interakcje tolfedyny z innym lekami i nadwrażliwość na lek

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

interakcje tolfedyny z innym lekami i nadwrażliwość na lek

Post autor: nausicaa »

Moja mała labisia już od dłuższego czasu chorowała. najpierw to były górne drogi, potem ciągle nawracające zapalenie płuc, co w końcu było związane z sercem. wetka przepisałą podawanie furosemidu, anrobiofloxu i tolfedyny. z tym, że zauważyłam, że po podaniu leków za jakieś 10-15min Wałeczka zaczyna łapać powietrze pyszczkiem i mieć problemy z oddychaniem. obstawiłam więc, że problem jest w leku. enrobioflox brałą wcześniej i nie było problemów, furosemid dostaje teraz sam i też nic się nie dzieje. więc winna musi być tolfedyna. szczególnie, że po odstawieniu tolfedyny Wałeczka odzyskała apetyt, biega i nie jest apatyczna:)

oprócz tego wyczytałam, że zwierzaki mogą mięc na tolfedynę nadrważliwość i , o zgrozo, nie powinna być podawana dla zwierząt z chorymi nerkami, secem i wątrobą, oprócz tego razem z furosemidem może mieć skutki uboczne....wetka przepisałą tolfedynę na zap górnych dróg, kiedy to już w sumie nie było problemem, to te labisie cały czas tak mają.

czy ktoś może wie albo miał podobny przypadek? bo nie jestem pewna, czy ona ma na tolfedynę alergię czy może to jakieś interakcje z tymi dwoma lekami to spowodowały? może ktoś bardziej znający się na lekch mógłby się wypowiedzieć, bo ja to wiem z ratgiude i google:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: interakcje tolfedyny z innym lekami i nadwrażliwość na l

Post autor: unipaks »

Nausicaa , wysłałam ci PW
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: interakcje tolfedyny z innym lekami i nadwrażliwość na l

Post autor: nausicaa »

uwaga na przyszłość:

nie można podawać tolfedyny ogonkom chorym na serce!
łączenie z furosemidem czy enro może być.


mała Wałeczka od wczoraj w bardzo złym stanie- wet (juz inny) odstawił tolfedyne, podajemy enro i doksy plus furosemid , ale w dużych dawkach, przez pierwszy tydzień. i - o, dziwo- pomogło od razu po pierwszej serii zastrzyków:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”