[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: yss »

susurr mówisz o słomianej?
ja jej używam do całej kuwety, ale ona tez rozpada się od wilgoci i jest dużo lżejsza niż te żwirki drewniane, i taka bardziej miękka jak się np ręką grzebie. bo żwirki to twarde wałeczki, a słomiana to takie lekkie jakby nadmuchane malutkie kulki :)
ja z niej jestem zadowolona, cenowo fajnie wychodzi, nie gniecie zwierzątek w łapki, dostaje się wielką pakę i na jakiś czas jest spokój ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: LaCoka »

Też myślałam o tej ściółce ale obawiam się, że musiałabym ją sypać do całej kuwety a moje paskudy nauczyły się już tak ładnie załatwiać do małych kuwetek, że szkoda mi je tego oduczać :P
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: susurrement »

słuchajcie, ja już nie wiem ::)
Pinio się totalnie nie sprawdza przy 12 szczurkach w Royal Suite Double. JR farmu ściółka też niespecjalnie. Chipsi za lekkie, wynoszą na łapach i wysypują.
nie mówiąc już o tym, że te głupki wywalają z kuwet narożnych i robią wszędzie ::) śmierdzi już po 2 dniach.
nie wiem już czego używać..
myślę nad zmianą kuwet na prostokątne. ale co do nich sypać?

ma ktoś może teraz tą Timę Natur w domu? może by mi wysłał ktoś garstkę pocztą, oddam za przesyłkę? ;) bo chciałabym wypróbować, nie zamówię przecież takiego wora jak ma mi się nie sprawdzić..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: alken »

zbieranie kup jako sens życia się sprawdza ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: ol. »

tima natur juz mi się skończyła niestety, ale mogę potwierdzić to co mówi yss - te kołeczki również się rozpadają pod wpływem wilgoci (jak chyba wszystkie kołeczki), no i są ciemno zielone - jeśli się wybiera kupy to trzeba się trochę ich naszukać, zwłszcza jeśli klatka stoi w ciemniejszym miejscu (w zimie świeciła sobie latarką ::) ); plusem tej ściółki jest to, że pięknie pachnie;

sussurement, a może sprawdziłyby się u Ciebie drewienka bukowe - chipsi extra xxl - te nie rozpadają się z pewnością, nie są może tak ciężkie jak pigwa, jednak cięższe niż chipsi mais, i nie są okrągłe więc nie wyskakują z kuwety tak szybko jak mais
Shadowmere
Posty: 109
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 5:27 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Shadowmere »

moim zdaniem najlepszy jest taki jakby drewniany żwirek firmy Pinio bodajże..jest niearomatyzowany,wydajny,dobrze chlonie "aromaty" i szczurki go zaakceptowaly:)
Moje Szczurki: Szyszka,Krówka,Mała Szyszka,Kotleciczka,Rudziczka,Zołza,Przylepka,Pszczółka,Rudolf,Nerwus,Kotlecik,Klopsik,Gapcio,Grubcio,Orzeszek,Edziuś,Siniaczek,Biszkopcik,Zbój,Złamasek,Mały Rudzik,Gucio,Mały Kotlecik i Malutki Kotleciczek :)
Shadowmere
Posty: 109
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 5:27 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Shadowmere »

A co do wynoszenia na lapkach-to nie wiem czy w ogole istneje jakies cos niebrudzące... ::) niestety codziennie muszę odkurzac i myc podłogę.I nieważne co bylo-trociny,normalny żwirek(ogolnie wydawal mi się nieprzyjazny,twardy,ogonki tyż nie polubily) czy moje obecne odkrycie-Pinio-jak byl w chacie syf tak jest.Jesli ktos ma jakies sugestie co do "niebrudzącego" wkladu higienicznego do klatki,to będe wdzięczna,aczkolwiek wierzyc mi się nie chce,ze takie cudo na świecie w ogole istnieje 8)
Moje Szczurki: Szyszka,Krówka,Mała Szyszka,Kotleciczka,Rudziczka,Zołza,Przylepka,Pszczółka,Rudolf,Nerwus,Kotlecik,Klopsik,Gapcio,Grubcio,Orzeszek,Edziuś,Siniaczek,Biszkopcik,Zbój,Złamasek,Mały Rudzik,Gucio,Mały Kotlecik i Malutki Kotleciczek :)
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: loweszczura »

Drodzy forumowicze, co sądzicie o 'łączeniu' żwirków/trocin? Z tego co wyczytałam to najlepsze trocinki to chipsi - jaki będzie rezultat po wymieszaniu ich ze zwykłymi z drzew iglastych? Czy mieszanka np. Cats best z Hiltonem będzie miała jakiś sens?
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: alken »

loweszczura pisze:Drodzy forumowicze, co sądzicie o 'łączeniu' żwirków/trocin? Z tego co wyczytałam to najlepsze trocinki to chipsi - jaki będzie rezultat po wymieszaniu ich ze zwykłymi z drzew iglastych? Czy mieszanka np. Cats best z Hiltonem będzie miała jakiś sens?
domyślam się że chodzi o oszczędzeniu na droższej? nie wiem w sumie, droższą się kupuje żeby mieć lepszą jakość. jak się zmiesza z czymś gorszym to się jakość obnizy.
ale tak według mnie,to trociny chipsi nie są jakieś rewelacyjne wśród trocin, kupowałam nieraz lepsze za 2zł z firmy niewidomojakiej :-X
ogólnie bardziej polecam żwirki. i tu jeśli zwierzak sika w ściółkę to lepsze będzie cats best, a jeśli tylko kupy robi to może być cokolwiek, byle było ;)
a jak się da kuwetę narożną i nauczy do niej kupać to jest najbardziej ekonomiczne
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
karolciaxi
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 06, 2010 5:05 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: karolciaxi »

Ja moje trzymałam na granulacie dla kotów, ale jedna okropnie kichała.^^ Nie wiedziałam co zrobic i zamieniłam to na ręczniczki papierowe. Dzisiaj kupiłam trociny i cały dzień wietrzyłam i prażyłam na słońcu (a było gorąco;)). Jak narazie nie kichają. Polecam ;D
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Ressa »

karolciaxi, jakiej marki był ten żwirek?
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Wikensos
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 01, 2010 3:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Wikensos »

Ja ostatnio kupiłam na próbę żwirek Hiltona o zapachu bodaj lawendowym;]trochę pyliło jak to wsypałam do klatki.wymieszałam to trochę z trocinami bo mi zostały i poczekałam aż ten pyłek opadnie.Chłopaki chyba nic sobie z tej zamiany nie zrobiły a ja jestem zachwycona:D co 2/3 dni wybierałam co większe kupy i tak sobie stało ponad 3 tyg;] dziś stwierdziłam, że mi trochę podśmierduje więc zgarnęłam wierzchnią część żwirku,wybrałam kupy i na to rozsypałam nowy żwirek.I tyle:)Jak miałam same trociny to mi chłopaki często kichali-przy żwirku Lesio kichnął może z dwa razy a Tifo nic.Więc trocinom mówię baj baj;]
za TM: Zbigniew, Tifo.....:(:*

ze mną: Leszek:*
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: merch »

Kupowalam cats besta , ale popsul sie jedzie formalina i az boje sie stosowac , znacie cos taniego i dobrego w sklepach internetowych?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Sheeruun »

Ja ostatnio zaprzestałem sypania żwirku, czy to na całą kuwetę, czy na tą narożną.. po prostu nie było sensu, chłopaki robili z tego błoto, a jak było w narożnej, to wcale z niej nie korzystali.
Kupuję teraz trociny Pinio - taka wielka paka, za 10zł. Sypię po całej kuwecie, zmieniam co 4-5 dni i jest dobrze.
Całe szczęście nie pyli, ani moje chłopy nie prychają od tego :)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Blanny »

merch, polecam Ci błękitnego Super Benka. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”