Delikatne krwawienie i żółte ślady na skórze

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Grubaqwe123
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 14, 2010 6:43 pm

Delikatne krwawienie i żółte ślady na skórze

Post autor: Grubaqwe123 »

Prosze, przeczytaj to, nawet jeśli wydaje sie długie.. Nie chcę stracić majego szczuraska ..

Mój szczur ma 1,5roku. Jakieś pare miesięcy temu miał świerzb, ale gdy już się go pozbylismy, to niedawno zaobserwowałam dziwne zmiany na jego ciele. Ma białą sierść miejscowo czarną, skóra jest praktycznie biala. Jednak wiekszość pokrywaja żółte plamy. Jak sie temu bliżej przyjżałam, to jakby był to jakis nalot na skórze. Nawet gdy przejadę po tym palcem, to trochę schodzi. Dodatkowo na papierze w którym śpi ciągle są malutkie ślady krwi. Nie mam pojecia od czego bo nie ma ran. Prosze powiedzcie co mam z tym zrobić, bo nie każdy weterynarz się w tym specjalizuje. Pomóżcie.. ; (( Proszę.
śp. Dyzio [*] ; (((((
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Delikatne krwawienie i żółte ślady na skórze

Post autor: nausicaa »

mogłabyś zrobić zdjęcia?
radzę raczej iść do weta- jeśli to coś zewnętrznego jakieś pasożyty albo grzybica, to nawet jeśli nie zna się na gryzoniach, powinien to zdiagnozować. weź tylko tabelkę leków bezpiecznych dla szczurków ( jest na forum przyklejona), żeby nie podał czegoś nieodpowiedniego.

co innego to krawwienie- wiesz skąd może być? czy szczurek się drapie? czy krew jest z moczu? albo z uszka, pyszczka? ciężko coś ustalić na podsatwie takich informacji. mogłabyś włożyć go do klatki z białymi ręczniczkami i poobserwować, czy kiedy sika są też ślady krwi.

a najlepiej poszukaj jakiegoś dobrego weta w okolicy. mo0że ktoś z forum kogoś zna. tylko skąd jestyeś?

aha
http://ratguide.com/health/figures/derm ... gure_1.php
tu są zdjęcia- czy to coś u Twojego szczurka wygląda podobnie?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Grubaqwe123
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 14, 2010 6:43 pm

Re: Delikatne krwawienie i żółte ślady na skórze

Post autor: Grubaqwe123 »

No zamierzam wybrać sie do weta. Tylko, ze niektórzy nie znaja sie na gryzoniach.. Nie wiem skąd on krwawi, bo jest tego niewiele. Nie ma żadnych ran ani nic. Wkładałam mu do klatki biały papier no i są na nim niewielkie slady krwi.
A co do żółtych plam, to na tym forum wyczytałam, ze ponoć u samców tak jest czasami i że są one po prostu niechlujne ..
śp. Dyzio [*] ; (((((
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Delikatne krwawienie i żółte ślady na skórze

Post autor: Paul_Julian »

Krwawienie to moze być porfiryna. Wpisz u góry w szukajce, wyswietli sie duzo wyników : ) Plamy na futerku to mogą być rozmazane smużki porfiryny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”