Tequila.

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Tequila.

Post autor: Izold »

W miesiąc straciłam dwa szczury.
Weszłam do pokoju, i zobaczylam ze cos jest nie tak. Tequila leżała na hamaku, ogon zwisał dziwnie, ona jakoś bokiem.
Zaczęłam sie smiac z tego jak dziwnie leży, i otworzyłam klatke i chwyciłam ją w ręce. Nie oddychała, byla jeszcze cieplutka, ale...nie żyła. Kiedy ją podniosłam, zobaczyłam że łapki zwisają bezwładnie, a całe ręce mam we krwi. cały hamak był we krwi, aż przeciekał. Musiała pobić, a w zasadzie pogryźć się z Piernikiem albo Truflą, które spały grzecznie w rogu klatki. Watpie by sama sie zagryzła. Rozważm że napadły na nią obie, jeden szczur nie moze tak bardzo pogryźć drugego. O co pozszło? nie wiem. poszłam do sklepu po...ściółkę. żeby im posprzątać. wracam i...bożee. ;C
Gdybym nie wyszła mogłabym latwo to przerwać. mama mówi że to bez sensu sie obwiniac, bo mogło sie to stać gdy spałam/byłam na dworze z koleżanką, czy gdziekolwiek indziej.
Pierwszy raz mi sie to zdarzyło. Nie mam agresywnych szczurów, są milutkie! ale...dlaczego zagryzły Tequilę? Mają mnóstwo zarcia, nie muszą o nic walczyć,no chyba że...o pozycje w stadzie? ugh. nie wiem sama. Pochowałam ją przed chwilą na podwórku.
Jak tak dalej pojdzie w 3 miesiace wszystkie zdechną! ;/
Tequilka <3 [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Tequila.

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tequila.

Post autor: Paul_Julian »

Izold, to niekoniecznie było zagryzienie, czy były ślady ran ? Czy biły sie wcześniej?
Prawdopodobny jest równiez krwotok, z powodu guza w srodku. Tylko sekcja mogłaby to wykazać :(
Jednak obojętne co sie stało, jest to okropne :(
A mama ma rację. Nie obwiniaj się, szczurki nie są złośliwe i mściwe, jest upał, byc może też źle sie czują i są bardziej drażliwe. Nawet jesli to któreś z nich, nie zmieniaj do nich podejscia. Potrzebują Cię w takich tragicznych sytuacjach :(
Trzymaj się !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tequila.

Post autor: susurrement »

dokładnie, miałaby ślady gdyby to było zagryzienie.
mogła mieć wstrząs, wylew.. naprawdę wiele rzeczy mogło się stać. jest upał, ujawnia się wiele chorób, których potencjalnie nie widać. w jakim była wieku?

[*] dla Tequilki..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Tequila.

Post autor: aleksa »

[*] współczuję Ci...

niech Tequila śpi w spokoju :'(
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tequila.

Post autor: Dorotka96 »

(*) dla Tequilki...
Izold, trzymaj się... :'(
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tequila.

Post autor: LaCoka »

[*] strasznie mi przykro :(
Ja raz straciłam dwie szczurcie w przeciągu 3dni więc wiem co czujesz :'(
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Tequila.

Post autor: Izold »

Miała ślady ugryzień. głownie na uszach, i na brzuszku, i jedną dużą na szyi [może to wina tętnicy? nie wiem czy zczury mają coś takiego, wiem że szyja to delikatne miejsce]. Nie wiem co się stało, nigdy nie były agresywne, ich "Agresja" ograniczała się do pogonienia drugiego szczura na koniec klatki, czy przypadkowego chapnięcia podczas iskania/zabawy w gonito. Nie biły sie bardzo, raczej rzadko, i to wtedy kiedy już naprawde któraś której mocno podskoczyła. To Tequila była najdrażliwszą w stadzie, tamte sa młodsze, ona już była starsza, nie miala tyle chęci i ochoty na zabawy, a one ciągle na nią wskakiwały, i czesto się wkurzała kładąc się na hamaku. Rzadko kiedy rozpoczynała kłótnie. Ale...Nie mam już pojęcia. pierwszy raz mi sie coś takiego zdazyło, przecież było i nadal jest im dobrze! Duża klatka, świetne żarcie, dużo miziaków i przytulanek, a one coś takiego? rozumiem, gdyby klatka była mała [wtedy chciałyby wyeliminować niektórych ze stada żeby było więcej miejsca] , nie dostawali by za duzo jedzenia, czy czegokolwiek... Nie rozumiem już, naprawdę. Przecież to takie kochane i milutkie zwierzaki są.
Ale ten widok tequili...ugh...Pierwsza myśl była "zatamować krwotok", ale było już za późno, pewnie straciła jej dużo, sądząc po tym co zostało mi na rękach. Teraz na sama myśl że jakiś szczur miałby mi jeszcze umrzeć, rano wyciągam każdego po jednym, i uwaznie oglądam. Wirus zdechł niespodziewanie, no w sumie był stary, ale Tequilka miała może niecałe dwa lata. I zginęła w taki tragiczny sposób, że wczoraj zaczęłam bredzić "żałuje że mam stado a nie jednego szczura, wtedy nic by mu sie nie stało.". Nie wiem tylko czy rozdzielać Piernika i Truflę. eśli to Piernik, Trufla jest zagrożona, jeśli to Trufla [w co wątpie, to taka miękka cizia, a Piernik to duża samica, i mogła z łatwością powalić malutką Tequilę, która była taka szczuplutka że z łatwością przechodziła oprzez rolki po papierze toaletowym.] to Piernik jest zagrożona. Hm. kompletnie juz nie wiem co robić, postawiłam klatkę na ziemi, i obserwuje. Trufla wtula sie w Piernika, ona w nią, i spią, po chwili zaczynają się bawić, normalnie jedzą, piją... Sadziłam że po takim czymś łatwo rozpoznam 'morderce'. Że będzie przybity, albo coś...Ale wręcz przeciwnie, one aż kipią szczęściem, fajerwerki niedługo polecą im z uszu. A jesli zagryzły ją specjalnie? ;/
Awatar użytkownika
asia030984
Posty: 220
Rejestracja: pt maja 21, 2010 10:57 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tequila.

Post autor: asia030984 »

Nie obwiniaj się...to nie była Twoja wina...
strasznie mi przykro :( trzymaj się
[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tequila.

Post autor: alken »

(*) przykro mi Izold. takie rzeczy nie zdarzają się często, nie można tez zakładać, że zrobiły/a to specjalnie. taki cios w tętnicę może się zdarzyć przy każdej mniejszej przepychance w walce o dominację, a że Tila była już starsza to któraś mogła zechcieć sięgnąć po władzę...i zdarzył się wypadek. nie mogłaś temu zapobiec.
skoro dziewczyny się tak dogadują to zostaw je razem, raczej nie ma potrzeby rozdzielać.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Tequila.

Post autor: Kameliowa »

:(
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tequila.

Post autor: Jessica »

strasznie mi przykro :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Tequila.

Post autor: ol. »

smutna historia, niestety wypadki się zdarzają, nie szukaj czarownicy

spoczywaj w spokoju Tequilo

[^]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tequila.

Post autor: unipaks »

:( bardzo mi przykro...
[*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Tequila.

Post autor: pin3ska »

[*]
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”