Problem z oswojeniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

misqu93
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 9:23 pm

Problem z oswojeniem

Post autor: misqu93 »

witam ostatnio nabyłem szczura i dużo o nich czytałem wcześniej.... ale mam problem z oswojeniem swojego szczurka.... z tego co czytałem to szczurki powinny same po kilku godzinach wskakiwać na ręce... a mój już 3 dzień boi się... podejdzie do reki trochę podgryza ostatnio zaczyna lizać języczkiem ale dalej nie chce na nią wejść a nie chce go brać za ogon ani podnosić na sile tylko po prostu chce go oswoić i nie wiem co i jak.... proszę was o pomoc....

SZCZUREK

Płeć : raczej samiczka
Wiek : coś około kilku miesięcy
zalety : jest śliczna, kochana, biega po całym akwarium
wady : gdy ja kupiłem nie wiedziałem ze nie ma prawego oka( wygląda tak jak by było schowane w środek) ale mam nadzieje ze jej przejdzie..... jest troszkę strachliwa gdy podchodzę do akwarium od razu się skula lub ucieka albo po prostu nasłuchuje.....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: Paul_Julian »

Nie wolno podnosić za ogon i musisz jej zakupić dużą klatkę . Nie wolno trzymać szcura w akwarium, bo to tak jak w zamkniętym samochodzie w upalny dzień.
To po pierwsze.
Po drugie - jesli lize Cie po rece , to wszystko ok. To nieprawda , że szczurek po kilku godzinach wskakuje na ręce. To tylko bajka, którą "hodowcy" wciskają klientom. Cierpliwości.
Po trzecie - kolega lub kolezanka koniecznie tej samej płci. Musisz być na 100% pewien, ze to dziewczyna i nie wierzyc sprzedawcy.
Po czwarte - o oswajaniu było i jest duzo , nie trzeba tworzyć nowych tematów z kazdym szczurkiem :)
Masz cały dział, zaręczam, ze nie jesteś pierwszy , który sie niecierpliwi :)

Wyszukiwarka poza tym dostarczy Ci jescze wielu innych mądrych wiadomosci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: syntonia »

Następnym razem nie kupuj szczura tylko przygarnij z forum. Nie będzie takiego problemu z oswajaniem czy zdrowiem. Sam widzisz, że jak kupuje się z niepewnego źródła to nawet płci nie jesteś pewien. Weź jej (tylko pierw się upewnij, że to na pewno samiczka) koleżankę, nie może być sama i szybciej się oswoi jak będzie miała towarzyszkę. Pomyśl o odpowiedniej klatce i poczytaj forum to się wszystkiego dowiesz ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: sr-ola »

Przypadek? Ktoś nas tu podpuszcza. Jak dla mnie ewidentna prowokacja.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: isia28 »

a mozesz zamiescic zdjecie brzuszka? powiemy ci jaka plec i wiek. poczytaj o oswajaniu, jest duzo postow. na pewno szybko sie oswoi .to nie prawda , ze szczury ze sklepu sa dzikie i nie mozna oswoic. kazdy wymaga innego podejscia i mniej, badz wiecej czasu. bierz czesto na rece, dawaj smakolyki z reki ( mozesz dac jagurt z palca). jak masz jakas koszulke, ktora mozesz spisac na straty to chodz ( przespij sie w niej ) po czym podziel na kawalki i daj jej do klatki..musi zrozumiec , ze nic zlego jej nie robisz. potrzeba troche czasu ale na pewno sie uda.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
misqu93
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 9:23 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: misqu93 »

dzięki za informacje koledzy/koleżanki..... wiem juz ze to samiczka.... powoli idzie w coraz lepszym kierunku to oswajanie.... zaczęła wychodzić po korzeniu na sama gore akwarium i gdy podkładam rękę już nie ucieka ale zaczyna lizać... nie wejdzie bo się boi jeszcze ale już jest o wiele lepiej niz na samym początku..... będę się starał ja oswoić

jak tylko dorwę telefon siostry to porobię jej zdjęcia i wstawię na forum...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: Paul_Julian »

Pomysl koniecznie o klatce . Poszukaj na allegro, ale najpierw poczytaj o odpowiedniej wielkosci , i postaraj sie o kolezankę.
NIe moze mieszkać w akwarium.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”