Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

[quote="merch"]alva , nie zrozumies , bo ty malo pojetna jestes.

Tak przy okazji, to naucz się merch prowadzić dyskusję, bo obrażanie kogoś to kiepski argument w każdej dyskusji.Załóż działalność gospodarczą i wlicz w swoje koszy uzyskania przychodu utrzymanie kilkunastu szczurów przez okres 3 lat, które sprowadziłeś celem rozrodu w dwóch miotach, zakładając , że hodowla i sprzedaż jest przedmiotem twojej działalności.Wtedy pogadamy i zobaczymy jaką ty masz pojętność.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Ogoniasta »

alva_alva pisze:razi mnie to, że się napada wręcz na forum na każdego, kto ma szczura z zoologicznego, ciągle czytam, jak to sklepy na szczurkach zarabiają
Nie wiem dlaczego nie dociera do Ciebie fakt, że nie chodzi o to, że sklepy zoologiczne zarabiają na szczurach czy innych zwierzakach!! To nie dlatego nie pochwalamy kupowania w zoologach! Chodzi o to skąd te zwierzęta się biorą, w jakich warunkach są przetrzymywane, jak traktowane, że mnożone jak popadnie itp!!

A ty się uparłaś żeby podchodzić do tego czysto materialnie i przedmiotowo. :-\
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

Ogoniasta pisze:
alva_alva pisze:razi mnie to, że się napada wręcz na forum na każdego, kto ma szczura z zoologicznego, ciągle czytam, jak to sklepy na szczurkach zarabiają
Nie wiem dlaczego nie dociera do Ciebie fakt, że nie chodzi o to, że sklepy zoologiczne zarabiają na szczurach czy innych zwierzakach!! To nie dlatego nie pochwalamy kupowania w zoologach! Chodzi o to skąd te zwierzęta się biorą, w jakich warunkach są przetrzymywane, jak traktowane, że mnożone jak popadnie itp!!

A ty się uparłaś żeby podchodzić do tego czysto materialnie i przedmiotowo. :-\
Ależ chodzi, bo jeśli hodowcy też zarabiają i ceny u nich mogłyby być niższe, to to by zmniejszyło ilość ludzi kupujących z sklepie.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: merch »

alva , ten temat od jakis 5 stron zajmuje sie tlumaczeniem tobie , dlaczego ni kupuj si w sklepach zoologicznych , a ty dalej swoje.

Tlumacze ci ze moje hodowanie to zrodlo strat nie zyskow , aty mowisz zebym zalozyla dzialalnosc gospodarcza. dialalnosc sluzy do uzyskiwania przychodu. A pzrychody to ja uzyskuje ze stosunku pracy a nie z trzymania zwierzat.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Flaumel »

Alva: POWTARZAM po raz ostatni
JEŚLI ktoś uważa, że szczur z hodowli nie jest na jego kieszeń to może ADOPTOWAĆ szczura z forum ZA DARMO :)
Tak, są to również szczury związane ze sklepami zoologicznymi, ale ludzie chcą im znaleźć dobre domy, a nie po prostu wziąć 10-15 złotych i mieć je 'z głowy' ;-)
Obrazek
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

merch pisze:alva , ten temat od jakis 5 stron zajmuje sie tlumaczeniem tobie , dlaczego ni kupuj si w sklepach zoologicznych , a ty dalej swoje.

Tlumacze ci ze moje hodowanie to zrodlo strat nie zyskow , aty mowisz zebym zalozyla dzialalnosc gospodarcza. dialalnosc sluzy do uzyskiwania przychodu. A pzrychody to ja uzyskuje ze stosunku pracy a nie z trzymania zwierzat.

Jeżeli sprzedajesz szczury cyklicznie, sprowadzasz w tym celu inne szczury itd., to powinnaś założyć działalność. To, że wychodzisz na zero , nie oznacza, że nie musisz zakładać działalności i rejestrować tego w US.Wychodzenie na zero albo minus nie zwalnia z zarejestrowania działalności, bo to dzięki niej możesz w razie czego udowodnić w US, że US się nie należy podatek i że rzeczywiście wychodzisz na zero.Podobnie jest z osobami handlującymi na allego, a nie rejestrującymi działalności. Nie wiem jak w końcu to teraz wygląda, ale US miał otrzymać uprawnienia do przeczesywania stron typu allegro w celu wyszukiwania osób regularnie sprzedających jakieś rzeczy.To samo tyczy się hodowania szczurów czy innych zwierząt i sprzedaży ich. To jest typowa działalność gospodarcza znajdująca się w spisie działalności gospodarczych w US.
gutki.szczurki
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 8:30 am

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: gutki.szczurki »

i ja muszę wtrącić swoje zdanie. Szukam szczurków od dłuższego czasu, nikt nie ma szczurka do oddania a piszecie, że jest ich do adopcji pełno. W tym tygodniu byłem umówiony z 3 osobami, jedna z ogłoszenia allegro ( podane na tym forum) i nic. Przełożyłem wyjazd by odebrać osobiście, zawsze był telefon nie mogę, auto się zepsuło lub inna wymówka. Więc może tak naprawdę nie chce się oddać szczurków.

W Poznaniu jest sklep zoologiczny "zooland" ( hodują własne szczurki ze swojej sprawdzonej pary ) a opiekunka wie o szczurkach wszystko, dba o nie i oswaja, nie raz widziałem jak cała gromadka łaziła po niej.

Jak nikt nie chce oddać szczurków to niech dalej szuka idealnego domu a naprawdę chętni do zawarcia nowych znajomości niech idą do porządnych zoologicznych po "przyjaciół"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Szczurków jest duzo, niekoniecznie akurat w Twoim miescie, ale transport da sie zawsze jakoś załatwić.
Co do ogłoszeń allegro- niestety, nie odpowiadamy za nie :( Tylko podajemy link.
Być moze nie możesz znaleśc szczurków dla siebie, bo nie spełniasz warunków ( tak jak czytałem w jednym z Twoich topików, są zarzuty w Twoim kierunku nt. choćby akwarium)
W Poznaniu jest sklep zoologiczny "zooland" ( hodują własne szczurki ze swojej sprawdzonej pary ) a opiekunka wie o szczurkach wszystko, dba o nie i oswaja, nie raz widziałem jak cała gromadka łaziła po niej.
To ile tych małych szczurka-mama ma w ciągu roku, jesli mają tylko parę ? Niech sie wypowie ktoś, kto sie na tym zna, ale wydaje mi sie, że taka szczurza mama słuzy w takim razie tylko do rodzenia dzieci non stop. Bo inaczej sklep nie zarobi. Nie wiem, ile razy w ciągu roku samica moze miec młode, ale chyba nie za duzo ( 3 razy w roku?)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: noovaa »

gutki.szczurki pisze:i ja muszę wtrącić swoje zdanie. Szukam szczurków od dłuższego czasu, nikt nie ma szczurka do oddania a piszecie, że jest ich do adopcji pełno. W tym tygodniu byłem umówiony z 3 osobami, jedna z ogłoszenia allegro ( podane na tym forum) i nic. Przełożyłem wyjazd by odebrać osobiście, zawsze był telefon nie mogę, auto się zepsuło lub inna wymówka. Więc może tak naprawdę nie chce się oddać szczurków.

W Poznaniu jest sklep zoologiczny "zooland" ( hodują własne szczurki ze swojej sprawdzonej pary ) a opiekunka wie o szczurkach wszystko, dba o nie i oswaja, nie raz widziałem jak cała gromadka łaziła po niej.

Jak nikt nie chce oddać szczurków to niech dalej szuka idealnego domu a naprawdę chętni do zawarcia nowych znajomości niech idą do porządnych zoologicznych po "przyjaciół"
W Krakowie i Warszawie jest co najmniej kilkanaście albinosków z laboratorium (dziś jedna do mnie przyjechała), w Siedlcach teraz jest 5 samiczek, najprawdopodobniej w ciąży ( będą do oddania jak się okaże że nie są lub jak urodzą), 2 kastratów, na których studenci uczyli się wycinać jajka też ciągle szuka domku, w Katowicach na domy czekają maluchy, które jeszcze są na cycu mamy, dwaj 4ro miesięczni chłopcy, półroczni chłopcy, w Poznaniu 5 dziewczynek z laba... i wiele wiele innych szczurków w całej polsce.... no litości .. :|
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
gutki.szczurki
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 8:30 am

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: gutki.szczurki »

to nie czytałeś wszystkich postów bo pisałem ze we wtorek będę miał klatkę 70 x 40 x 95 cm (ale dla was to i tak będzie za mała )

może i mają więcej niż jedną parę w każdym razie mam z tego miejsca drugiego i wszystkie żyły zdrowo ponad 2,5 roku

jak czytam forum to 90% ludzi nie udziela tu pomocy tylko mówi jestem mądrzejszy ty głupi, ty masz źle ja mam lepiej, same ataki aż przykro to czytać
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: noovaa »

No wszystkich postów na pewno nie czytam...

Klatka za mała na co ?
http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 80832.html
Ja mam tą klatkę i nikt mi nie mówił że jest za mała .... Spokojnie wystarczy .. chyba ze chcesz tam za duże stado trzymać :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: noovaa »

Z resztą tu Ci odpisałam:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t= ... 72#p725772

że wg. mnie 4 szczurki się zmieszczą... nawet samce, jeśli będą miały wybiegi...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
gutki.szczurki
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 8:30 am

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: gutki.szczurki »

noovaa, tamten post był do poprzednika, ten do Ciebie, klatkę zamawiam taką jak podajesz

proszę powiedz gdzie dostane szczurka lub szczurzyce agouti ( marzy mi się taka ) i 2 inne w szybkim czasie, ja już naprawdę tracę cierpliwość. Jak widzę swojego Gutka w domu to mam jej jeszcze mniej i po prostu chcę już mieć szczurki tam gdzie studiuje.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: noovaa »

Żeby nie robić bałaganu, odpisałam na PW ... Jako że zrobił się offtop, mody możecie posprzątać :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

gutki.szczurki pisze:to nie czytałeś wszystkich postów bo pisałem ze we wtorek będę miał klatkę 70 x 40 x 95 cm (ale dla was to i tak będzie za mała )

może i mają więcej niż jedną parę w każdym razie mam z tego miejsca drugiego i wszystkie żyły zdrowo ponad 2,5 roku

jak czytam forum to 90% ludzi nie udziela tu pomocy tylko mówi jestem mądrzejszy ty głupi, ty masz źle ja mam lepiej, same ataki aż przykro to czytać
Nie sposób czytac wszystkich postów, a ten topik akurat był w "szukam". Przepraszam w takim razie za niesłuszne oskarżenie. NIe jest prawdą , to , ze ludzie nie udzielają sobie pomocy - posty atakujące po prostu latwiej rzucają się w oczy ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”