Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

jaszczurka
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 12, 2005 2:22 pm

czy to choroba?

Post autor: jaszczurka »

Miałam 5 szczurów, teraz mam 2. Żaden nie zachowywał sie tak dziwnie jak Księżniczka. Nie zmieniło się nic w jej otoczeniu, żaden dodatkowy stres, a z nią jest coś nie tak... Księżniczka ma rok - zawsze miała słabszy węch i wzrok od innych, teraz wydaje mi się że jest jeszcze gorzej i w tym doszukuję się przyczyny jej zachowania - otóż odbiło jej! Zaczęła się rzucać nam na oczy! Wcześniej lubiła zajrzeć do buzi, ewentualnie odejrzeć nos... a teraz atakuje nasze oczy! Mam je strasznie podrapane i autentycznie boję się jej gdy leżę i ma łatwy dostęp aby zaatakować. Siedzi teraz w klatce i zdominowała Bajkę, która zawsze była "górą". Chierarchia owszem - może się zmienić, ale te ataki na oczy? Poza tym dużo więcej śpi... Czy to objaw jakiejś choroby? Czy ją coś boli i te oczy wybrała przypadkowo? Sama lekarzom nie ufam, więc i szczurka od razu nie chcę ciągać, może znacie takie coś z forum czy autopsji?
Będę wdzięczna za pomocne posty...

jaszczurka

Problem zwiazany z zachowaniem, wiec przenosze do odpowiedniego dzialu/ESTI
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czy to choroba?

Post autor: ESTI »

Powodow moze byc kilka.

1. Zmiany psychiczne. Byc moze zmienia jej sie charakter, gdyz w wieku okolo roku u moich samiczek tez zauwazylam zmiane usposobienia. Czesto wiaze sie to z probo zdominowania wszystkiego co jest w jej otoczeniu - czyli inne szczury, ludzie i zwierzeta.

2. Chwilowe wariacje. Czasami jest tak, ze szczurkom chwilowo odbija, przez pewnien czas maja zmiany nastroju, zaczynaja miec natrectwa roznego rodzaju. Zazwyczaj sytuacja sie normuje, jednak czesto pewne zachowania pozostaja.

3. Zmiany w mozgu. Nie wydaje mi sie, zeby to przydazylo sie Twojej szczurci, jednak warto o tym pamietac, ze nowotwory tez powstaja w glowie i moze byc to przyczyna zmiany zachowania.
Obrazek
jaszczurka
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 12, 2005 2:22 pm

czy to choroba?

Post autor: jaszczurka »

dzięki za Twoje słowa. Będę obserwować - czy to chęć zdominowania nas tak jak Bajki? Poprzewracam ją trochę, mam nadzieje, ze to tylko to i się uspokoi... :) napiszę jak idzie. Pozdrawiam.

Dodano po 12 minutach:

zapomniałam, że jedną kiedyś musiałam zdominować... ale nie szukała konkretnie oczu do ataku, dlatego teraz wydało mi dziwne zachowanie Księżniczki. Ale czyż nie jest? To nie jednorazowy atak na oczy - ona do nich zmierza i się na nie rzuca za każdym razem gdy jest na wybiegu!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czy to choroba?

Post autor: ESTI »

Byc moze jest wlasnie tak jak piszesz. Poprzewracalo jej sie w glowce i chce rzadzic. ;)

Trzeba ja uswiadomic, ze jest juz w domu ktos od rzadzenia. 8)
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

czy to choroba?

Post autor: falka »

A może nowy nielubiany przez sczurcię kosmetyk np. tusz do rzęs? Rzadki przypadek, ale nigdy nic nie wiadomo :).
jaszczurka
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 12, 2005 2:22 pm

czy to choroba?

Post autor: jaszczurka »

to odpada, bo nie maluję ani oczu ani rzęs, a kremu nie zmieniłam...
Awatar użytkownika
zuuma
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: Białystok

Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: zuuma »

Witajcie, mam małą szczurzycę. Zakupiłam ją dość niedawno jakieś 2 tygodnie temu, oswajałam ją, dbam o nią troszczę się, ma zapewnione jedzenie, i wszystko co potrzebne do zdrowego życia. Jestem nowicjuszką, nigdy wcześniej nie miałam tych zwierzątek. Już w pierwszym tygodniu u mnie, zauważyłam że mała podgryzała moje oko, zdarzało się jej to może jeszcze z 3 razy ale dzisiaj była to przesada? Leżałam z nią na łóżku, wędrowała sobie po mnie i nagle podeszła blisko twarzy (od razu mówię że jej nie zaczepiałam) i nagle ze wściekłością rzuciła się na moje oko, tak że powiekę przegryzła do krwi. Nie wiem co się dzieje, naprawdę, nie wiem czy to normalne u tycvh zwierzątek, bo gałka oczna jest ruchoma i może ona się boi, no ale...proszę was o pomoc. I też w miarę możliwości kto by ją chciał do siebie. Mój ojciec nie chciał szczura, gdy zobaczył jak "płaczę" krwią wkurzył się powiedział bym ją natychmiast oddała. Kocham ją nad życie, pragnęłam mieć przyjaciółkę, a nie kogoś kto ma ochotę wydrapać mi oczy. Mimo tego incydentu, nadal chcę próbować ją jakoś tego oduczyć, ale nie wiem jak, proszę pomóżcie mi!
By być kochanym, trzeba kochać nie za coś, ale mimo wszystko.
Moje perełeczki: Franciszka/Frania, Pestka/Pestunia
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: zalbi »

jeżeli chcesz dla niej jak najlepiej to przejrzyj dział zwierzaki i zaadoptuj jej drugą szczurzycę - szczury to zwierzęta stadne, nie można trzymac ich samotnie. i nie kupuje się zwierząt w sklepach itd.
przed przyniesieniem do domu zwierzaka należy najpierw o nim poczytac - ty tego nie zrobiłaś.

szczury często obwąchują oczy. zdarza się, że chwytają np za rzęsy. wątpię, że szczurzyca "rzuciła się z wściekłością" na oko - może po prostu chciała "spróbowac"?
nie pozwalaj jej chodzic w okolicach oczu i już. może gdy bardziej ją oswoisz problem zniknie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: Cyklotymia »

Szczury ogólnie lubią oczy, bo moje wszystkie lubiły zawsze skubnąć rzęsę czy zrobić szczurzą depilację brwi, ale robiły to zawsze delikatnie, z wyczuciem. Czy szczura Cię iska po rękach? Robi to mocno czy delikatnie? Bo może po prostu jej brak tego wyczucia jeszcze.
Awatar użytkownika
zuuma
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: zuuma »

Poczytałam o szczurkach i wiem że lepiej jest im w stadzie, ale jeśli miało się ostrą jazdę z ojcem za to że jeden jest, trudniej będzie z drugim rozumiesz? Nie czytałam o tym żeby szczury atakowały oczy. I chyba wiem jak moja powieka wygląda, zapytałam o radę. I uwierz gdybym mogła miała by więcej niż jedną przyjaciółkę, ale czasami jest lepiej ją trzymać w samotności, niż by miała być wyrzucona wraz ze swoją przyjaciółką
By być kochanym, trzeba kochać nie za coś, ale mimo wszystko.
Moje perełeczki: Franciszka/Frania, Pestka/Pestunia
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: klimejszyn »

jeśli nie możesz mieć dwóch szczurów, to tę oddaj. nie męcz zwierząt..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: Cyklotymia »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=22676&start=255 - temat "[CIAŁO WŁAŚCICIELA]szczurek „dobiera się” do oczu,uszu,nosa"
Awatar użytkownika
zuuma
Posty: 76
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: zuuma »

nie wiem czy Frania się męczy bo krzywda się jej nie dzieje, no ale jak już pisałam wcześniej, będę prosiła o zgodę na nową szczurzycę, by Frania miała towarzystwo...
By być kochanym, trzeba kochać nie za coś, ale mimo wszystko.
Moje perełeczki: Franciszka/Frania, Pestka/Pestunia
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: zuzka-buzka »

Zalbi, widzisz i nie grzmisz.

Szczury to zwierzęta STADNE. Potrzebują drugiego SZCZURA... Krzywdzisz szczurka, a u innych mógłby mieć dużo lepiej.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe ataki na oko! Pomocy

Post autor: Cyklotymia »

zuzka-buzka pisze:Zalbi, widzisz i nie grzmisz.
Proponuję przeczytać drugą wypowiedź w tym temacie :)

@zuuma: postaraj się, bo warto - powiem Ci dodatkowo, że dwa szczury się jeszcze mocniej przywiązują do własciciela niż szczur samotny (miziasz jednego, to drugi łapie zazdrocha i sam się pcha pod ręce), a widok przytulonych do siebie szczurzych mord jest przepiękny :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”