[GUZ] gruczołu mlekowego

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

Zdecydowaliśmy się na zabieg, guz szybko rośnie i trzeba działać jak najszybciej i tak już zwlekamy parę dni. Zabieg w środę, trzymajcie kciuki, dzięki za rady, pozdrawiam
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

No i Wikula jest po zabiegu. Bardzo szybko się wybudziła i odzyskała siły. Rany pięknie się goją i nie ma żadnych komplikacji, także jesteśmy bardzo szczęśliwi :) Dziękuję jeszcze raz za dobrą radę i podzielenie się doświadczeniami.
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: merch »

Ciesze sie , z wszystko dobrze sie skonczylo , u kogo operowalaś?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

Alvet w Krakowie, pani weterynarz, która opiekowała się naszą szczurcią to Sabina Galganek, nie jestem pewna czy to dokładnie ona operowała, tak czy siak, to dobra lecznica i na prawdę polecam :)
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: nausicaa »

to super, wymiziaj szczurkę ode mnie:) a na 99% operowała Sabinka, bo ona specjalizuje się w operacjach gryzoni.
dobrze, że szczurka się wybudziła, bo to w sumie najważniejsze:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

a jak długo goiła się rana waszych szczurków po takim zabiegu? bo u mojej teraz wygląda trochę nieciekawie, te szwy się chyba rozpuszczają. Będę musiała jutro wybrać się z nią na kontrolę. Jakie są oznaki złego gojenia się takiej rany u zwierzaka?
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: merch »

Jesli nie wygryza szwow to w zasdzie po 5 dniach rana wyglada ładnie juz i nawt jak wygryza to nic sie nie dzieje. Jesli rana goi sie na otwarto bo szczur sobie wygryzl szwy i jest nie duza , to tz goi si szybko tak maksimum do 2 tygodni , al rana caly czas jest mniejsza. Nipokojace objawy to zakazenie rany - ropien - czyli wyskakuje gula, albo saczeni ropnej treści. Wtedy szybko do weta.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

aha, ta rana jest w troche mokra, jakby nie do końca zasklepiona. Nie zrobił sie ładny strup jeszcze, a poa tym widze kremową maź lecz wydaje mi sie że to te rozpuszczające się szwy, ale nie mam pewności i pójdę z nia chyba jutro do weta. Szczurka jest już 6 dni po zabiegu
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: merch »

a dostala antybiotyk po zabiegu?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
railways
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 23, 2009 10:57 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: railways »

dostała w zastrzyku, a potem my jej dawaliśmy w domu przez kolejne 3dni
biało-czarny kapturek Wiki [*] 01.2009 - 03.2011
biało-brązowy kapturek Lusia [*] 01.2009 - 02.2011
dumbo blue Nana [*] 03.2011 - 04.2011
czarny diabełek Zosia 05.2009
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 150
Rejestracja: pt lut 13, 2004 12:16 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: Paula »

Moją szczurkę (w podobnym wieku) też czeka w środę operacja guza gruczołu mlekowego i też w Alwecie u dr Galganek. Bardzo mnie uspokoiłaś, że wszystko poszło dobrze. Mam nadzieję, że my będziemy mieć również dużo szczęścia i Perła sie ładnie wybudzi i nie będzie miała przerzutów. Guza znalazłam parę dni temu, tydzień temu był niewyczuwalny a dzis już gołym okiem widać, kiedy Perła się porusza, więc pewnie niedługo zacząłby jej przesztadzać w chodzeniu. Strasznie się boję, ale miejmy nadzieję, że dobrze pójdzie...
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: sadakot »

Właśnie zauważyłam guz u mojej Myszki i z przerażeniem stwierdzam, że jest ogromny. Jutro zabieram ją do weterynarza. Mam nadzieję, że to nie będzie bardzo poważne. Guzek o średnicy około 2cm pojawił się strasznie nagle. :(
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: Paul_Julian »

Wczoraj w nocy wyczułem dziwnego guzka na lewym sutku Florki. W dotykujest jak taki sfilcowany kłaczek , ma jakies 1 cm. Trzyma sie skóry , ale da się go ładnie chwycić. Pojawił się w ciągu 1-2 dni. Nie wiem czy to dobry czy zły znak, Florka napuszona + porfiryna + bardzo delikatne chrumkanie. zawsze jest to jakiś punkt zwrotny, bo prawdopodobnie jej kiepski stan też wynikł z tego ...czegoś. MOze to gruczolak , moze tłuszczak.

Jutro idziemy do doktora Kreffta. Martwię się o Florkę :( Wczoraj wazyła 215 gramów.
Jest w tej chwili na enro (choruje na myko, i dopiero co wyszła z antybiotyku, a 3 tyg. pózneij się podziębiła). Nie wiem tylko jaką teraz dawkę dostała (poprzednio 1 x dziennie 5mg/kg) ,ale podejzrewam , ze też takie , dostałem lek w strzykawce do dawania doustnie.

Daję jej lek wieczorem. Myslicie , ze mogę jej podać ten lek 2 x dziennie z powodu tego "guzka" ? Sterydy i witaminy karmią guza , a co z syropkami typu bioaron, rutinacea? One tez przecież mają witaminy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: nausicaa »

nie wiem, czy z powodu guzka możesz podać jej enro 2 razy dziennie, ale ogólnie na pewno 2 razy dziennie enro podawać możesz. tylko musiałbyś przeliczyć dawki- ja labisi ważącej 180g dawałam 2 kreski inluulinowki 40 2 razy dziennie, enro był 5% czyli ten bardziej stężony. i to podobno była max dawka dla szczura. jak mi podasz dane, to mogę Ci coś przeliczyć:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [GUZ] gruczołu mlekowgo

Post autor: Paul_Julian »

EDIT: dziś ( poniedziałek) bylismy u weta. Guz stał sie bardziej scisły , wycinamy go w sobotę , bo sie wetowi nie podoba.
Wczoraj był taki płaski, dziwny . Podejrzewam, ze jest tez trochę bolesny, skoro szczurka sie puszy. Ale ma apetyt, jest chudziutka , wiec trudno mi ocenić czy jest przyczepiony czy nie - da się go objąć palcami , ale jest jakby przyczepiony do skóry ???

W niedzielę dostała 7.5 mg/kg enro. Do soboty mamy kontynuowac enro, dostaje dawkę 5mg/kg.

Nie wiem czy sie cieszyć z tego guza czy nie. Jest plus, bo przynajmniej wiadomo z czym walczyć. Moja poprzednia albinka umarla, bo cos przeoczylismy, mozliwe ze to był guz wątroby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”