Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Glizduniaaa
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 07, 2010 3:50 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Glizduniaaa »

u mnie już też po łączeniu... tylko, że ja niestety byłam zmuszona faworyzować starszą szczurzucę <lilkę> ale ta młodsza <Ayka> wcale się tym nie przejęła... łączenie zajęło mi mało czasu bo aż jeden dzień :P i już są wielkimi kumpelami :P więc może czasem faworyzowanie nie jest aż takie złe ?! chociaż nie powiem... od zawsze mam szczury... i nigdy nie musiałam faworyzować żadnego ale wiadomo, co szczur to inaczej :P życzę powodzenia w łączeniu ogonków ;]
Awatar użytkownika
Olunia12321
Posty: 104
Rejestracja: śr sie 18, 2010 10:15 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Olunia12321 »

ha jestem wlasnie po polaczeniu ok 2 mies. maluszka z dwoma wielkimi babami :)). jest dobrze. z poczatku wielka Fiona podgryzala mala ale jest juz super :)) spia wlasnie wtulone w siebie we trzy w domku :)
Misiaczki Pysiaczki : xentypka
Za TM: Fionka <3 Florka <3 Fifka <3 Moje małe słoneczka [*][/color][/size][/b]
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Sheeruun »

Jutro zaczynamy łączenie kilkumiesięcznego dumbolca z 9-cioma dorosłymi chłopami. Boję się trochę.
Z łączeniem z maluchami nigdy nie było problemów, za to starsze szczury.. raz już nie zaakceptowali chłopaka zwanego Sznurkiem, ataki masowej agresji były, niestety po kilkukrotnym włamaniu do transportera Sznurk, rozoraniu mu grzbietu i wściekłym syczeniu kiedy tylko poczuli jego zapach, byłem zmuszony go oddać, żeby nie stresować go dłużej.
To będzie moja druga próba łączenia stada z dorosłym szczurem. Oby tym razem sie powiodło..
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Olunia12321
Posty: 104
Rejestracja: śr sie 18, 2010 10:15 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Olunia12321 »

trzymamy kciuki :D
Misiaczki Pysiaczki : xentypka
Za TM: Fionka <3 Florka <3 Fifka <3 Moje małe słoneczka [*][/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Chyna »

Sheeruun: kciuki. :)

U mnie teoretycznie nie powinno być problemów, bo Gem ma pokojową naturę a reszta Opaków to jeszcze maluchy.

Ale to tak teoretycznie.

W praktyce może być różnie.

Dzisiaj na pewno nie będzie łączenia "na stałe" bo nie znajdę tyle czasu, ale chcę zobaczyć jak będą na siebie reagowały na zupełnie odrębnym terytorium, czyli w wyparzonej wrzątkiem dunie. Nie łączyłam wcześniej bo Gem i Chris byli chorzy. Ale są po kuracji, wszystko wygląda dobrze, a zatem...

A może być i tak, że maluchy od razu się polubią, Chris się rozkręci, Gem będzie im tatusiował - wtedy wskoczą do wilii :)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Chyna »

Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: mietła »

mam około 4 mies szczurkę.za jakiś miesiąc chcę dołączyć do niej 2 samiczkę.czy po przyniesieniu jej do domu odrazu je połączyć czy najpierw małą oswoić i dopiero je łączyć?zaznaczę,że ta pierwsza to trudny przypadek i nie mogę do końca oswojona :(
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
SteveStefan
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 25, 2010 2:05 pm

roczny samiec + maluszek

Post autor: SteveStefan »

Witam. Dostalam jakis czas temu rocznego szczurka (samiec). Jest raczej milusinski i nie agresywny. Chcialam zeby mial przyjaciela... mam mozliwosc przygarniecia 2-3 miesiecznego szczurka(samca).. tylko czy on go zaakceptuje? czy go nie zagryzie? i czy bedzie szczesliwszy?
cale swoje zycie jak narazie byl sam...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: alken »

poczytaj o łączeniu, zasadach (pierwszy post), jak bedziesz się do nich stosował nie powinno być większego problemu, a szczuras na pewno bedzie szczęśliwszy mając towarzysza :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: mietła »

mietła pisze:mam około 4 mies szczurkę.za jakiś miesiąc chcę dołączyć do niej 2 samiczkę.czy po przyniesieniu jej do domu odrazu je połączyć czy najpierw małą oswoić i dopiero je łączyć?zaznaczę,że ta pierwsza to trudny przypadek i nie mogę do końca jej oswoić :(
ponawiam,bo to ważne a nie mogę się doczytać nigdzie
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: alken »

a ta nowa będzie mniej czy bardziej oswojona?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: mietła »

mam nadzieję,że bardziej.ta jest z zoologa choć napewno nie to jest całkowitym powodem(czytałam na forum,że niektóre szczurki takie już są).Teraz chcę z hodowli lub od od kogoś maleństwo,a te są raczej do ludzi przyzwyczajone(też na forum wyczytałam)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Blanny »

Pamiętaj, że hodowle to tylko te hodowle, które są w Polsce zarejestrowane. Reszta to pseudohodowle.

Jeśli druga szczurka będzie mała ok. miesięczna, to nie trzeba jej oswajać. (Tylkowtedy, jeśli jest adoptowana od kogoś.) To taki gó*** wtedy jest, nie atakuje, najwyżej ucieka, ale generalnie chce zwiedzać i wszędzie się wepchać.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: mietła »

Tak pamiętam.Ale raczej adoptuję szczuraska z forum i pytam,bo nie chcę popełnić niepotrzebnych błędów.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
domi92
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 20, 2010 5:18 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: domi92 »

witam,
niedługo czeka mnie łączenie maluchów,jeden jest już u mnie, jest malutki jak myszka nie wiem dokładnie ile ma został adoptowany, pozostałe dwa przyjadą za tydzień, moje pytanie jest jak ich połączyć najlepiej bo tamte dwa maluchy ( 5 tygodni ) będą się już znały? czy od razu wszystkie trzy przenieść na neutralny teren? czytam ostatnio dużo o łączeniu ale chciałabym porady od was jak najlepiej połączyć te 3 maluchy:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”