[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: Znaczenie wlasciciela/terenu

Post autor: czarnaxd »

on sam włazi mi na głowę xd to chyba jego ulubione miejsce.. a z oswojeniem to tak na 90% :D
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [ZNACZENIE] terenu/właściciela

Post autor: pyza008 »

mój szczurek nie lubi obsikiwać terenu tylko mnie...jak go puszczę wolno po korytarzu wchodzi mi najpierw na nogi, potem wspina się na ramię i tam zostaje:)tylko, że wciągu pół godziny muszę się spodziewać, że ze 4 razy mnie na tym ramieniu obsika...i to czasami tak porządnie...czy to normalne?
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Siusianie

Post autor: blueangel28 »

2 tygodnie dostałam szczurycę, która od początku wiedziała , że nie można sikać poza klatką , chyba , że zapomne ją odłożyć do klatki co jakąś godzinę to wtedy mnie osikała. A w piątek dostałam szczurzycę niby z tego samego miotu, ale ona już sika, wszędzie... Nie wiem czy da się tak , że ta co przyszła do mnie w piątek to nauczy się od tej co była już 2 tyg. że nie wolno wszędzie sikać ? Czy można ją tego jakoś nauczyć ? Czy ona się od tamtej nauczy ?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siusianie

Post autor: unipaks »

Raczej się nie da zawyrokować - być może nowa przejmie nawyki higieniczne od starszej , a może nie. Ty możesz konsekwentnie próbować; gdy zdarzy jej się nasiusiać poza klatką , nasącz wonią jej moczu trochę ściółki czy ręczniczka papierowego czy co tam używasz i umieszczaj to w kuwetce w klatce; osikane miejsce poza klatką dokładnie umyj i rób tak każdorazowo. Jest nadzieja , że się przyuczy :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Siusianie

Post autor: bubu »

No właśnie .
Chyba był już podobny temat ,nie?

Ja moją myszkę nauczyłam nie obsikiwania mnie i innego wokół .Sikała do toalety . ( nie mylić z ludzką ;D to niby był taki domek do siusiana :P ).Kiedy sprzątałam do tej 'toalety' wsypywałam żwirek i też siuśki myszki.Reszta była czysta. Po jakimś czasie mychol zaczął sikać do 'toalety' i już nie było problemu z sikami :D . Ale o kupy to już co innego..bobczyła gdzie popadnie. ::)

Tylko że to była myszka..nie wiem jak ze szczurkami..
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Siusianie

Post autor: blueangel28 »

Ale ona sika na mnie ... I nie mam jak nasączyć jej moczem ściółki... Bo osikuje mi cały czas bluzę ..
Szczurzyce też znaczą ? Ale ona chyba sika , bo robi takie duże plamy ..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siusianie

Post autor: unipaks »

szczurzycom niestety zdarza się , że pozostawiają kropelki moczu na dłoniach i ubraniu właścicieli :P
może jej z czasem przejdzie kiedy uzna , że dostatecznie cię już oznaczyła jako swoją :) póki co , zapomnij o odświętnych ubraniach podczas wybiegu szczurków :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Siusianie

Post autor: blueangel28 »

Lepiej by było jakby nasikała to mam ją odłożyć do klatki czy tylko tłumaczyć , że nie wolno?
Bo nie wiem jak bd lepiej ..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siusianie

Post autor: unipaks »

nie sądzę , żeby odkładanie do klatki w ramach kary mogło mieć skutki wychowawcze :-\ , pamiętaj , że to znaczenie lub sikanie to dla niej jest zgodne ze szczurzym instynktem, a ty tylko próbujesz jako człowiek zmienić jej instynktowne zachowania na akceptowalne przez nas, ludzi :) . Ja wiem , że to siusianie jest kłopotliwe , ale nawet w osikaną bluzę można wetrzeć troszkę żwirku czy innej ściółki i umieścić w kuwetce- możesz przystawić szczurkę wtedy do kuwety i spróbować zachęcić , by obwąchała i skojarzyła o co ci chodzi, ale nie powinna być zamykana za karę. Zwierzęta nie rozumieją słów , ale świetnie rozróżniają intonację ludzkiego głosu i jest nadzieja , że inny ton , jaki słyszy w momencie osikiwania , a inny, gdy wstawisz ją do kuwetki z zapachem jej moczu , da w końcu jakieś rezultaty :) Cierpliwości i powodzenia życzę :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nieróbka
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 18, 2007 10:49 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Siusianie

Post autor: Nieróbka »

Proponuję ubrać najstarszy, najgorszy podkoszulek, dać się obsikać, pociąć i te kawałki włożyć do kuwety.
-szczuromaniaczka-
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 28, 2010 12:58 pm
Lokalizacja: Marki / Warszawa

siusianie na rękę .

Post autor: -szczuromaniaczka- »

moja ogoniasta ma bardzo denerwujący nawyk. jak np. sie z nia bawię , włazi mi na dłoń i siusia . :-\
i nigdzie indziej , tylko zawsze na dloni.
jak ją tego odzwyczaić ??
Ze mną: Raya i Asha
Moje aniołki :Kaja..[*]i Buba[*] ;(
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Axen97 »

Weź kawałek papieru,połóż na ręce i daj sie szczurkowi zsikać.Włóż go do klatki.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Flaumel »

"Lubię Cię, jesteś fajna, pachnij jak ja"
Nie oduczysz :)
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Blanny »

1. Nie sluchaj Axena, bo nie ma pojecia o szczurach.
2. Byc moze boi sie Twojego zapachu i siusia ze strachu? Mozliwe jest tez, ze jest tak, jak mowi Flaumel. Pachniesz obco i szczurka chce bys pachniala jak ona. :)
3. Jesli masz jedna szczurke, dokup jej towarzyszke tej samej plci. Wtedy mozliwe, ze przestanie siusiac na Ciebie, bo bedzie miala w klatce kogos, kto bedzie pachnial jak ona. Poza tym szczury to zwierzeta stadne i nie trzymamy ich pojedynczo.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

Dokup z hodowli zrzeszonej ( nie z allegro) , albo zaadoptuj. Nie oduczysz sikania na rękę, gryzonie tak mają , ze znaczą teren.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”