[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

W sumie przesyłka kurierem to wszędzie ok 10-20 zł albo i więcej. Zależy od towaru i formy płatności.
Wejdź sobie na ceneo, skąpca czy coś takiego i zobacz gdzie są najtańsze oferty tarasów.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Weszłam na ceneo - i było 26zł za tarasik. Ale jak mówię - droga wysyłka... -.- nie wiem co zrobić :(
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

Blanny - dużo użytkowników ma rury pcv - nie jest to znowu żadna magia.
kupisz w każdym sklepie budowlanym lub tak, jak pisali wyżej - castorama itd.

zaczepia się to opaskami zaciskowymi.

kosztuje taka rura około 2 - 5 pln (wydaje mi się, że jest różnica w cenie jeżeli chodzi o takie rury niż o rury ferplastowe a nie różni się to niczym oprócz tego, że rury ferplasta beznadziejnie się myje).
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Zalbi, a gdzie kupić takie rury PCV? I czy są różne długości?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Gdzie kupić napisały już co najmniej dwie osoby, w tym zalbi..

Niestety u mnie opaski zaciskowe odpadają. Nero przegryza je w ciągu 5 minut od zawieszenia. Dlatego koszyki mam przymocowane stalowym drutem.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

zuzka-buzka pisze:Zalbi, a gdzie kupić takie rury PCV? I czy są różne długości?
A potrafisz czytac ze zrozumieniem?
zalbi pisze:kupisz w każdym sklepie budowlanym lub tak, jak pisali wyżej - castorama itd.


nie czytasz a potem masz do wszystkich pretensje, że, jak to ujęłaś, "pyszczą".



są różne długości jak i kolory - u nas widziałam szare i pomarańczowe. wiem, że są też i żółte, zielone.. może jakieś inne kolory. poza tym można kupic "zagięte" - kolanka.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

Blanny pisze: Niestety u mnie opaski zaciskowe odpadają. Nero przegryza je w ciągu 5 minut od zawieszenia. Dlatego koszyki mam przymocowane stalowym drutem.
możesz kupic łańcuszki i niewielkie karabińczyki takie, jak w zestawach z ferplastowymi rurami.

ja miałam rury ferplastu i sprzedałam bo było to moim zdaniem niewygodne - do każdego czyszczenia trzeba było rozkładac, są tam wgłębienia i dziurki - niby dla wentylacji ale dla mnie były problemem.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Zalbi, każdy może coś przeoczyć... ::) Ale ty musisz od razu osądzać, że nie umiem czytać. A Pan xxx nie pierwszy raz zirytował kupującego. Było to samo, gdy chciał sprzedać klatkę. Więc nie ma o czym gadać. Nie czepiaj się. EOT.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

w takich rurach pcv tez mozna zrobić dziurki jak ktos by je chcial miec, wystarczy rozgrzany drut, albo moze jakas wiertarko-wkretarka :)


ps. zuzka ty ciagle cos ''przeoczasz''
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Jestem tylko człowiekiem. Nie ideałem jak niektórzy z tego forum. EOT.


No to zrezygnuję z ferplastowych rur i kupię te PCV, skoro tak je sobie chwalicie. :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Effie »

zalbi pisze: ja miałam rury ferplastu i sprzedałam bo było to moim zdaniem niewygodne - do każdego czyszczenia trzeba było rozkładac, są tam wgłębienia i dziurki - niby dla wentylacji ale dla mnie były problemem.
Nooo cooo Tyy?? Ja się zorientowałam, że one są rozkładane dopiero w zeszłym tygodniu, kiedy przyszła mi druga od Anity i właśnie była rozłożona. Doznałam szoku... Nigdy ich nie rozkładam do czyszczenia, przepłukuję je tylko gorącą wodą. Moje dziewczyny tego nie syfią, więc u mnie sprawdzają się świetnie...
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Dzięki za link do foty, zalbi. :)

Mnie to tylko niepokoi, że pcv są gładkie w środku. Ferplastowe są w środku zrobione tak, by szczur mógł po nich nawet do góry wchodzić. Nie wyobrażam sobie, żeby mój zapasiony Paul w ogóle po zwykłej pcv się wspiął, jak on próbując wskoczyć na półkę, spada.. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

szczyr moze wejsc po pionowej scianie, jak ma o co zaprzec sie plecami. nie robcie z tych zwierzat kalek do jasnej cholery...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zalbi »

u mnie przez te dziurki ślicznie kapały szczurze siki. nie wspominając już o tym, że każde zagłębienie musiałam szorowac szczotką - na lepkich plamkach ze szczurzego moczu ślicznie spoczywały szczurze bobki a całośc, dekoracyjnie, posypana była kawałkami suchej karmy. szczury sikały wszędzie, ale do rury najczęściej. poza tym mimo, że nauczyły się kupkowac do kuwety, kupkowały i w rurze.

u mnie rura w klatce była pod takim kątem:
Obrazek

a tu kolanko, wykorzystane jako "przejście" z jednego piętra na drugie:
Obrazek


a co do ślizgania po rurze: no tak, jeżeli taką gładką rurę postawic pionowo to będzie ciężko z przechodzeniem. ale rury wiszą zwykle pionowo, ewentualnie pod niewielkim kątem (Blanny, mam na myśli rury w klatce, której zdjęcie wysłałam Ci na pw).
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

oczom nie wierzę!
jest tyle wątków o wyposażeniu klatki, w tym o rurach, a wy musicie tu konwersowac przy herbatce? koniec OT, idźcie z tym we właściwe miejsce.
ps: wcale nie wszyscy polecają rury kanalizacyjne. ja np je odradzam.a dlaczego? pisałam o tym w wątkach z rurami ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”