[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Swoją drogą, sprawdziłam w kalkulatorze. W tej klatce, z linku, który podałaś, zmieszczą się 3 szczury. W klatce o wymiarach 80x70X40 zmieszczą się też tylko 3 szczury.

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
Zmień z in na cm, zanim obliczysz.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
magda_black3
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:53 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: magda_black3 »

a faktycznie, dobra jakoś to będzie przecież nie muszę robić stada na niewiadomo ile, ale powiem że marzy mi się chłopaczek jakiś:)
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gecko »

Czy odstęp prętów od siebie - 15mm nie będzie zbyt duży? To niby niewiele, ale wole mieć pewność.
Zastanawiam się nad klatką: http://www.fionka.pl/produkt-1038.html Ktoś może ma ten model?

Jakiej wielkości są w nim drzwiczki? Bo wyglądają na spore (szerokości ok 1/4 całej klatki 17,5cm)...


Chciałem kupić klatkę na Allegro, model 70/40/80, ale ten mimo, że niższy wydaje się lepiej zrobiony,
szczególnie te drzwiczki. Czy klatki Inter-Zoo mają dobrej jakości farbę, czy lepiej brać ocynk?
magda_black3
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:53 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: magda_black3 »

no własnie ja mam tą ocynkowaną 70x40X80

bardzo fajna :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Ja proponuję ocynkowaną. Farbę mogą gryźć, zeskrobywać i zjadać, a gołe pręty będą rdzewieć.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
kot
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:26 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kot »

Niekoniecznie.Jeśli farba jest dobra to nie zejdzie a ocynk ciemnieje i są czarno brązowe ślady. Miałam klatkę malowaną teraz mam ocynk i niestety ale malowana była o wiele bardziej estetyczna. A po za tym nie wszystkie szczurki gryzą pręty, moje nigdy tego nie robiły ;)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

To, że Twoje nie gryzły, nie można stwierdzić, czy inne będą gryzły czy też nie. Każdy szczur jest inny. Jedne gryzą, drugie nie. :)
W sierpniu zeszłego roku, ja i moja siostra, obie kupowałyśmy dwie klatki. Wzięłyśmy takie same, z tym, że moja była ocynkowana, a jej malowana. Po niecałym roku użytkowania, druty mojej ściemniały tylko przy półkach i przy kuwecie - tam, gdzie miały kontakt z sikami. Zaś jej klatka nie ma farby dookoła drzwiczek na boku i na dachu, przy półkach, i na dole, przy kuwecie, ale na wysokości od kuwety do 10 cm, bo została zeżarta. Także, to zależy od tego, jakie zwierzaki są szkodne, jedne gryzą, drugie nie. Ocynk ciemnieje z czasem gdzie-nie-gdzie, to fakt. Farba na pewno wytrze się przy drzwiczkach plus może zostać zeżarta, ale to już w zależności od jej mieszkańców. Oba wyjścia mają wady, to normalne. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
kot
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:26 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kot »

No to widać mamy różne doświadczenia :) Trzeba też brać pod uwagę że różne marki mają różną trwałość. Nie słyszałam np. żeby ktoś narzekał na farbę na klatkach Ferplasta ale to już są naprawdę drogie klatki :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Gecko: to bardzo fajna klatka. :)
ja bym teraz wybrała malowaną, chociaż kiedyś wolałam ocynki. to chyba kwestia osobnicza, kto jakie woli i trudno to przewidzieć przed kupnem. obie wersje mają swoje zalety i wady [już tu dziewczyny podały :) ] czyli możesz rzucić monetą.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gecko »

Dziękuje za odpowiedzi, ale dręczy mnie jeszcze te 1,5 cm odstępu między prętami, czy to nie za dużo?
Chcę adoptować dwa młode samce i wolał bym, by nie mogły zwiać gdy tylko się odwrócę :D Czytałem,
że optymalny odstęp to 1cm, więc mam wątpliwości...
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: s@kur@ »

samce nie powinny, chociaż co do bardzo młodych, to nie mam pewności. ale kluchy szybko rosną :D zawsze możesz jakoś zabezpieczyć, osiatkować, ale w tym wypadku kupować się nie opłaca, może ktoś ma pożyczyć siatkę? jednak i tak mi się zdaje, że wyjść nie powinny...
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
kot
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:26 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kot »

Raczej nie powinny. Ja mam 1.5 cm odstępu i to nie jest dużo ;) A w dwóch miejscach są odstępy 2 cm i też chłopcy nie dają rady wyjść tylko że oni mają po 9 miesięcy i ponad 500 gram :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

1,5 jest ok.
toć ja myszy mam w klatce z odstępami 1 cm ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Wikensos
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 01, 2010 3:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Wikensos »

Hmm a odstępy 2,5cm?;/ znalazłam duża fajną klatkę i chce ją kupić,za godz aukcja się kończy ale te pręty mnie coś martwią...dorosłe samce się raczej nie prześlizgną co?:)
za TM: Zbigniew, Tifo.....:(:*

ze mną: Leszek:*
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: s@kur@ »

jak są dorosłe i spore, a nie takie chudzinki, to nie powinny...
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”