Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: mizi128 »

Zapisałam sie na miot T u Anhata. zobaczymy czy mi się uda jakiegos malca wziąc. a potem z forum adoptuje jakiegos kolege i bedzie ok.
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
ahejka
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 29, 2010 8:34 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: ahejka »

Przepraszam bardzo, ale to nie dzięki, jak to określono "takim dziewczynkom jak ja" te samice ciągle muszą rodzić, bo możesz wierzyć albo nie, ale nie przyłożyłam się do tego. Ponadto zauważcie, że wiele takich "hodowli" szczurów jest po to, aby mieć pokarm dla węży. To się ciągle będzie opłacać, ciągle! Ktoś, kto kupuje szczura, kupi 1, 2 na mniej więcej 2/3 lata, ale hodowca węży kupuje je częściej. Ja nie obalam argumentów ekonomicznych, ale pokazuję, że pobyt będzie! Jeśli nie będą tych szczurów kupować ludzie, którzy chcą je hodować, to kupować je będą "żywiciele swoich pociech". Nic tego nie zmieni.
A już argument o futrach z norek jest dalece nie na miejscu.:/
co ma piernik do wiatraka? Chyba ktoś tu próbuje zasugerować, że kupno szczurka w sklepie zoologicznym jest równoznaczne z noszeniem futra z norek? (Achaa...;])
Ja uważam, że w każdej z tych "teorii" jest ziarno prawdy i jak ktoś już napisał na początku dyskusji przypomina to trochę sytuację tragiczną rodem z dramatu antycznego. I tak źle, i tak niedobrze.
Dużo lepiej by było, gdybyście się chociaż trochę zechcieli otworzyć na inne racje i spróbować to zrozumieć, a nie ślepo trwać (czasem mam wrażenie, że dla zasady) przy swoim.
Jednego jestem pewna, sytuacja jest trudna, a czegokolwiek się nie zrobi, zrobi się dobrze... i źle.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Tili »

Gdyby hodowcy wezy tak chetnie kupowali szczury ze sklepow to by nie wlazili na takie fora jak nasze w celu wyludzenia maluchow, jesli chodzi o norki to byl to przyklad tego, ze ktos kiedys byc moze na takim forum zaczal bojkotowac fermy norek, lisow, szynszyli itp w celu zmiejszenia popytu na futra z tych zwierzat co mialoby doprowadzic do likwidacji takich ferm. I trwalo to troche, ale w koncu zaczely byc modne futra sztuczne, a fermy prawie calkiem zniknely. Wiec jest nadzieja, ze kiedys i rozmnazalnie zwierzat takich jak szczurki przestana byc oplacalne. Prosciej juz chyba nie mozna tego wytlumaczyc.
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: franko »

Terraryści nie chętnie kupują szczury w sklepach zoologicznych z prostego powodu: ich wysokiej ceny.
Kupując bezposrednio od hodowcy można zdobyć szczury za 20-40% ceny sklepowej
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alken »

ahejka, wytłumacz zatem dlaczego mielibyśmy kupować szczurki z zoologa, w świetle tego, co napisałam w poście na poprzedniej stronie. o tym, że nadmiar jest i tak do adopcji, a powodem tego są zoologi.

popyt zawsze będzie bo są takie osoby które nie są świadome że kupowanie jest złe, albo mają to gdzieś, tak jak Ty. mamy więc winnych z ekonomicznego punktu widzenia 8)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
franko
Posty: 26
Rejestracja: pt maja 14, 2010 2:12 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: franko »

Z mojego doświadczenia większość gryzoni sklepowych nie nadaje się do hodowli - bardzo często są słabsze i bardziej chorowite od gryzoni z dobrych hodowli. Bardzo dobrze można to zauważyć rozmnażając sklepowe szczury- mioty są mało liczne i słabe .Szczurów jak pisali poprzednicy jest nadmiar , można bez problemu dostać darmowe zdrowe szczury , więc po co płacić za chorowite karmione często samym ziarnem które nawet jako pokarm nie są idealne a co dopiero do hodowli
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Kameliowa »

Pomijając już fakt, że jeśli potrzebne sa gryzonie na karmówkę, zakłada się własną hodowle własnie w tym celu. Nie tłumaczcie sobie, że kupując zwierzę z zoologa ratujecie mu życie, bo to ni jest prawda do końca. Kupowanie żywej karmówki w zoologu jest zwyczajnie nieopłacalne.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ahejka
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 29, 2010 8:34 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: ahejka »

Ale jednak hodowcy gadów kupują w zoologach, nikt nie może temu zaprzeczyć, to byłaby już czysta hipokryzja. Z prostego względu: na poprzednich stronach pisaliście, że gdy ktoś kupi szczura w sklepie, to na jego miejsce trafi kolejny, który trafi do paszczy węża.
Czy myślicie, że jak nie będziecie kupować szczurów w sklepach, to zaprzestaną ich sprzedaży? Ktoś nie kupi do kochania i przyjaźni to 1200 hodowców gadzin je kupi i biznes dalej będzie się kręcił. Więc ten argument do mnie nie przemawia.
ahejka
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 29, 2010 8:34 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: ahejka »

Taka mała kwestia. Co się więc Waszym zdaniem ma stać ze szczurami ze sklepów?
Proszę tylko o odpowiedź. Prostą i zwięzła. Nie o wielostronnicowe filozofie.
(I błagam, nie piszcie, że właściciele mają oddać wszystkie zwierzęta za darmo, bo wtedy oni mogą Wam troszkę poopowiadać o ekonomicznym punkcie widzenia...)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Kameliowa »

To więc Twoim zdaniem, powinniśmy jak leci kupować zwierzęta w zoologach? Nie rozumiesz, że sklepy zoologiczne zarabiają na zwierzętach. Sklepy nie są miejscem d życia dla żywych zwierząt. Wykupując zwierzęta napędzasz interes. Teraz szczur kosztuje 6-12 zł. jak się okaże, że z litości wszyscy będziemy kupować to małe będę produkowane beznamiętne i sprzedawane za 20 zł jeśli się okaże ze taki gryzoń to dochodowy interes.
Dla dobra ogółu gatunku oraz innych zwierząt, nie kupujemy z zoologów.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ahejka
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 29, 2010 8:34 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: ahejka »

Mogę napisać Wam jeszcze tylko jedno, że naprawdę "czuję się trochę jak Antygona". To jest patowa sytuacja.
Nie mam szczura, nie kupowałam więc ani w sklepie, ani u hodowcy... Jednak myślę nad tym, by takie zwierzę mieć. Dlatego szukam, zastanawiam się.
Powiedzcie szczerze, czy nie wydaje się Wam ta sytuacja trochę beznadziejna? Mam na myśli (nie)kupowanie szczura w sklepie.
I tak źle, i tak niedobrze - Jak już wcześniej wspomniałam. Myślę, że żadne argumenty nie mogą być wystarczająco przekonywujące, bo serce i rozum czasem podpowiadają coś zupełnie innego i nie wiadomo czego słuchać.
Nie chcę uprzedzać się do tych "sklepowych zwierzaków", to po prostu nie ich wina, gdy czasem są nieodpowiednio traktowane.
trudna sprawa.
ahejka
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 29, 2010 8:34 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: ahejka »

Ale co powinno się stać więc z takim zwierzątkiem ze sklepu? Prosiłam o odpowiedź, o wasze zdanie.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Kameliowa »

Tak, sytuacja niestety nie jest pozytywna. Doskonale wiemy, że nie kupione zwierzęta są poświęcane dla dobra innych. Jeśli nikt ich nie kupi, to zostaną zabite/zdechną. Ale jeśli kupimy napędzimy machinę i znowu przyjdzie na świat mnóstwo upośledzonych genetycznie zwierząt. Chcemy w miarę możliwości uniknąć powtarzania dalej upośledzonych genów. Owszem, serce się kraje na myśl o tych zwierzętach w zoologach, ale niestety tak już jest i trzeba przywyknąć. Sytuacja jest beznadziejna, owszem tutaj się z Tobą zgadzam, ale trzeba posłuchać głosu rozsądku. Zwierzątka ze sklepu są upośledzone genetycznie, pochodzą z chowu wsobnego, za wcześnie odstawione od matki chorują umierają lub przekazują swoje upośledzone geny dalej zapładniając swoją siostrę/ matkę. tych zwierząt w ogóle nie powinno byc i nie powinny być rozmnażane. Nie mówię tylko o szczurach, ale o każdym zwierzęciu z zoologa.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Nakasha »

Ideałem byłby taki spadek popytu, aż zwierzęta ze sklepów całkowicie znikną.

Czasami gdy nie kupimy szczurka (lub innego zwierzątka) w sklepie, ten szczurek zostanie skarmiony dla sklepowych gadów, zabity lub oddany za darmo. Jego los nie będzie za ciekawy. Ale na jego miejsce nie zostanie powołanych do życia kilkanaście innych szczurów, które czekałby podobny los. Nie zapłodni swojej siostry/matki, a samice nie będą cierpieć z powodu bezmyślnych i "nieplanowanych" porodów. Ludzie rozmnażający szczury dla sklepów będą obniżać stan "hodowli", mniej zwierząt będzie cierpieć...

To utopia, ale od czegoś zaczyna się pierwszy krok.

Poza tym adoptując szczurki pomaga się im, a to zawsze jest nieocenione.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: dusiaczek »

ahejka pisze:Ale jednak hodowcy gadów kupują w zoologach, nikt nie może temu zaprzeczyć, to byłaby już czysta hipokryzja.
Baaaardzo rzadko. Kiedy wąż je przypuśćmy 4 szczury na miesiąc a szczur kosztuje średnio 10-15 zł to właścicielowi za nic nie opłaca się kupować. terraryści kupują od ludzi mających własne hodowle albo sami takie zakładają bo taniej, szczerze, na całym forum terrarystycznym (tym najbardziej znanym) nie spotkałam się jeszcze z faktem kupowania szczura w sklepi (oprócz tych pierwszych do rozkręcenia hodowli).

Co do szczurków - tak jak wcześniej napisano: po co kupować szczury kiedy jest ich nadmiar do adopcji? chociaż to już jest argumenetm dla nie-kupowania.bo potem co mają zrobić te bidy z interwencji czy niespodzianki ze sklepów które ktoś chce oddać za darmo a ktoś inny idzie do sklepu zlitować się nad kruszynką bo siedzi bidulka w ciasnym akwa... no i zaś przyniesie ciążę i tak w kółko. wiadomo, w sklepach popyt bedzie, ale jak już wczesniej wspomniałam, zawsze zaczyna się od jednej osoby za którą pójdą tłumy. dlatego tu staramy się uświadamiać ludzi - nie kupujcie. im większe takie grono tym mniej kupionych szczurów.

Pamiętam jak kiedyś mieliśmy szczury w sklepie na rynku (to i tak dawno temu było, ale były). potem znikły, bo nikt nie kupował i można było tylko "na zamówienie", teraz nawet nie wiem czy w to się chce im bawić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”