[ŚWIERZBOWIEC] strupki na uszach, drapanie - cz. 2

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
peq
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 12:22 am

Re: Strupy od małego

Post autor: peq »

sianko i granulki naturalne bez dodatkow hemicznych a strupki miał zanim jeszcze miał te granulki to napewno nie od tego :/
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Strupy od małego

Post autor: Astry »

A sianko skąd masz? Jedna z moich dziewuch miała kiedyś alergię na sianko
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
peq
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 12:22 am

Re: Strupy od małego

Post autor: peq »

z zoologicznego albo w jakims intermarshe albo cos :/
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Strupy od małego

Post autor: Astry »

No to pewnie od tego, w tych siankach zawsze są jakieś syfy. Aha, i pamiętaj, że szczur to zwierzę stadne ;)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupy od małego

Post autor: Paul_Julian »

Proponuję przeczytam tematy o drapaniu, pasozytach i świerzbie. Po jednej dawce rzadko pomaga , dodatkowo trzeba wyszorować na gorąco klatkę i wymienić trociny/sianko na reczniczki papierowe lub żwirek. Prawdopodobnie nastąpiło do wtórnego zakażenia.
Ten temat zamykam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marko93
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 10, 2010 1:02 pm

Narośl

Post autor: Marko93 »

Witam. Niedawno zauważyłem u mojego szczurka dziwną narośl. Na uszach wygląda to jakby były poszarpane. Za to nad noskiem, troszkę gorzej. Są takie jakby 2 rogi/dzyndzelki. Co to może być ?
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Narośl

Post autor: syntonia »

Zrób zdjęcie i tu wrzuć, bo opisie to nawet ciężko jest mi sobie wyobrazić jak to wygląda.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Narośl

Post autor: Paul_Julian »

A to może być świerzb.
Czy to wygląda jak na fotkach z tego postu :
http://szczury.org/viewtopic.php?p=224528#p224528
Mogą być też takie "sopelki" i strupki ( moga być też tylko strupki na grzbiecie) jak tu :
http://www.rattenwelt.de/abc/krank/grabmilben2.jpg

Jesli tak, to poczytaj tamten temat dalej, albo chociaz kilka ostatnich stron. Trzeba isc do weta i wziąć całe stadko.

Jesli wygląda inaczej- zrób fotki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marko93
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 10, 2010 1:02 pm

Re: Narośl

Post autor: Marko93 »

Na uszach dokladnie tak samo wyglada jak w zdjeciach pierwszych. Jednak na nosku, te "rogi" są z podobnej tkanki... Ale znajdują się w podobnym miejscu jak nosorożec ma róg,,, i mają ok. 3mm i 4mm . A zdjecie jak uda mi się zrobic to dodam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Narośl

Post autor: Paul_Julian »

To na nosku, to chyba to samo co na uszkach. Ktoś pisał, ze te "sopelki" t o odchody świerzbowca, wiec podejrzewam, ze pasozyt również siedzi na nosku :(
Jesli szczurek jest u Ciebie niedługo i jest ze sklepu , to już w sklepie był chory. W trocinach często sa pasozyty.
Jutro do weta ( nie zaleczymy tego w domu) i zastosuj sie do porad na ostatnich stronach tematu o świerzbie, bo czy to alergia czy jakiś nieświerzbowy pasozyt to na pewno zmiana ściółki i wyparzenie wrzątkiem klatki nie zaszkodzi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Marko93
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 10, 2010 1:02 pm

Re: Narośl

Post autor: Marko93 »

Podłoże mam Granulowane Podłoże dla zwierząt firmy Filuś. A szczurka mam już od wiosny ze sklepu.
maronka
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 8:18 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Drapanie się nawet po odpchleniu i odrobaczeniu

Post autor: maronka »

Witam.

Jestem posiadaczką dwóch dziewczynek od półtora tygodnia. W zeszłą sobotę byłam z nimi u veta w celu ich odrobaczenia i odpchlenia. Powodem było ich częste drapanie się. Niestety dziewoje nadal się drapią. Może troszkę mniej niż przed wizytą u veta ale nadal wydaje się dla nich to uciążliwe. I nie wiem co zrobić. Czy iść z nimi jeszcze raz do lekarza czy może nie ma nic niepokojącego w ich drapaniu się...? :)

Pozdrawiam.
Kreska & Mała
[*] MyszQ (Paróweczka)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Drapanie się nawet po odpchleniu i odrobaczeniu

Post autor: zalbi »

skąd masz szczury?



szczury nie mają pcheł - jeżeli weterynarz powiedział ci, że je "odpchił" to jak najszybciej zmień weterynarza. a co im podał na te "pchły"? i co na odrobaczenie?


jeżeli używasz trocin - zmien najlepiej na chipsi mais z kolb kukurydzy lub granulat dla kotów.
poczytaj o odpowiedniej karmie.

co dostają do jedzenia?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
maronka
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 8:18 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drapanie się nawet po odpchleniu i odrobaczeniu

Post autor: maronka »

Szczury kupiłam z ogłoszenia. Kobiecie urodziły się maluszki. Jednak ta zapewniłą mnie, że rodzice nie byli spokrewnieni. Szczurki też wyglądały na zdrowe.

Weterynarka podała im po kropelce na grzbiet jakiegoś płynu. Dość intensywnie śmierdział chemią. Vet zapewniła mnie, że ten środek działa na odrobaczenia i odpchlenie.
A ten gabinet został mi polecony. Ogólnie krąży o nim bardzo dobra opinia (również potwierdzona przez moją rodzinę).

Używam żwirku drewnianego.

Do jedzenia dostają mieszankę żyta, pszenicy, owsa, jęczmienia, siemia lnianego i karmy kupionej z zoologicznym dla szczurów. I oczywiście warzywa i owoce. Z mięsa do tej pory dostały surowego kurczaka i kawałek kiełbasy (który swoją drogą bardzo im smakował). No i ich przysmak - ryż preparowany.
Kreska & Mała
[*] MyszQ (Paróweczka)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Drapanie się nawet po odpchleniu i odrobaczeniu

Post autor: zalbi »

a ta karma nie ma nazwy?

a kto jeszcze polecił ten gabinet? jest polecany na forum?




kupiłas chore szczury. nie płaci się za nie rodowodowe zwierzęta - nikt tego nie popiera.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”