Dumbo i Dżuma! Help!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

karolciaxi
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 06, 2010 5:05 pm

Dumbo i Dżuma! Help!

Post autor: karolciaxi »

W poniedziałek dostałam 2 szczurzyce (ok. 1,5 m-c). Jedna rasy dubo, a druga zwykła kremowo-biała. Już siedzą na mnie i nie gryzą, ale nie mam pojęcia jak je czegokolwiek nauczyc. :( Zabaw, reagowania na imie i może czegoś jeszcze? Czy mogą biega po domu w specjalnej kuli? Jak zrobi, żeby były do mnie "przywiązane"? Kastracja wpływa na długośc życia? Wiem, że były już podobne tematy, ale żaden nie odpowiadał konkretnie na moje pytania. :-\ Może troche są banalne, ale dopiero zaczynam historię ze szczurkami. ;)
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dumbo i Dżuma! Help!

Post autor: Astry »

Po 1. dumbo to nie rasa, a odmiana :P. Po 2. poczytaj forum, szczury to bardzo inteligentne zwierzęta i można je nauczyć wielu sztuczek. Po 3. żadnej kuli! Moje taką mają ale powieszoną w klatce i w niej śpią :P. Taka kula to męczarnia dla zwierzaka, puszczaj szczuraki po pokoju bez żadnych akcesoriów :). No i czytaj, jeszcze raz czytaj forum, to kopalnia wiedzy.
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Dumbo i Dżuma! Help!

Post autor: Zafrina »

Żeby nauczyć reagowania na imię musisz bardzo często do nich mówić po imieniu, i przy dawaniu im jedzenia i w ogóle, tylko imię musi być krótkie, najlepiej 2 sylaby i kończące się na samogłoskę. Ale łatwiej jest chyba nauczyć żeby reagowały na jakiś dźwięk, np. cmokanie, lub stukanie paznokciem o blat lub podłogę. A przywiążą się do Ciebie jak będziesz z nimi spędzała dużo czasu, inaczej się chyba nie da ;) O kastracji nie słyszałam czy wpływa na dł życia ale wydaje mi się że nie.
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
karolciaxi
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 06, 2010 5:05 pm

Re: Dumbo i Dżuma! Help!

Post autor: karolciaxi »

Dzięki;) Cały czas z nimi siedzę, ale muszę się zamykac w pokoju, bo mam psy:)) Postaram się je oswoic jak najlepiej;p Jeszcze raz thx.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dumbo i Dżuma! Help!

Post autor: IHime »

Zafrina pisze:Żeby nauczyć reagowania na imię musisz bardzo często do nich mówić po imieniu, i przy dawaniu im jedzenia i w ogóle, tylko imię musi być krótkie, najlepiej 2 sylaby i kończące się na samogłoskę. Ale łatwiej jest chyba nauczyć żeby reagowały na jakiś dźwięk, np. cmokanie, lub stukanie paznokciem o blat lub podłogę.
Każda z moich 5 babeczek reaguje na swoje imię, a nie są jakimiś szczurzymi Einsteinami. Najpierw wołałam je, kiedy były w klatce, żeby podeszły do drzwiczek. Za każdym razem, kiedy podeszły, dostawały ziarenko słonecznika albo inny mały przysmak. Potem na wybiegu, najpierw na małe odległości (0,5-1m) i stopniowo zwiększałam odległość. Po 3 dniach w zasadzie wiedziały o co chodzi i ładnie przychodziły, ale mam też szczurkę, która przez 2 miesiące nie mogła się nauczyć (jest bardzo dzika). To nie jest trudne, naprawdę. Na cmokanie też reagują, ale wtedy przybiegają wszystkie na raz.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”