Szczurek Gambijski "Kai"

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Nina »

Ludzie, opamiętajcie sie ::)

To nie są nasze zwykłe szczury. Nie są tak obciążone jak nasze.
Od czegoś hodowle zacząć trzeba a jak na razie hodowli nie ma prawie wcale, nawet za granicą.
Tak samo jak nie ma związku hodowców. Szczury są trzymane w domach zaledwie kilka pokoleń! Skąd chcecie mieć wypisy przodków i w ogóle cuda na kiju?


Fenyloetylo, a Ty przestań strzelać fochy i po prostu odpowiadaj sensownie na pytania, to nieporozumień będzie zdecydowanie mniej...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Effie »

Ja się w sumie nie dziwię, że fenylo się wkurza. Jak pytała, czy ktoś ma jakieś porady co do hodowli, to każdy twierdził, że nie ma doświadczenia, a jak zaczęła dodawać fotki, to nagle że warunki ma nieodpowiednie, że klatka za mała... Ludzie, a jakbyści mieli okazję rozmnożyć gatunek który jest na wyginięciu, to też byście zwierzakom w geny zaglądali?
Obrazek
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

co do samiczki mogę mieć dokładne dane co do Kaia nie on nie był kupiony od hodowcy tylko od normalnej osoby, która mówi że Kai jest z niemieckiej bądź czeskiej hodowli nie pamiętam. musiałabym jeszcze raz zapytać. na tą chwilę muszę oswoić Kaia, ale powiem wam szczerze że niczym się to nie różni od zwykłego szczura czy królika itp. poprostu dłużej to trwa. wcale też nie je specjalnie dużo... nie uważam że Kai to jakieś wyzwanie... fakt nie jest zwierzakiem dla wszystkich ale wystarczy cierpliwość i podejście do zwierząt... na pewno to nie jest zwierzątko dla dziecka...ale jest przesada mówiąc że jest trudny w utrzymaniu.
dum spiro spero
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: loweszczura »

Nie ma co się denerwować, spokojnie. Wasze szczurki też niegdyś żyły w naturze dopóki ludziom nie zachciało sie eksperymentów. Rozmnażanie nieznanych nam gatunków nie jest takie złe, a w Ojczyźnie taka hodowla by się przydała.

Poza tym - skoro większość z Was tutaj przyjmuje pozę obrońcy praw zwierząt to dajcie nam, niedoświadczonym laikom przykład i pozwólcie swoim pupilom żyć tam gdzie powinny czyli w naturze, ponieważ właśnie tam jest ich miejsce. Hmm?
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Afia
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 14, 2009 9:57 am

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Afia »

brawa dla loweszczura!!!! :D rozwala mnie to, że "doswiadczeni" hodowcy, którzy wchodzą na to forum twierdzą, że nikt poza nimi nie ma prawa rozmnażać szczurasów, bo my sie przecież nie znamy na hodowli :O dajcie juz spokój, ja też zaczynam mieć dosyć tego forum:/ w każdym poście zawsze o coś oskarżają:/ wybacz fenylo, że odbiegnę teraz od Kaia ale powiedzcie mi "doświadczeni" skoro jesteście takimi wspaniałymi hodowcami i mówicie, że szczury MUSZĄ być razem co Waszym zdaniem zrobić ze szczurami, które były zabrane z jednego miotu i dogadywały sie świetnie (samce) i nagle z dnia na dzień jeden zaczął atakować drugiego najpierw tylko okazywał mu dominację, a któregoś dnia rozszrpał mu gardło... na szczęscie szczurka dało się ocalić i rozdzieliłam je. Moja szczurzyca od początku swoich dni mieszka sama a kiedy w wieku 6 m-cy próbowałam ją połączyć z inną samicą to zaczęła wyryzać sobie futro ze stresu (pewnie teraz Wasze mądrości będą dotyczyć złego łączenia szczurków - otóż były na neutralnym terenie, wymazałam je jogurtem, żeby zaczęły się wylizywać i wszystko miałam pod kontrolą - nie gryzły się, ale starsza zaczęła się wygryzać... jak młodsza umarła :( to starsza przestała i żyje do teraz w samotności uwielbia ludzi i mojego psa i ma się świetnie) więc jak to jest z tym trzymaniem szczurów KONIECZNIE razem?? każdy zwierzak ma swój indywidualny charakter i ODPOWIEDZIALNY właściciel sam potrafi zaobserwować co dla zwierzaczka jest odpowiednie, więc przestańcie się czepiać i słuchajcie o postępach dziewczyny, która jest jedną z nielicznych, którzy odważyli się wziąć gambianka do domu!!
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

ja zamierzam założyć hodowlę... jeżeli się to komuś nie podoba to nie weźmie ode mnie malucha:)
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Paul_Julian »

loweszczura pisze: pozwólcie swoim pupilom żyć tam gdzie powinny czyli w naturze, ponieważ właśnie tam jest ich miejsce. Hmm?
Przecież szczury, które są u nas w domach, w klatkach to zwierzęta udomowione. Laboratoryjne. Myślisz, ze domowy pies dogadał by sie z wilkami ? Bez przesady.
Afia pisze:rozwala mnie to, że "doswiadczeni" hodowcy, którzy wchodzą na to forum twierdzą, że nikt poza nimi nie ma prawa rozmnażać szczurasów, bo my sie przecież nie znamy na hodowli :O
Tobie sie też coś chyba pomieszało. Może sobie poczytaj o pseudohodowlach, zanim zaczniesz gadać takie rzeczy i obrażać zrzeszonych hodowców.
Afia pisze:żyje do teraz w samotności uwielbia ludzi i mojego psa i ma się świetnie) więc jak to jest z tym trzymaniem szczurów KONIECZNIE razem?? każdy zwierzak ma swój indywidualny charakter i ODPOWIEDZIALNY właściciel sam potrafi zaobserwować co dla zwierzaczka jest odpowiednie, więc przestańcie się czepiać i słuchajcie o postępach dziewczyny, która jest jedną z nielicznych, którzy odważyli się wziąć gambianka do domu!!
I pewnie jescze Ci powiedziała do ucha, ze jest szczęsliwa sama, tak ?
Żeby wziąć gambiana do domu, trzeba miec na to fundusz, spore mieszkanie i znajomośc angielskiego. I nic więcej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

i nawet bez znajomości ang też można go mieć. a co do funduszu to koszt zwierzaka wysoki , ale samo go wyżywienie nie.
dum spiro spero
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: alken »

Afia, nie wiem co ma Twoj superwyrzut i zale na temat hodowcow szczurow do tego tematu. Moze jesli chodzi o gambiana to nikt tu nie ma pojecia i czasem niektore pytania wychodza na czepianie sie ale co do szczurow "zwyklych" to wiekszosc z nas ma prawo uwazac sie za doswiadczonych ::)

A Paulowi chodzilo o to z tym angielskim i funduszami ze a) wszelkie informacje dotyczace tego gatunku i cale doswiadczenie z nimi zwiazane jest na angielskich www i forach b) jak gambian zachoruje to leczenie go moze kosztowac majatek, juz nie mowiac o skutecznosci bo 99% wetow gambiana na oczy nie widzialo.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: fenyloetylo1 »

jaki majątek... gadałam z weterynarzem swoim od zwierzaków egzotycznych takie samo dawkowanie jak dla innych zwierzaków ... już nie wydziwiajcie
dum spiro spero
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: alken »

fenyloetylo1 pisze:jaki majątek... gadałam z weterynarzem swoim od zwierzaków egzotycznych takie samo dawkowanie jak dla innych zwierzaków ... już nie wydziwiajcie
nie chodzi mi konkretnie o Ciebie, zeby nie bylo ze sie czepiam. to bylo stwierdzenie ogolne, do osob ktore czytaja ten watek i byc moze napalaja sie na gambiana. Ty masz weta od zwierzat egzotycznych na miejscu, znasz go, on zna Ciebie, no i powiedzmy ze on mial juz do czynienia z gambianami. ale jesli ktos mieszka w miejscu gdzie najblizszy weterynarz ktory podjalby sie leczenia jest kilkadziesiat/kilkaset km dalej, to co z tego ze leki kosztuja tyle samo. sama wiesz chyba ze leczenie zwyklych szczurow czesto odbywa sie w ciemno i mozna sie w tydzien czy dwa splukac z kilku stowek ::) i tak samo z gambianami (pomijajac jednak jeszcze mniejsze doswiadczenie lekarzy niz w przypadku szczurow), a jak ktos jeszcze musi dojechac pociagiem czy autem do weta i to codziennie bo np. nie umie zastrzykow robic, to wychodzi owszem majatek.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Effie »

Jak na przykład ja... mam weta pod nosem... ale zaufanie do niego w skali od 1-10... może ze 2. Chyba bardziej wierzę w forumowe diagnozy... Nie wiem do kogo mam z psem iść a tym bardziej z Gambianem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Krejzoolek »

Ludzie kurcze przestancie się tu kłócić :-\
Co czytam posty to jeden przez drugiego pisze.. :-X
Lepiej zajmijmy się Kaiem a nie dochodzeniami..
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Effie »

No ja właśnie nie mogę się doczekać zdjeć :P:P:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Szczurek Gambijski "Kai"

Post autor: Krejzoolek »

no ja też :)
ale teraz proszę ich więcej, a nie po jeden fotce :P
Kiki, Dusia [*][/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”