Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Cyklotymia »

alken pisze:a tak sobie a muzom, vitakraft to też taka sobie średnia karma i za droga jak na swoją mierną jakość :P
Która?
http://www.vitakraftpolska.pl/katalog/p ... ZURKA.html
http://www.vitakraftpolska.pl/katalog/p ... ZURKA.html

czy obie są takie sobie? Fakt, najtańsze nie są, najwyżej następnym razem nie kupię jeśli się nie opłaca (mam emotion beauty). A tak w ogóle to robię ciurom póki co mix z właśnie tego vitakraftu, xtravital, beaphar care+, versele laga rat complete i krok crispy oraz jr farm, do tego herbal petsowe brokuły. Sypię po trochę z każdej paczki do miski, mieszam, a szczury wcinają w sumie wszystkie jednakowo, nie zauważyłam żeby którąś specjalnie zostawiały... :P
Awatar użytkownika
Desperado
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 11:07 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Desperado »

Ratunku!
Na obu zdjęciach napisy po hitlerowsku i jeszcze po jakiemuś i ani słowa po polsku. Na www mają dużo innych produktów i wszędzie to samo.
I to polska firma o jakże swojskiej nazwie, przynajmniej to drugie słowo - Vitakraft Tuptuś...
Litości! Gdzie my żyjemy?!?
Nie kupujcie tego, nawet gdyby wasze ciurasy gotowe były dać sobie ogony powyrywać w zamian za napełnienie miski tą karmą.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Moje najchętniej jedzą XtraVital zmieszany z Versele Laga - Rat nature. Z Vitakraft'u (tego z tęczą na opakowaniu) zostawiają część, która im nie smakuje. Póki co za każdym razem, kupuję inną karmę z lepszej półki, jak skończę eksperymenty, zostawię to, co schodzi najlepiej ;)

Ja jak kupiłam Vitakraft, miał na paczce doklejoną polską "ulotkę" z przetłumaczonymi informacjami i składem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mikanek »

A mnie ręce opadają :/ Beaphar po wstępnym zachwycie, okazał się "fuj" jak już zjedzą to niewiele i zawsze coś zostaje w misce...Próbowaliśmy Versele Laga, też zjadają połowicznie... Nachodzi mnie już myśl, żeby zakupić megana, pamiętam że mój poprzedni szczur go zajadał ze smakiem i zawsze całą miskę... ???
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Dlatego ze jest "przesiąknięty" sztucznościami :) ... zapachy itp.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

w sumie obie są takie sobie, moze to emotion wygląda trochę lepiej...ale ogólnie się nie opłaca bo drogie, a jest wiele lepszych firm ktore sama wymieniłas ;)
w niemczech vitakraft to taka firma "supermarketowa", stoi w każdym sklepie jak u nas vitapol
tez słyszałam wiele razy ze szczury miewają wściekłozielone rzadkie kupy po jakichś zielonych chrupkach z tej karmy :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zuzka-buzka »

Ej! Nie gadać tak! :P
co prawda ja karmiłam myszy, nie szczury vitakraftem, ale bardzo chwalę sobie tę karmę. ;) Nie wiem jak z szurami, ale u myszy emotion dał - lśniącą sierść, większą aktywność i przestały kichać (była to też zasługa lekarstw, ale karmy również). A "zwyczajny" vitakraft jest przede wszystkim uwielbiany przez maluchy. ;) Teraz mieszam go VL.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

no wiesz, są pewnie osoby które twierdzą że ich szczury zjadają megan/vitapol do ostatniego ziarenka i są zdrowe oraz mają błyszczącą sierść ;D i zapewne nie kłamią.
ja się akurat obiektywnie wypowiadam o vitakrafcie, z wyglądu, z ceny, z dostępności itp. bo nie karmiłam nim szczurów więc nie wiem jakby wyglądały i czuły się. to już nawet nie chodzi o to że karma jest zła tylko po prostu wg. mnie jest za droga w porównaniu do innych karm które są lepsze. a już jak ma się większe stado to kupowanie małych paczek w zoologach w takiej cenie to samobójstwo :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: zuzka-buzka »

Ja nie karmię niczego co żywe meganem, żeby nie było. Mam swoje zdanie na ten temat, z resztą wetka też się wypowiadała jak byłam u niej. ;) To dobra karma i w stosunku do innych - tania (ale ta mysia, szczurza jest droga).
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Leach
Posty: 21
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 7:39 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Leach »

Bardzo polecam Wersele-Laga RatNature.
700g-16-20zł
W środku orzechy, rożne nasionka, słoneczki, kukurydza, rożne suszone kawałki a i słodkie (próbowałam ;D) plasterki suszonego banana. :) Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Chyna »

zuzka-buzka pisze:Ja nie karmię niczego co żywe meganem, (...)
;D

Dajcie spokój, megan, vitakraft.... Mamy przecież takie dobre karmy jak Xtra Vital, jak Rat Nature. Ludzie z większych miast nie powinni się w ogóle tutaj nad niczym zastanawiać. Zaś ci, co mieszkają na wsiach gdzie jest jeden zoolog i nie sprowadza dobrych karm niech poproszą znajomych o przesyłkę, niech podjadą do większego miasta albo kupią w necie.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

mikanek pisze:A mnie ręce opadają :/ Beaphar po wstępnym zachwycie, okazał się "fuj" jak już zjedzą to niewiele i zawsze coś zostaje w misce...Próbowaliśmy Versele Laga, też zjadają połowicznie... Nachodzi mnie już myśl, żeby zakupić megana, pamiętam że mój poprzedni szczur go zajadał ze smakiem i zawsze całą miskę... ???
Dzieci też chetniej jedzą hamburgera niż surówkę :D Wsyp do miseczki i niech trochę zgłodnieją . U mnie się okazało, ze połowę wysypywaly z miski (albo wywalały miskę ), a potem nasikały gdzies obok i juz tego nie jadły. Pomogly podwieszane miski :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

mikanek,
a próbowałeś zwykłego beaphara czy beaphara care+ tego, co wygląda jak kocie żarcie?
Bo moim zwykły beaphar nie wchodzi, ale care+ to nosem wciągają. Muszą się najpierw przyzwyczaić tak ze dwa-trzy dni, że nie ma przebierania, a potem wciągają wszystko! To jedyna karma, którą wyjadają mi do ostatniego ziarenka.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Edit: W sumie nie ziarenka, tylko elementu. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Chyna »

Blanny pisze: Bo moim zwykły beaphar nie wchodzi, ale care+ to nosem wciągają.
Ty pijaczyna, one narkomany, co za "rodzinka".

Sorry za offtopik, nie mogłam się powstrzymać... :D
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”