Szczurek Gambijski "Kai"

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Gecko »

Nie wolno dawać zwierzakom kości z kurczaka, to tak odnośnie do tego co było chwile wcześniej, bo one pękając (np. przy gryzieniu) łamią się na bardzo ostre kawałki które mogą uszkodzić układ pokarmowy. Kości wieprzowe nie mają tendencji do pękania na ostre odłamki i można je zjadać ;D
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

Proszę zakończmy już temat tych kości;p wczoraj Mały wylazł z klatki wieczorem i zrobiłam mu jedno zdjęcie jak biega po pokoju. Niestety się spłoszył;p.. zaraz wrzucę fotę;p
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

Ale zakończyć dlatego, że już nie będziesz dawać gotowanych kości z kurczaka, czy dlatego, że nie chce ci się już o tym słuchać?
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: tahtimittari »

Zluzujcie nieco : >
fenyloetylo1 na pewno ma swój rozum i nie wierzę, że będzie dawać szczurkowi coś, co by mu mogło zaszkodzić.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

nie chce mi się już o tym słuchać... Będzie dostawał to co może i lubi. Nie martwcie się nie chcę zabić szczura. >:D Hodowca mi powiedział co może jeść karmi tym swoje podopieczne a ma ich dużo więcej jak ja i jest wszystko wporządku.
dum spiro spero
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

Niamey pisze:Ale zakończyć dlatego, że już nie będziesz dawać gotowanych kości z kurczaka, czy dlatego, że nie chce ci się już o tym słuchać?
masz szczura gambijskiego ?? Jeżeli nie proszę nie wymądrzaj się tutaj . Ja wiem co dobre dla niego. Nie krytykuj mnie . Jeżeli masz w ten sposób tutaj się wypowiadać to w ogóle się nie wypowiadaj.
dum spiro spero
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: dusiaczek »

(tylko proszę, nie odbierz tego jako atak, ale jako słowa osoby, której przez kurczakowe kości zdechły 2 psy)
(i sry za OT, po prostu chcę przekazać coś istotnego)

Jak wcześniej pisałam - weci odradzają. Psom smakują - owszem, lubią sobie stwory pochrupać. I niejeden szanujący się hodowca psów rzuci im od czasu do czasu do radochy takie kości. Ale z autopsji wiem, że kiedyś coś się może stać (ale to wcale nie reguła) - jedna psinka jadła takowe od maluśkiego, w sumie to mojej babci psinka to była, typowo podwórkowa, aż tu nagle po 6 latach podczas jedzenia zaczęła się dławić i krztusić bo jej się biła ostra kość. Druga miała kilka miesięcy. I w sumie trochę chcę postraszyć. Nie znam się na gambianach, ale znam się na kurczakowych kościach, jeśli tak to mogę określić. Dlatego jedyne co z ptaszków, to teraz mój pies dostaje chrząstki i mięcho, bo też już nieraz się krztusił i charczał.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

no tak Kai też dostaje chrząstki. i już zakończmy temat tych kości.
dum spiro spero
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: lavena »

Ludziska pozwólcie że to właściciel będzie decydował o zwierzaku. Chcecie dawać rady to dawajcie ale w odpowiedni sposób, bez narzucania swojego zdania.
Jak tak dalej pójdzie to się nam fenylo zmyje a ja osobiście mam ochotę poobserwować jak się takiego stwora wychowuje ;)
A jako że mam blisko to może kiedyś się uda obejrzeć na żywo :P
I zdjęć więcej prosimy ;)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: *Delilah* »

o mrauu:)
Gambian!
Zazdroszczę :)))
Ciekawa jestem jak będzie przebiegał proces socjalizacji
Prosimy o szczegolowe i wyczerpujące opisy no i fotyyyyyyyy:)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Niamey »

masz szczura gambijskiego ?? Jeżeli nie proszę nie wymądrzaj się tutaj . Ja wiem co dobre dla niego. Nie krytykuj mnie . Jeżeli masz w ten sposób tutaj się wypowiadać to w ogóle się nie wypowiadaj.
fenyloetylo, strasznie się zaperzasz, co najmniej jakbyś miała coś na sumieniu ;) Już ustaliśmy, że nie mam szczura gambijskiego, ale nie wiem czemu się tak burzysz - pokaż mi choć jedno zdanie w którym cię atakuję. Życzę tobie, a zwłaszcza Kaiowi jak najlepiej i nie widzę nic złego w udzielaniu rad. Zluzuj trochę i wstaw więcej zdjęć :)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

lavena pisze:Ludziska pozwólcie że to właściciel będzie decydował o zwierzaku. Chcecie dawać rady to dawajcie ale w odpowiedni sposób, bez narzucania swojego zdania.
Jak tak dalej pójdzie to się nam fenylo zmyje a ja osobiście mam ochotę poobserwować jak się takiego stwora wychowuje ;)
A jako że mam blisko to może kiedyś się uda obejrzeć na żywo :P
I zdjęć więcej prosimy ;)
spoko możesz kiedyś wpaść, ale niestety na razie nie ma bardzo co oglądać . Kai nie jest jeszcze towarzyski , łatwo go można spłoszyć... Myślę że gdzieś za miesiąc czy dwa będzie oswojony. Puki co daje się pogłaskać ale tylko w klatce i je z ręki ...
dum spiro spero
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

Niamey pisze:
masz szczura gambijskiego ?? Jeżeli nie proszę nie wymądrzaj się tutaj . Ja wiem co dobre dla niego. Nie krytykuj mnie . Jeżeli masz w ten sposób tutaj się wypowiadać to w ogóle się nie wypowiadaj.
fenyloetylo, strasznie się zaperzasz, co najmniej jakbyś miała coś na sumieniu ;) Już ustaliśmy, że nie mam szczura gambijskiego, ale nie wiem czemu się tak burzysz - pokaż mi choć jedno zdanie w którym cię atakuję. Życzę tobie, a zwłaszcza Kaiowi jak najlepiej i nie widzę nic złego w udzielaniu rad. Zluzuj trochę i wstaw więcej zdjęć :)
Proszę tylko o zbytnio nie narzucające się rady...
dum spiro spero
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: loweszczura »

O, to ja mam pomysł. Kiedyś zbierzemy grupkę 'podziwiaków' z Lubelszczyzny i odwiedzimy Fenylo jak tylko Kai się oswoi :) takiego przystojniaka to warto ujrzeć na własne oczy, na żywo, bo to szczurzy cud świata jest ;D
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: syntonia »

Obserwuję ten wątek żeby dowiedzieć się czegoś o gambianach, a jedyne co tu widzę to wypowiedzi forumowych "ekspertów" i sprzeczki. Wrzućcie na luz, bo to męczące. Już kilka nowych osób, co niektórzy zrazili do forum i zamiast przekazać swoje doświadczenie to tylko zniechęcili do dalszej lektury. I widzę, że w tym wątku dzieje się dokładnie to samo.

fenyloetylo ja cały czas czekam na więcej zdjęć i filmików ;D
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”