Pierwsze dzeciaczki :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: kao »

wiewiora906 pisze:Ej przyczepiliscie sie do mnie jak bym bog wie co robila z tymi szczurkami :-\ Nie rozmnozylam ich od tak sobie.
Właśnie tak, bo:
Chcialam zeby milka choc raz w zyciu miala dzieci, czy to grzech?
Ty chciałaś. Powtarzam - wystarczająco dużo jest zwierząt potrzebujących nowych domów.
wiewiora906 pisze:Kazda kobieta chcialaby miec dziecko...
Moje szczurki sa szczesliwe,(no moze pomijajac teraz Wacka(kastracja))i kilka zostanie ze mna.
Ja np. nie chcę.
Mam nadzieję, że zostaną dziewczyny i rzeczywiście to ostatnie maluchy.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Kameliowa »

Wybaczcie mój język, ale powstrzymać się nie mogę.
Kretynizm, skończony.
Krew się gotuje we mnie jak takie rzeczy czytam.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
wiewiora906
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:49 am
Lokalizacja: Exmouth/Warszawa

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: wiewiora906 »

To nie czytaj ;) Dziekuje za mile powitanie ...
Mam nadzieje ze jesli bede miala jakies problemy ze szczurkami to mi pomozecie, a nie dobijecie, wydaje mi sie ze na forum tematycznym dowiem sie czegos wiecej o szczurkach i jesli zadam pytanie to dostane odpowiedzi. Zamiast niemilych komentarzy...
Awatar użytkownika
Pattonite
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:39 am
Lokalizacja:

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Pattonite »

Powiem szczerze ze wszyscy tu macie racje- dobrze ze wyczulacie ludzi w tych tematach, ale juz nie wariujmy- pomózmy dziewczynie znalezc domek dla maluchow jesli bedzie miala problem, pomózmy odpowiedziec na pytania jesli czegoś nie bedzie wiedziała, to straszne uczucie zostać samemu w tym wszystkim. Nie zniechęcajmy innych do szukania pomocy i odpowiedzi na banalne dla nas pytania - nie koniecznie banalne dla nowicjuszy. A przeciez wszystkim nam chodzi o dobro ogonów, wiec nie zatracajmy celu :)

Pozdrawiam maluszki ,dzielną mamcie i kastrata tate;)) <3
Zamykając ramiona wokół miłości - przekonasz się, że ściskasz samego siebie.
Awatar użytkownika
wiewiora906
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:49 am
Lokalizacja: Exmouth/Warszawa

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: wiewiora906 »

Dziekujemy Pattonite :*:*
W koncu mily komentarz :)
A maluszki zadziwiajaco rosna jak na drozdzach :D
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Blanny »

No cóż, nie możesz oczekiwać, że napiszemy Ci tu 'No hej :*:*:* Jak słodko, że je rozmnożyłaś! :*:*:*:* Super! :*:*:*:*'
Pewnie i miałabyś miłe powitanie, gdybyś nie zrobiła głupoty, jaką jest rozmnażanie szczurów dla własnego widzi-mi-się, bo się chce mieć maluchy. Okay - gdybyś je chciała wszystkie sobie zostawić. Ale ty je rozmnażasz, a potem chcesz je pooddawać. Jaki to ma sens? ŻADEN.
Owszem, dziewczyny są ostre, ale zrozum je. Zachowałaś się głupio. I to nie Ty jedna. Przynajmniej raz w tygodniu trafia się tu ktoś taki jak Ty. I każdemu trzeba tłumaczyć, powtarzać, a on i tak się broni i wypiera. I kiedy robisz to 3 miesiące, 8 miesięcy, rok.. Masz prawo się wściekać, kiedy setna osoba trzyma pojedynczo szczura 'bo to fajne i on jest szczęśliwy' i próbuje przekonać zrzeszonych hodowców, że jest od nich mądrzejszy, bo kolega też trzyma samotnego szczura. Albo setna osoba rozmnaża sobie szczury, bo 'chciała mieć małe choć raz'.

Wracając do tematu, mam nadzieję, że małe znajdą szybko domy. Powodzenia.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Pattonite
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:39 am
Lokalizacja:

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Pattonite »

Blanny pisze: Owszem, dziewczyny są ostre, ale zrozum je. Zachowałaś się głupio. I to nie Ty jedna. Przynajmniej raz w tygodniu trafia się tu ktoś taki jak Ty. I każdemu trzeba tłumaczyć, powtarzać, a on i tak się broni i wypiera.

Racja Blanny, ja sie nawet moge podpisac na liście tych, którzy tak ''glupio sie zachowali" - tyle ze ja nie chcialam miec małych, po prostu myslalam, ze mam dwie małe samiczki, a okazalo sie inaczej --->teraz mam 18 maluchow pod dachem;) Głupota moja polegała na niewiedzy, i dzięki forum ( i własnej panice ;D ) w 3 dni opanowalam przynajmniej podstawy zajmowania sie,opieką nad maluchami i szukania im sprawdzonych domków, zrozumiałam dzięki tym własnie 'krzyczącym' na forum (na szczeście nie na własnej skórze ;D )co złe, a co dobre dla ogoniastych ( dziękuje wszystkim, moje małe łobuzy tez 8) ), ale... jest jedno ALE ;) Nikt na mnie nie naskoczyl tak jak na wiewiore906, co równa sie z tym, ze nie bałam sie szukac TU pomocy,z obawą ze dostane opier%&#$ :D Może i bezmyślnie postąpiła nasza wiewiora, ale doceńmy tez to, że chciała sie z nami podzielić radością urodzin maleńkich,nie bądzmy pesymistami- myśle że autorka topica zrobi wszystko, by pupcie trafiły w dobre ręce. Ok, mysle ze to na tyle, tak offtopowo;)


Wiewiora, kiedy zdjecia? :)
Zamykając ramiona wokół miłości - przekonasz się, że ściskasz samego siebie.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Blanny »

To nie jest to samo, to zupełnie inne sytuacje. Ty myślałaś, że masz dwie samiczki, a okazało się, że masz parkę - to był nieszczęśliwy przypadek i wpadka. A wiewióra świadomie trzyma parkę, świadomie je rozmnożyła 'bo chciała, by choć raz jej szczurka miała młode'. Nie porównuj jej sytuacji do swojej. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: merch »

Hmm. a nikt nie zauwazyl , ze off topuje? W koncu to temat narodziny - temat o ktorym piszecie to dlaczego nie mozna rozmnazac szczurow wzietych ze sklepu - przeniescie sie tam.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
wiewiora906
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:49 am
Lokalizacja: Exmouth/Warszawa

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: wiewiora906 »

Obrazek
Mamusia przed porodem :)

Obrazek
Porod :)

Obrazek
2 godzinne dzieciaczki ;D

Obrazek
Od malego pelne energii >:D

Obrazek
6 dniowy wedrowniczek :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: noovaa »

Jak maluchy skończą co najmniej 2 tygodnie zmień trociny na podłoże bardziej przyjazne szczurkom :) (czytaj - wybór ściółki)...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: merch »

piekne kluski
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
wiewiora906
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:49 am
Lokalizacja: Exmouth/Warszawa

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: wiewiora906 »

A jaka sciolke dla takich maluszkow proponujecie? bo szukalam w temacie wybor sciolek no ale o dzieciach i sciulce nie znalazlam :(
Awatar użytkownika
wiewiora906
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:49 am
Lokalizacja: Exmouth/Warszawa

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: wiewiora906 »

sorki za blad :P Moje maluchy maja teraz trociny sianko i papier toaletowy :) (mieciutki)
Awatar użytkownika
Pattonite
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:39 am
Lokalizacja:

Re: Pierwsze dzeciaczki :)

Post autor: Pattonite »

A dlaczego trzymasz szczurniki w akwarium? :-[
Zamykając ramiona wokół miłości - przekonasz się, że ściskasz samego siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”