Sekcja zwłok szczura

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Sekcja zwłok szczura

Post autor: Pawwwle »

Zakładam nowy temat, bo widzę, że nie ma, a w postach kilkukrotnie pojawiały się już pytania o sekcję zwłok szczurów.

Muszę dowiedzieć się na co umarła moja Pusia, bo to jest zagadką nie tylko dla mnie.
Gdzie można zrobić w Warszawie sekcję zwłok? Jakie badania powinny wchodzić w jej skład? Ile kosztuje?

Mam drugą szczurzycę - muszę wiedzieć czy mogła się czymś zarazić. Muszę wiedzieć kiedy i czy w ogóle mogę koleżankę/koleżanki sprowadzić.
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sekcja zwłok szczura

Post autor: Pawwwle »

Dowiedziałem się gdzie robią w Warszawie sekcje zwłok szczurków. Podaję namiary, może komuś się przydadzą.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW)
ul. Nowoursynowska 159
02-776 Warszawa
za Kliniką Małych Zwierząt
z tyłu budynku 24
www.sggw.pias.pl
tel. patologia 22 59-36-152
godz. 9:00-15:00

Cena:
sekcja zwłok = około 25 zł
badania laboratoryjne = około 65 zł
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sekcja zwłok szczura

Post autor: Pawwwle »

Sekcja zakończona niepowodzeniem. Zbyt późno trafiła na stół. :(

Ważna informacja: udaną sekcję można przeprowadzić najpóźniej 2-3 godziny po śmierci szczura. Po stwierdzeniu zgonu zapakować zwłoki w pudełko po butach, przetrzymywać w chłodnym miejscu i jak najszybciej dostarczyć do kliniki.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sekcja zwłok szczura

Post autor: Layla »

Wetka robiła mojemu szczurowi udaną sekcję dobę po śmierci, ale do tego czasu szczur był u mnie w domu w lodówce. Sekcja wyjaśniła przyczynę śmierci.
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Sekcja zwłok szczura

Post autor: anwet »

Jak zamrozisz, (zanim zacznie się autoliza) to możesz w dowolnym terminie zawieść zwłoki do sekcji..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”