[ŚWIERZBOWIEC] strupki na uszach, drapanie - cz. 2

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: dusiaczek »

dusiaczek : możesz mi powiedzieć nazwę płynu jaki wcierał wet w twojego szczurka ?
nie wiem, co to za płyn. Po prostu po zastrzyku spsikiwała je (w sprayu on jest w takiej małej szerokiej buteleczce) i wcierała. I tak te dwa razy i nie ma śladu pasożytów.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Paul_Julian »

blacksnakemoan pisze:A może kiedy zmienisz trociny ( ew. sianko ) na granulat to pomoże ? Moja też tak miala, a teraz już jej przechodzi.. Nawet spryskanie u weta nic nie dawalo, po to dziadostwo powracalo, a ja nie wiedzialam od czego.. Mama mi poradzila.. i juz nie ma prawie tych strupkow ( tydzien czasu i ustepują :) ) .. a miała jakiegoś grzyba czy coś, jeśli o strupkach tu mowa. Bo swierzb to raczej tylko na ogonku i uszkach.. takie rowki się robią.. blee.. :'( Biedaki, musza sie meczyc gorzej niz ludzie.. a zyja tak krotko. :( Trzymaj się. :)
Swierzb moze zając całe ciałko, i własnie na karczku są takie krostki też. Najlepiej zmienić na papierowe reczniczki, i koniecznie trzeba szorowac klatkę w trakcie kuracji i przed, i po ostatniej dawce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
agata00154
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 10:10 am

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: agata00154 »

Dzisiaj ide do wet po srodek odkażający żeby umyć tym całą klatkę. Właśnie czytałam na wielu innych stronach internetowych, że pasożyty bardzo często biorą się z trocin, dlatego teraz będę kupować Funiorce żwirek. ALe mówicie że przy swieżbie są białe krostki a moja szczurzyca ma czerwone i jakby oblepione ropą. Czy to też moż być swieżb ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Paul_Julian »

Trudno powiedzieć . Mogą być czerwone i ropne, bo szcurka się drapie, a potem łatwo o zakazenie. Jak z krostkami u ludzi.
Ivermectin działa na pasozyty wewnętrzne i zewnętrzne, nie tylko na świerzbowca :)
A pochwal sie jaki kupujesz srodek odkazający ? Moze ta wiedza sie przyda innym :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
agata00154
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 10:10 am

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: agata00154 »

Aha czyli rozumiem, że nawet jakby Funorka miała swierzbowca to ivermetyna zadziała. Jak tak to bardzo dobrze :) A ten srodek odkazający to virkon.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Afera »

A ja chciałabym się spytać jak można rozpoznać świerzb u szczurka albo pasożyty. Jakie są najczęstsze objawy? Moje szczurze dziewczyny mają gęste i błyszczące futro, ale pytam tak w razie czego. I co należy zrobić (wiadomo iść do weta, ale co wet powinien zrobić - nie każdy zna się na szczurkach dobrze) jak się okaże, że szczurek ma pasożyty?
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Magamaga »

Objawy świerzba to grudki na uszkach i ogonku - w zaawansowanej formie swierzb potrafi "zjeść" małżowiny.
Wszy widać po przerzedzeniu futra i małych, jasnych jajeczkach na futerku.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Paul_Julian »

Aferson pisze:A ja chciałabym się spytać jak można rozpoznać świerzb u szczurka albo pasożyty. Jakie są najczęstsze objawy? Moje szczurze dziewczyny mają gęste i błyszczące futro, ale pytam tak w razie czego. I co należy zrobić (wiadomo iść do weta, ale co wet powinien zrobić - nie każdy zna się na szczurkach dobrze) jak się okaże, że szczurek ma pasożyty?
Zapraszamy tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=7705 I do spisu tresci.
Na ostatniej stronie nawet jest piękna fotka świerzbu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: alken »

dodam ze swierzb nie zawsze wyglada tak, ze hula jak szalony po uszach ;)
gdy niepokoi nas nadmierne drapanie i strupki na ciele warto sie wybrac do weta, powinien wziac zeskrobine, a nawet jesli nie wezmie to profilaktyczne odrobaczenie tez nie zaszkodzi.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Afera »

Dziękuję za odpowiedź, przejrzałam podane linki i spis treści. Moje dziewczyny na bank nie mają świerzbu, jednak niepokoi mnie to, że często się drapią... futerko mają gęste i błyszczące, na skórze nie ma zadrapań ani ran, nie ma też łysych miejsc jednak strasznie się drapią co mi się nie podoba... Jak myślicie, powinnam iść do weta profilaktycznie dać im coś na pasożyty? Co moglibyście mi polecić? Przejrzałam cały ten wątek --> KLIK i szczerze powiem mam mętlik w głowie...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Paul_Julian »

A jaką masz ściółkę ? Moje sie drapały od trocin , i jak uzyłem neutralizatora w proszku do kuwet. I tez nie było żadnego przerzedzenia futerka ani ranek. Moze coś mocno pachnie? Proszek do prania, jesli prałas hamaczki w pralce? Wtedy tez mogą się drapać :)
Daj im same reczniczki papierowe, no i obserwuj. Szczurki tez mogą się drapac same z siebie, ale jesli co chwila przystają i drapią sie jak najęte, to wtedy faktycznie coś nie tak.
Ja bym poszedł do weta na psikniecie Ivermectiną , ale warto najpierw spróbowac wyeliminowac inne czynniki :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Afera »

Odkąd zaczęłam trzymać szczury (czyli już kilka lat) to używam tylko i wyłącznie ręczników papierowych jako ściółkę. Wcześniej miałam myszki i początkowo używałam trocin, ale sparzyłam się po tym jak w paczce z trocinami były... zaschnięte zwłoki małego gryzonia. Od tamtej pory tylko ręczniki papierowe, które zmieniam codziennie. Plastikowe dno i plastikowe koszyczki (pięterka) też myję codziennie, bo codziennie jest nowa (i to nie jedna) plama siuśków...
No właśnie często piorę (co ok 4 dni bo strasznie zasikują) hamaki polarowe w rękach i mydle bodajże Luksja o zapachu grejpfrutowym. Może to im przeszkadza? Bo faktycznie to dość intensywny zapach.
Szczurki tez mogą się drapac same z siebie, ale jesli co chwila przystają i drapią sie jak najęte, to wtedy faktycznie coś nie tak.
Nie aż tak tragicznie nie jest jak biegają luzem po mieszkaniu nie drapią się, ale jak je wpuszczę do klatki to momentalnie zaczynają się drapać i wylizywać futro...
W takim razie muszę wyeliminować to mydło do prania polarowych pierdółek... w proszku nie chcę prać, bo nieraz i człowiek dostaje uczulenia od niego. Szare mydło będzie lepsze? Płyn do higieny intymnej? Też wyczytałam na forum, że szczurki (jak trzeba albo ktoś się uprze) to można myć płynem do higieny intymnej...
Jak nie ustąpi drapanie to pójdę do weta na wszelki wypadek.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam!
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pasożyty ?

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj szarym mydłem. Na rynku jak ostatnio szukałem, to były dwa , Biały Jeleń i jakieś inne. Jedno z nich bardzo intensywnie i chemicznie pachnie, więc obawiam sie , ze równiez może uczulać ( używalem szarego mydła dla siebie, teraz przerzucilem sie na siarkowe) . Wybierz to mniej pachnące i porządnie wypłukaj, bo mydla zostawiają osady wapniowe (taki "brud" na wannie :D )
Generalnie , to wlasnie substancje zapachowe są najczęstszym alergenem u ludzi ( więc pewnie u zwierząt też).

Mam nadzieję, że to przez tę nieszczęsna Luksję :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
peq
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 12:22 am

Strupy od małego

Post autor: peq »

Mam szczura Kube ma juz około roku i odkąt go kupiłem caly czas ma jakies strupki. Niewiem od czego może jakies uczulenie albo ocos w klatce się drapie :// bo chrosty ma na calym ciele pod szyja na pleckach na brzuszku, Byłem u weta ale powiedział ze niewie od czego do moze uczulenie na trociny albo cos i dal zastrzyk na swiąrzb i zeszły mu te strupki ale po 6,7 dniach od nowa wyszły
oto te zdjęcia to zdjęcia tylko pleckow
http://img689.imageshack.us/i/p1020091p.jpg/
http://img210.imageshack.us/i/p1020089c.jpg/
http://img826.imageshack.us/i/p1020090j.jpg/

Wiecie moze od czego one są?
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Strupy od małego

Post autor: Astry »

A jaką ma ściółkę?
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”