Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Baron
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:49 pm

Szczur gryzie w r?k? bo my?li, ?e to jedzenie

Post autor: Baron »

Co mam zrobić żeby muj pupilek nie uważał że, moja reka to dobry smakołyk! jedzenia mu nie brakuje więc co to może być
JEST PYSZNIE! KFC
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Mycha »

Nie karmić go z ręki choć prez pewien czas. Musi zrozumieć, że Ty to nie jedzenie. Mam nadzieję, że nie gryzie mocno, bo jeśli tak to to już przejaw agresji...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: AngelsDream »

I myć ręce zawsze po jedzeniu^^
Wyjątki i dwa psy.
Patty
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2005 9:14 am

Szczur gryzie w r?k?

Post autor: Patty »

Mój szczurek jest STRAAASZNYM obżartuchem..
Nie wiem co mam robić bo jak wkładam ręke do klatki to on od razu mnie gryzie myśląc, ze to jedzenie :(
Dopiero po chwili moge go spokojnie głaskać.. Dziwne to jest..
Kiedy skapuje że nie wszystko jest żarciem :wink:
Wątpie żebym dawała mu jedzenia zbyt mało bo codziennie dostaje całą miseczke jedzenia plus biszkopt a wieczorkiem jakiś bonus :wink: (np. serek, płatki kukurydziane itp.)
Co robie źle..? :cry:
I Love My Rat :))
Euzebio
Posty: 126
Rejestracja: pt gru 24, 2004 9:45 am

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Euzebio »

Maluch gryzie cie do krwi czy tylko delikatnie pogryza ? Jeśli to drugie to chyba raczej chce pokazać jak bardzo cie lubi ;-)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: AngelsDream »

Jeszcze jedno - szczurki nie widzą zbyt dobrze i jesli Twoja reka pachnie jedzeniem może zostać tak potraktowana. moje szczurki pomylily sie tak może ze 3 razy, jednak nawet wtedy nie gryzly mocno - jakby upewnialy sie tylko, ze ja tylko pachne jedzeniem. I jeszcze jedno: Czy karmilas ogonka z reki?
Wyjątki i dwa psy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Dixi »

Jesli karmisz szczura z reki za kazdym razem kiedy wkladasz reke do klatki to nie dziwne, ze kojarzy twoja reke z jedzeniem. Zmien ten nawyk w sobie, a szczur przestanie cie kasac :)
Pozdrawiam,
Aguśka
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: maka »

wcale sie nie dziwie,bo moja szczurka ma tak samo..........uwazam ,ze poprostu taka juz jest i juz,nic na to nie poradzisz..........
mam ja od 1,5 roku i zawze mysli ,ze dostanie cos dobrego i łapie za palec,jest gruba (1,5 kg) i ma jedzienie pod dostatkiem,ale to jest łasuch i tyle..........
wyrywa wprost z reki jedzenie .........jakby ktos zobaczyl to by pomyslal,ze jest wyglodzona,gdyby nie jej tusza,bo wyglada jak dwa szczury...........
to tak jak z ludzmi zdarzaja sie poprostu łasuchy i juz.......
ale to takie slodkie,kiedy podam jej jogurcik a ona chce go sobie napchac łapkami do buzi,ale sie niestety nie da,bo jest za płynny.......naprawde smiech nie z tej ziemi..............
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: sachma »

[quote="maka"]jest gruba (1,5 kg) [/quote]

ile???? :shock: ty masz krolika czy szczura?????? :shock:

uwazam ze w obydwu przypadkach szczurki musialy byc karmione z reki.. dlatego teraz sie rzucaja na palce.... radze zaprzestac karmienia z reki... gdy wkladacie reke do klatki a szczurek zaczyna gryz dajcie mu lekkiego kuksanca w bok... musi zrozumiec ze robi zle...
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Dixi »

[quote="maka"]jest gruba (1,5 kg) i ma jedzienie pod dostatkiem,ale to jest łasuch i tyle...........[/quote]

???????? chyba waga Ci się zepsuła ?!!!! :D :D :D
Pozdrawiam,
Aguśka
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: maka »

sorry błąd w wadze klikneło mi sie z rozpedu 1 zamiast 0,5 kg......
to dlatego,ze pisalam wczesniej ze ma 1,5 roku-sory.........!!!
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Dixi »

hihi :) tak myslalam, ze to z rozpedu tak sie napisalo Tobie...swoja droga - to niezle cielsko ma szczurek...moja to pewno nawet z 30 dkg nie wazy :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Jadzia »

Ja Ci Pati juz mowilam o karmieniu z raczki ;) Wkładaj mu to miseczki i nie pozwol zeby wyrwal ci je z dloni... Rob tak przez dluzszy zcas az sie oswoji. Z Felusiem bylo to samo :? Nawet podobny teamt zalozylam :roll:
Ale to przejdzie, tylko musisz pamietac zeby nie dawac mu jedzonka z reki!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
Patty
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2005 9:14 am

Szczur gryzie w rękę bo myśli, że to jedzenie

Post autor: Patty »

Jadzia, wstała z grobu:*
Hehe.. 11:01 - dzikus śpi
I Love My Rat :))
Fresh
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 3:30 pm

Szczur gryzie w r?k? bo my?li, ?e to jedzenie

Post autor: Fresh »

Witam!
Jestem nowy na tym forum, chciałbym się przedstawić. Otórz mam na imię Tomek, mam 16 lat i mieszkam w poznaniu. To tyle o mnie teraz o szczurku :D

Szczurek
Zakupiłem szczurka kilka dni temu w sklepie zoologicznym. Niestety nie wiem dokładnie ile miesięcy ma :-( Mam już doświadczenie z gryznoniami, ponieważ kiedyś posiadałem liczną (3 :D ) gromadkę myszy. Jestem kompletnie zielony w kwestii szczurów i pierwszy raz posiadam RATa Ale do rzeczy...

Problem...
Mój problem polega na tym, ze postąpiłem bardzo źle i nieodpowiedzialnie (zanim trafiłem wogóle na tą stronę), ponieważ na samym początków naszych kontaktów (mojego z szczurkiem) dałem mu parę razy jakiś przysmak z ręki! Zaczął mnie gryźć, domyślam się że właśnie przez nieodpowiedni sposób karmienia. Zresztą wygląda to jakby chciał mnie poprostu spróbować. Ugryzł mnie w ten sposób parę razy, ale dopiero wczoraj aż do krwi :-(

Pytanie
Jak oduczyć go gryzienia? Oczywiście nie daje mu już nic z ręki, ale nadal gryzie :-( Na początku gryzł bardzo ostrożnie, a teraz wręcz się rzuca na moje palce! Są jakieś metody na to?

[ + ]
Czy możliwe że takie zachowanie spowodowane jest tym, że nie oswajałem go od początku naszej 'znajomości' tylko dopiero po dwóch dniach? (musiałem wyjechać i na ten czas powierzyłem szczurka opiece mamy i siostry (nie karmiły go z ręki))


Pozdrawiam!
'What is real? How you define real?'
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”