrzyżonego sołza strzeże" O0

udało mi się złapać tylko jedno zdjęcie. Enigma potwornie zaczęła się bać aparatu. a Kamizelka oczywiście za nią.
przykre to takie, bo Enigma w ogóle mnie się też boi :-[ wyrywa mi się spanikowana, a ja nawet nie mogę jej przytulić.
I jak jej wytłumaczyć, że to nie dlatego, że przytulałam Mu ona odeszła? :'(


Obrazek
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Paul_Julian »

Sołzinko, nie przejmuj się . Ja też nie moge Kredki przytulić , albo nawet Kropka , bo to strasznie wiercidupy.
Ona sie Ciebie nie boi, tylko ma inne szzcurze sprawy na głowie. Nic się nie przejmuj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: sssouzie »

Paul_Julian pisze:Sołzinko, nie przejmuj się . Ja też nie moge Kredki przytulić , albo nawet Kropka , bo to strasznie wiercidupy.
Ona sie Ciebie nie boi, tylko ma inne szzcurze sprawy na głowie. Nic się nie przejmuj.
Paulu- zawsze miała inne sprawy. ale teraz to co innego. ona się boi.
widzę to w jej oczach. :-\
i nie wiem co mam robić. od nowa oswajać? ??? ??? ???
...czyż nie dobija się koni...?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: merch »

solza , daj jej spokoj na razie , moze odechni i sie przekona, pewnie tz proludzki maluch moze duzo pomoc. Daj jej czas, widocznie tego potrzebuje.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Paul_Julian »

Też myślę, ze ona potrzebuje czasu . W koncu tez sie przejeła odejściem Mu :(
Rozbryka sie przy Maluchu :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: sssouzie »

chyba nie mam innego wyjścia.
ale do 6 czerwca daleko, a mi ich szkoda, chciałabym tak przygarnąć te moje sierotki.
jakie to dziwne, że jeszcze niedawno to też była moja mała dziewczynka, teraz jest obca :-\

ehhh, trudne te szczurze sprawy ::)

a dodatkowo zła jestem niesamowicie, facet z antropologi nie zaliczył mi testu, bo miałam 2 nieobecności. nawet nie wiem czy w końcu dobrze napisałam!~grrr
i teraz jeszcze 6 czerwca mam 3 egzaminy :o
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Mal »

po pierwsze dać jej czas i zrozumienie.
po drugie w razie czego będziesz przecież Maliznę nianczyć, Enigma i Mizelka zobaczą, że ta mała ufa Ci i pewnie znów będą zachowywac się normalnie
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: ol. »

Enigma pewnie jest zdezorientowana. Dziewczynki opuściła doświadczona członkini stada, na której ufnym nastawieniu do Ciebie można było polegać i naśladować bez zastanowienia. Teraz na ich barkach, a konkretnie odważniejszej Enigmy spoczywa ocena bezpieczeństwa, ale na pewno szybko ją opanuje.

U mnie też szczurom zdarza się "dziczeć" na dzień lub dwa bez powodu; być może to, że dwunożny nie podziela ich nagłej trwogi, każe im się i do niego dystansować.
Minie im na pewno :)


wracając jeszcze
sssouzie pisze: powiem tylko ol.- wiem, że wyrzucasz sobie, że nie przytuliłaś odchodzącego Pistola. u Mnie Mu odchodziła na moich piersiach- a ja i tak wyrzucam sobie, że była jednak daleko.


myślę, że mamy prawo do tego żalu, bo on nie jest stąd, że chciałbybyśmy być ich całym światem, tylko z nimi w doli i niedoli;
kto kocha zawsze odczuwa niedosyt słów, czynów, obecności
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: wolna szczurza szuflandia

Post autor: Nietoperrr... »

Ty jesteś teraz smutna,prawda?Kogoś już nie ma,czujesz się źle.Ogoniaste baby mają tak samo.Nie jedzą,wciąż czekają...
Wiedzą,że nie mają po co.Nie lubią chwilowo Ciebie,bo nagle Mu zniknęła i obwiniają Ciebie,bo kogoś muszą.Są złe.Ty jesteś też zła,pomimo całej swojej bezsilności,że Mu odeszła.
Trzeba czasu.
Trzeba zapomnienia,może w postaci tego maleństwa.Takie małe-wielkie odwrócenie uwagi...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”