Moje stadko - Krysia ['], L,Tasha [']

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: IVA »

Wysiek jest głęboko w uszku, widoczny tylko poprzez wziernik. Nie pokazywał mi, zapytam jak bedę na kontroli. Na chwile obecną chce uniknąc podawania antybiotyku o szerokim spektrum, dlatego powiedział o natychmiastowym zgłoszeniu się w sytuacji pogorszenia.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Beeata »

widzialas wydzieline? jakiego jest koloru? Pytam o kolor bo ciemnobrunatna wydzielina moze swiadczyc o swierzbie usznym . Jesli jest jej malo to znaczy ze to dopiero poczatki wiec szansa na szybsze wyleczenie .Trzymaj szczurkosia w cieplym ,mam wrazenie ze szybko wyjdzie z tego,czego mu zycze
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: IVA »

Ja nie widziałam wydzieliny ale wet powiedział mi, że jest to początek, dobrze. iż zwróciłam uwagę na zachowanie Gwiazdki. Dlatego zapisał tylko Atekortin, jeśli nie będzie potrzeby to lepiej nie podawac silnych antybiotyków. W pokoju jest cieplutko i nie ma przeciągów. Dodatkowo dostaje Rossevet - to syropek dla zwierząt na poprawe metabolizmy, wskazany do podawania podczas choroby, w okresach stresu, po chorobie, oparacji, przy zwiększonych zapotrzebowaniach na uzupełnienie niedoborów, poprawia pracę wszystkich organów, zwiększa wydolnośc energetyczną.
I dzięki za zyczenia :)
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Dixi »

No to jak poczatek to przynajmniej jest duzo prawdopodobienstwo wyleczenia szybkiego - prognoza jest jak narazie optymistyczna.
Pozdrawiam,
Aguśka
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: IVA »

Gwiazdeczka jest po kontroli. Z uszkami coraz lepiej, nie widac juz wysięków w lewym uszku, w prawym ninimalnie. Atecortin jeszcze przez kilka dni. Niestety wczoraj zaczęła kichać. Wet ją osłuchał, sa jakies zmieny w płucach. Nie są zbyt mocne ale jednak. Od dzisiaj zostaje właczony antybiotyk enrobioflox dopyszcznie 2 x dziennie.
Z Afrodytka znowu gorzej. Jest bardzo splatana, nie może usiedzieć na miejscu, ciągle czegos szuka, bardzo żle oddycha. Po dwóch dniach odłożenia antybiotyku dzisiaj powrót.
To samo z Fruzią. Wraca stan zapalny. Ponownie antybiotyk, tyle, że u niej od jutra.
Guz Lady znowu zrobił sie calkiem miękki. Wet dokładnie go obejrzał. Zastanawiamy się na operacją, tylko ten jej wiek. Jest u mnie ponad półtorej roku a kupiłam ją juz dorosłą. Może miec 2 lata a nawet więcej. Jest więc spore prawdopodobieństwo, że się nie wybudzi.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Czarna20 »

dacie radę- ważne ze jakieś dobre wiadomości są !! Trzymaj się, i oby coraz lepiej było
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: GoHa »

Iva... caly czas trzymam kciuki... stanowczo za duzo masz chorych ogonkow... to musi sie skonczyc... przeciez ogonki musza w koncu wyzdrowiec... musza... powiedz im to... i wycaluj...
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Agata »

IVA! Trzymaj się będzie dobrze :*. Wycałuj swoje ogonki ode mnie i powiedz im, że martwimy się tu o nie! :*

(Przepraszam za liczbę mnogą, że My martwimy się. Ale chyba zrozumiecie...)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Dixi »

IVA - a czy ta operacja jest niezbedna u Afrodytki? Jesli guz nie rosnie, jest miekki i nie sprawia jej bolu to moze lepiej nie ryzykowac...mysle, ze sama operacja nie wydluzylaby jej za bardzo szczurzego zycia.
Pozdrawiam,
Aguśka
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: IVA »

W moim stadku zaszły bardzo duże zmiany. Mam ich obecnie 15. Nadal nie potrafię napisac o ostatnich odejściach, tak bardzo boli a kresu nie widać :cry: Tak duzo ich odeszło ;(
Mam też 3 nowych chłopaków, fajne maluszki, mam nadzieję, że będą cieszyć się zdrowiem
Ponieważ swego czasu było było spore zainteresowanie jak wygląda to moje statko, w swojej galerii zamieściłam zdjęcia ogonków, które mam lub miałam od czasu jak znalazłam się na tym forum.
Jeśłi ktos będzie miał czas i ochotę to :)
Zapraszam do mojej galerii
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: ESTI »

Ja wierzę, że w końcu skończy sie ta zła passa...:(
I że nowe maluchy zastąpią choć troszkę, tę pustkę...

Całe stadko wprost urocze. :D Ale Ivcia przecież Ty o tym wiesz. :lol:
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: IVA »

Wróciłam po dłuższej nieobecności. O zmianach jakie u mnie zaszłynapisałam jakiś czas temu w temacie poświęconym mojemu stadku. Tutaj kilka słów o chorych ogonkach.
Fruzia na przekór wszystkiemu żyje, chociaż jest stan jest już ciężki. Guz jest ogromy, w znacznej części objęła go martwica. Zastanawiałam się nad eutanazją ale mała nadal je i to duże ilości, pije, a gdy ma sposobność to podgryza inne ogonki. Uznałam, iż skoro ona się nie poddaje, ja nie mam prawa podejmowac decyzji za nią.
Patrząc jednak na maleńką, podjęłam decyzję o zoperowaniu Lady i Gwiazdeczki. Operacja odbyła się w czwartek.
U Lady przebiegała bez problemów. Wet jest dobrej myśli, bo guz był przyrośnięty tylko niewielką częścią. Lady po wybudzieniu szybko doszło do siebie, nie wykazywała też oznak bólu, mimo to przez 2 dni dostawała zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Gorzej z Gwiazdeczką. U niej w sumie były 3 guzki, z czego 1 usadowił się za cewką moczową. Gwiazdeczka po operacji była bardzo osłabiona, jednak wybudziła się bez problemu. Niestety kilka godzin później najpierw straciła władzę w tylnych łapkach a następnie zapadła w śpiączkę. Wyglądało na to, że już ją tracę. Nie spałam całą noc, mówiłam do niej, masowałam ją. Po 8 godzinach wybudziła się ponownie. Nadal jednak była bardzo słabiutka, mało jadła. Do soboty włącznie dostawała zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Co do jej guza to wet ma duże obawy przerzutów. Dzisiaj jej stan widocznie się poprawił. Zaczęła jeść i więcej chodzi. Nie ma też drżenia ciała, które świadczy o dużym bólu. Mam nadzieję, że nie będzie przerzutów.
Żeby jednak nie było mi za wesoło wczoraj podczas zabawy z Persefonką, na boczku, przy przedniej łapce wyczułam guzek wielkości groszku. Guzek jest dosyć miękko, znajduje w warstwie skóry, wygląda że jest całkowicie oddzielony. Gdy będę szła z dziewczynkami do zdjęcia szwów to zabieram ją ze sobą i wtedy zobaczymy co dalej.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: ESTI »

Ja trzymałam...trzymam...i trzymać kciuki zawsze będę. :*
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: limba »

trzymam kciuki bardzo mocno!!! jak trzeba będzie to i paluchy sobie polamie :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Moje stadko - Nadusia, Lilusia i Demisia, teraz znowu razem ;(

Post autor: Czarna20 »

powodzenia dla Twoich szczórków i duuużo siły dla Ciebie
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”