Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

bemyself pisze:to nie zadziala z powodu zasad ekonomii. im zwierze potrzebuje wiecej uwagi, zachodu, wymagajacych warunkow tym jest drozsze. a teraz mi powiedz czy tak samo chetnie bys kupowala szczura w sklepie jakby kosztowal 60 zl? bo po takich cenach chodza szczury hodowlane, a skoro takie sa ceny, znaczy ze dobre warunki okreslane przez prawo powinny byc takie jak u hodowcow, czyli ciur bedzie kosztowal tyle samo. a za taka cene nikt go nie kupi.

Akurat kasa nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Myślę, że gdyby szczur kosztował nawet 200 zł, to tez by ludzie kupowali. Tacy, którzy chcieliby się naprawdę zając nim i by go kochali. Dla mnie pieniądze tutaj nie mają żadnego znaczenia i myślę, ze tak jest w wypadku większości osób, które są na forum i kochają swoje szczurki, więc nie jest tak, że nikt by za 60 zł nie kupił szczura z zoologicznego.Kupowaliby ludzie i za 60 zł, a wtedy byśmy wiedzieli, że są szczurki chowane w dobrych warunkach.
No ale wiadomo, że obrót byłby pewnie mniejszy, a to się sklepom nie opłaca, więc same na to nie wpadną. Tylko prawo może je do tego zmusić, co jest owszem mało osiągalne.

*/ poprawione quoty-nastepny brak qutów zaskutkuje ostrzeżeniem- mod.
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: bemyself »

nie no lepiej je poswiecac na biezaco zamiast ich kosztem zaprzestac tego procederu

a na moj post odpowiesz?
ADHD z ogonem i jajcami :)
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Paul_Julian pisze: Nastepnym razem jak bedziesz miec kinderniespodziankę to idz do weta i zapytaj o twz. sterylkę (aborcję) albo uśpienie ślepych miotów. To będzie lepszy los, bo na dom czeka zbyt wiele maluchów, żeby specjalnie dodawać ich jeszce wiecej
Spoko, te szczurki z forum to są super, a te nie z forum, to można zabić...
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: bemyself »

Alvo, jesli masz warunki na oddzielenie plciami i znajdziesz zwierzakom dom nikt nie kaze ich usypiac. wielu opiekunow podejmuje taka trudna decyzje majac na uwadze ilosc zwierzat do adopcji

milosnik szczurow nie kupi szczura w sklepie
nie-milosnik nie kupi szczura za 60 zl.

wiec ekonomia dziala. skoro nikt nie kupi to nie oplaca sie ich wprowadzac. a skoro nikt by nie kupil za 8 zl bo zbytu by nie bylo to tez by nie byly sprowadzane. proste?

i owszem szczurki sklepowe sa be, bo sa dzikie, nie zsocjalisowane, czesto chore, apatyczne i zle karmione w poczatkowych fazach wzrostu gdyz jesli karmione bylyby np VL lub miziane za uszkiem, stalyby na zwirku to nie kosztowaly by 8 zl. a skoro kosztuja, nie maja prawa byc w pelni dobrze zywione itp. bo nikt ze strata sprzedawac nie bedzie.

zglos rowniez do sejmu ustawe o obronie dzdzownic w czasie deszczu.
Obywatelu! jesli chcesz miec dzdzownicę w ogrodzie swym, warunki jej zapewnij, kulture gleby odpowiednia, kompostownik na wybieg oraz witaminy dozylne.

takie samo byloby zainteresowanie rzadzacych jak szczurami

*/ zedytowane ;) mod.
ADHD z ogonem i jajcami :)
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Paul_Julian napisał(a):Nastepnym razem jak bedziesz miec kinderniespodziankę to idz do weta i zapytaj o twz. sterylkę (aborcję) albo uśpienie ślepych miotów. To będzie lepszy los, bo na dom czeka zbyt wiele maluchów, żeby specjalnie dodawać ich jeszce wiecej

W ogóle to zauważam, że na forum większość maluchów do oddania,to szczurki wpadkowe, czy to z zoologicznych czy z wpadek domowych, więc jak to wygląda Twoim zdaniem Paul? Szczurki wpadkowe są szczurkami drugiej kategorii dopóki się nie znajdą na forum jako szczurki do oddania? Wtedy się już zamieniają w pierwszą kategorię? Czy jak? Może tak Paul w ogóle zabrońmy dawać ogłoszeń na tym forum tym, którzy maja małe z takich sytuacji i poradźmy im, żeby je pozabijali, a nie na forum miejsce zabierali tym z fachowych hodowli. Niech to będzie forum tylko dla fachowych hodowców i dla takich, którzy wydadzą te 60 zł na szczurka z fachowej hodowli. Wtedy będzie to martwe forum z kilkoma postami, ale będziesz miał super wyselekcjonowane szczury bez szczurów kategorii B.

[quote="bemyself"]Alvo, jesli masz warunki na oddzielenie plciami i znajdziesz zwierzakom dom nikt nie kaze ich usypiac. wielu opiekunow podejmuje taka trudna decyzje majac na uwadze ilosc zwierzat do adopcji

Bemyself, widzę, co napisał Paul i nie musisz mi tłumaczyć jego słów innymi słowami.Zgadzam się tylko częściowo z Waszymi argumentami w całej tej materii i z całym szacunkiem dla odmienności poglądów, ale ten tekst z zabijaniem kinderniespodzianek, to już przesada.Paul nie napisał mi, że jak nie będę miała komu ich oddać, to mogę przemyśleć ciężką decyzje uśpienia, ale poradził mi je ubić przed urodzeniem albo jako maluszki, tylko dlatego, że nie są planowane oraz dlatego, ze na forum już jest pełno innych takich samych maluszków z wpadek.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: merch »

zdecydowanie nie pochwalamy jak napisalas :"ubijania" odchowanych małych!
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

merch pisze:zdecydowanie nie pochwalamy jak napisalas :"ubijania" odchowanych małych!
A nie odchowanych, 1-dniowych pochwalacie?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: merch »

to zalezy, ale czesc osob na forum , uwaza, ze to mniejsze zlo , niz narazanie szczurow na kiepskie zycie. Maluchy slepe, bez odklejonych uszow sa jeszcze ponoc mniej swiadome, latwiej im zapwnic bzpolesna smierc( ponoc). Jesli o mnie chodzi to uwazam , ze czlowiek owinien byc odpowiedzialny za swoje decyzje . Powiem wprost wedlug mnie zrobilas glupote i co gorsza nie chcesz tego przyznac, i teraz stanelas przed konsekwencjami i powinnas podjac wyzwanie czyli zapewnic tym kilku szczurkom dobre zycie. Ilosc szczurkow w jdnym miocie to o wiele mniej niz liczba szczurkow u osob ktore zajmuja sie ratowaniem szczurkow czy hodowla. Dlatego na twoje pytanie odpowiem nie nie zajme si twoimi sczurkami, bo ty jestes za nie ospowidzialna, tak jak ja jestem odpowiedziala za swoje szczurki.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

merch pisze:to zalezy, ale czesc osob na forum , uwaza, ze to mniejsze zlo , niz narazanie szczurow na kiepskie zycie. Maluchy slepe, bez odklejonych uszow sa jeszcze ponoc mniej swiadome, latwiej im zapwnic bzpolesna smierc( ponoc). Jesli o mnie chodzi to uwazam , ze czlowiek owinien byc odpowiedzialny za swoje decyzje . Powiem wprost wedlug mnie zrobilas glupote i co gorsza nie chcesz tego przyznac, i teraz stanelas przed konsekwencjami i powinnas podjac wyzwanie czyli zapewnic tym kilku szczurkom dobre zycie. Ilosc szczurkow w jdnym miocie to o wiele mniej niz liczba szczurkow u osob ktore zajmuja sie ratowaniem szczurkow czy hodowla. Dlatego na twoje pytanie odpowiem nie nie zajme si twoimi sczurkami, bo ty jestes za nie ospowidzialna, tak jak ja jestem odpowiedziala za swoje szczurki.

A moim zdaniem zabijanie 1-dniowych szczurków to jest w sumie brak odpowiedzialności, bo łatwiej jest je zabić niż potem szukać domu dla nich.To,że trudniej jest im dom znaleźć niż je zabić, nie oznacza, że będą miały kiepskie domy.Zabić jest wyjątkowo łatwo i jeszcze się usprawiedliwić tym, że pewnie by miały kiepski dom.Nie oczekuje od nikogo, żeby się zajmował moimi szczurkami albo brał za nie odpowiedzialności . Gdybym chciała się odpowiedzialności pozbyć, to bym je uśpiła i zasłoniła się tym, że pewnie nie znajdę dla nich dobrego domu.Tak byłoby prościej, tylko serce by mocno bolało.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: `naatka »

Jest takie coś jak sanepid, i nie sądzę żeby w każdym sklepie zoologicznym na zapleczu były trzymane zapchlone szczury po 10 w klatce 1;1 .
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alken »

`naatka pisze:Jest takie coś jak sanepid, i nie sądzę żeby w każdym sklepie zoologicznym na zapleczu były trzymane zapchlone szczury po 10 w klatce 1;1 .
błahahaha, a widziałaś kiedyś niezapowiedzianą kontrolę z sanepidu? :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: `naatka »

już się nie odzywam bo na wszystko widze jest jakieś ALE
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Flaumel »

Nie 'ale' tylko: TAK WYGLĄDA ŻYCIE.
Nie-maniaków szczurów nie obchodzi to w jakich warunkach powinny być trzymane, nie obchodzi to, czy są krzyżowane między rodzeństwem. Obchodzi ich jedno: mają być słodkie i się sprzedać. Tyle.

A tak, wiem, że to zabrzmi może nieetycznie, ale uważam, że uśpienie szczurków jest lepszym wyjściem niż oddanie ich do sklepu i pozwolenie sklepowi zarobić. Nie mówię, że jest lepsze od znalezienia im domu i że nie należy im szukać...

Co dalej - nie, my nie rozdzielamy szczurów wpadkowych na lepsze i gorsze. Po prostu na tym forum zasada jest prosta: ODDAJĘ szczura wpadkowego, a nie go sprzedaję - czytaj: nie zarabiam na tym i nie mam szczurów u siebie po to, żeby na nich zarobić. Jeśli chcę je rozmnażać - zapoznaję się z zasadami np genetyki i staram się pomóc szczurom jako gatunkowi, a nie tylko, żeby młode miały śliczne uszka i się sprzedały jak ciepłe bułeczki. To proste :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Flaumel pisze:Jeśli chcę je rozmnażać - zapoznaję się z zasadami np genetyki i staram się pomóc szczurom jako gatunkowi, a nie tylko, żeby młode miały śliczne uszka i się sprzedały jak ciepłe bułeczki.
Nie tylko o genetykę chodzi. Jeszcze trzeba założyć działalnośc gospodarczą i płacić podatek. Żeby wszystko odbywało sie legalnie.
Jestem niemal 100% pewien, ze szczurki na allegro podpisane jako " z hodowli/ z metryczką urodzenia/po pięknych rodzicach" są z hodowli niezrzeszonych w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych.

Tutaj http://anahata_rattery.eu.interii.pl/warunki.html są przedstawione warunki, jakie musza być spełnione jesli ktoś chce kupić szczura z hodowli. Czy którykolwiek sklep zoologiczny albo allegro spełnia choć jeden z tych warunków ? Nie.

*/linkpodany w celach informacyjnych, nie reklamowych. Po prostu wziety z google "SHSR allegro"
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

`naatka pisze:Jest takie coś jak sanepid, i nie sądzę żeby w każdym sklepie zoologicznym na zapleczu były trzymane zapchlone szczury po 10 w klatce 1;1 .
alken pisze:błahahaha, a widziałaś kiedyś niezapowiedzianą kontrolę z sanepidu? :P

Nie słyszałam o kontroli w zoologicznym, ale w sklepach spożywczych, hipermarketach jest to raczej częste i zawsze niezapowiedziane. Sanepid zajmuje się nie tylko przeterminowaną żywnością, ale wszystkim tym co stwarza zagrożenie zdrowia ludzi, więc także chorymi, zapchlonymi , zaświerzbionymi zwierzętami, na które to jest tylu chętnych ( zwłaszcza na ten świerzb czy pchły, bo to taka sklepowa atrakcja, której nie można dostać od prawdziwych hodowców).Dlatego ludzie się tak rzucają na te chore, wychudzone, zapchlone i dzikie zwierzaki. Potem ci ludzie leczą te zwierzaki z tego świerzbu, a do tego jeszcze potem leczą siebie i swoją rodzinę z tego świerzbu.To jest przyczyna tego, że ludzie tak chętnie kupują w tych zoologicznych.Ja też kupiłam moją szczurkę w zoologiku, bo liczyłam na ten świerzb z forum...

A tak na poważnie, to i tak myślę Naatka, że do kilku osób tutaj nie dotrze fakt, że nie każdy bez wyjątku zoologiczny to miejsce męk zwierząt.Mimo, że pewnie mało kto z tego forum kiedykolwiek był na zapleczu sklepu, to już wie na dzień dobry, że są tam zapchlone zwierzaki, żyjące w wielkich męczarniach.Nie twierdzę, że sklep zoologiczny to raj na ziemi dla zwierzaków, ale bez przesady też, że jest to w każdym wypadku miejsce męczarni.Nie piszę teraz o giełdach czy pseudohodowlach.Warunki sklepowe to jeden temat, a warunki mnożenia szczurów w pseudohodowalch, to drugi temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”