"Burczenie"

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

"Burczenie"

Post autor: con3x »

Cześć,
Mam takie zapytanie. Otóż kiedy szczurek latał sobie po domu, wszedł pod wannę i coś tam podjadł... prawdopodobnie jakiś mokry kurz :/ Zaczął po tym dziwnie "burczeć", tak jak u człowieka czasem odzywa się żołądek. Podejrzewam, że do rana samo przejdzie, bo już zanika. Bardziej chciałem się dowiedzieć- z jakiego powodu, z jego organizmu wydawały się takie dziwne dźwięki?
bless ya.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: alken »

szczurom czasem burczy w brzuchu czy puszczają baki ;) ale nie jest to jakoś mocno zauważalne. jesteś pewien że to z brzucha a nie z płuc przy oddychaniu?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: isia28 »

moja szczurcia jak byla mala to uciekla za meble. po zlapaniu przez kilka dni wydawala dziwne dzwieki, wyraznie bylo slychac ze dochodza z noska. bylam u wet , osluchala i stwierdzila ze wszystko jest w porzadku. prawdopodobne po prostu zanieczyszczenia dostaly sie do noska, po kilku dniach oddychala juz normalnie. przypominalo to chrumkanie swinki morskiej
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Burczenie"

Post autor: Paul_Julian »

Trzeba by szczurkę osłuchac (przylozyc do ucha , niech nam poodycha w ucho) . Czy te dzwieki synchronizują sie z niuchaniem (takie chrumkanie) , czy tez odgłos jest od czasu do czasu (jak u czlowieka jak jest głodny albo zjadł coś i mu dziwnie na brzuchu).
Moja Labinoska to też przypodlogowy zbieracz kurzu i jak jescze właziła za szafę , to zawsze wracała stamtąd osmarkana, zakurzona i potem chrumkała tez troche, ale nie tk mocno jak przy przeziebieniu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: "Burczenie"

Post autor: con3x »

Być może wydawał te dźwięki przy oddychaniu.
Faktycznie nie sprecyzowałem wcześniej, ale burczenie miało źródło w pyszczku chyba.
Poza tym nie musiałem przystawiać szczurka do ucha bo słyszałem to bez specjalnego osłuchiwania.
Tak jak myślałem- przeszło.
bless ya.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Burczenie"

Post autor: Paul_Julian »

Dobrze, że przeszło. Pewnie wciągneła jakiegos mokrego kurza i byla zachwycona :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: ratslove »

Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie. Nie chcę zakładać nowego tematu skoro tu coś jest. Więc wczoraj puszczałam szczury, biegały sobie, biły się itp. I nagle jak wzięłam Williama na ręce usłyszałam właśnie takie dziwne burczenie, coś w stylu chrumkania, nie wiem. Potem włożyłam je do klatki, chwilę jeszcze tak burczał (nie cały czas, co chwilę). potem przestał. Za kilka godzin znowu sobie biegały poi kanapie i po jakimś czasie wzięłam go do ucha i zaczęłam słuchać. Trzymałam go w dość niewygodnej dla niego pozyci (pod łapkami za brzuch. Na początku normalnie sobie niuchał, ale potem właśnie jak chciał się ewakuować z mojego uchwytu, gdy cofnął się wgłąb ręki wydał ten dźwięk. Nie wiem czy to jest przeziębienie, czy jakiś nowy dźwięk ze zdenerwowania, czy w ogóle coś innego? Wtedy jak biegał to też mógł być wkurzony bo bił się z Fredem i się pokłócili.
Proszę o odpowiedź.
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Burczenie"

Post autor: Paul_Julian »

wpisz w szukajce "chrapanie" "chrumkanie" . Moze tam coś bedzie ?
Być moze to dzwiek taki normalny, np. ze zdenerwowania. Koniecznie obserwuj, czy to sie powtarza , jesli tak to kiedy , moze nawet spisz w zeszycie czy był wtedy upał, czy ładna pogoda ( kwestia czy było duszno-wtedy mogły być problemy z oddychaniem) .
Szczurkom tez burczy w brzuszkach jak coś zjedzą :D Ostatnio coś burczało Florce :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: ratslove »

Tylko że to zaczęło się przedwczoraj i robi tak tylko william. To jest albo od wysiłku, bo robi tak jak biega, albo ze zdenerwowania, bo np. zaczyna tak robić jak trzymam go na kolanach i nie chcę puścić na podłogę zaczyna tak burczeć i szarpać łapkami moją bluzkę.
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Burczenie"

Post autor: Paul_Julian »

Wiesz co, chyba trzeba obserwować. Moze to jeden ze szczurzych dżwięków, niegrozny...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: ratslove »

Przed chwilą odkryłam że Fred też tak robi. Nie wiem, co to jest ???
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: "Burczenie"

Post autor: nausicaa »

szczurki czasami tak pochrumkują, kiedy są podniecone różnymi reczami- rujka, bitwa, coś nowego, tak czasem sie też witają. samiczki mniej, ale samce (nie moje) tak. i wteddy ten dźwiek dochodzi tak jakby z gardła.
jeśli mają lekki katarek, to będzie słychać dobrze, że to z noska dobiega (po przystawieniu noska do ucha). u moich labisiów cały czas słychac to chrumkanie, są permanetnie chore i powiększa się z podnieceniem.
chyba, że dźwięk dobiega z płuc, to już gorzej,a le wtedy to raczej świty i piski.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Burczenie"

Post autor: ratslove »

Nie no możliwe że już wcześniej tak miały tylko aż tak nie zwracałam uwagi. Teraz moja chomiczyca jest chora, to może i u szczurów wyszukuję jakieś choroby:D Ale to na pewno nie z płuc bo osłuchiwałam im płuca i słychać tylko szum krwi i serducho, tak jak ma być:) Właśnie nie potrafię do końca stwierdzić czy to z nosa czy z gardła. Ale gdyby były chore to chyba jeszcze jakoś by się to objawiało a one zupełnie na chore nie wyglądają. Kondycję mają świetną:D
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: "Burczenie"

Post autor: nausicaa »

obserwuj, może tylko chłopaki się podniecają:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”