Moje bezimienne maluchy:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

Takież oto rodzeństwo uratowałem dni temu kilka z jednego z lubelskich osiedlowych zoologików ;) :

1) samczyk, moje oczko w głowie, zdjęcie zrobione w dniu przyniesienia malucha do domu ;)

http://img526.imageshack.us/f/kopiazdjcie0062.jpg/

2) samiczka (choć miał być samczyk), również kochana, ale musi chyba znaleźć inny dom...

http://img257.imageshack.us/i/kopiazdjcie0070.jpg/

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, w jakim są wieku, oceniam na 4-5 tygodni (porównując rozmiarowo do półrocznej ciurki mojej dziewczyny :P ), grzecznie jedzą już karmę, ale niestety "dzieciów narobią", więc nie pozostaje mi nic innego, jak "wymienić" (brzmi to strasznie, wiem...) samiczkę na samczyka... O ile dobrze pamiętam, mają tam jeszcze kilka szczurków z tego miotu, więc i samiec powinien się znaleźć... ;)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: zuzka-buzka »

Oddziel je natychmiast! :) Samiczka może już nawet zajść w ciążę... Szczurki to zwierzęta stadne, co oznacza, że MUSZĄ mieć towarzystwo swojej płci, powiedz to partnerowi.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: zuzka-buzka »

ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: zuzka-buzka »

A tak w ogóle, bo ostro startnęłam, za co Cię przepraszam (:P) to: Witaj. Masz przepiękne ogonki. :) Wydaje mi się, że samczyk to husky. :D Trzymam kciuki za dobry domek dla małej. ;) Możesz jej założyć temat w dziale ODDAM / ZWIERZAKI. ;) Pozdrawiam! :-*
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

Nie ma za co ;)

Husky. Z tego, co wiem, to ciur osiąga dojrzałość płciową w wieku 2-3 m-cy, a póki co oba ciurki mi się mieszczą w dłoni, więc sądzę, że mi ekspresowo dzieci nie narobią ;)

Oddzielone zostaną jeszcze dziś, bo zauważyłem, że wesołe zabawy samca w podgryzanie zaczęły być dla samiczki wyjątkowo uciążliwe...
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

A tak szczerze powiedziawszy to mój samiec, kolokwialnie mówiąc, nie ma jeszcze CZYM potomstwa spłodzić, bo mu dopiero zaczynają jądra schodzić :P
hildowa
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 7:52 am
Lokalizacja: SLO-SŁowenia

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: hildowa »

sŁodkie maŁe pcheŁki :)
ObrazekObrazekObrazek
Milli&Vanilli (6.11.2010)
Hilda (*) (1.9.2010-18.10.2010)
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: borówka »

Aaaa, słodziaki :-*
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: Sheeruun »

Zamiast pozbywać się samiczki, może po prostu wykastruj samca? No chyba, że koniecznie chcesz mieć samcze stado ;)

A tak wgl to witaj! Piękne te twoje maluszki - wymiziaj ode mnie :)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klimejszyn »

klopsson pisze:porównując rozmiarowo do półrocznej ciurki mojej dziewczyny :P
dobrze rozumiem, że Twoja dziewczyna ma jedną szczurkę ? to może samiczkę połączcie z jej szczurką, a samcowi przygarniesz kolegę z forum ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Mielia
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: Mielia »

Urocze maluchy ::)
Ze mną:
za TM: Ogryzka, Walenty, Bubu, Klusek.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: merch »

jesli samiec ma wyrazne jajka to musisz je oddzielic, w zoologach czes sprzdaja szczurki 3 tygodniowe - wtedy one faktycznie jeszcze 2 tygodnie moga byc razem. Szczurki rozdzielamy plciami miedzy 30 a 35 dniem zycia w zaleznosci od teo kiedy zstapily jajaeczka, jesli jajka sa spore lepiej oddzielic je wlasnie ciut wczesnij , jesli nie wiesz dokladnie kiedy sie urodzily musisz sie kierowac wielkoscia jader, jak maja jaka powyzej 1 cm to lepiej oddziel.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

Wymiziam, wymiziam ;)

Dokładnie. Chciałem mieć kilku chłopaków, ale moje wątpliwe zdolności sekserskie zawiodły, gdy samczykowi chciałem kolegę dołożyć :P

A oto kilka zdjęć z dnia dzisiejszego;)

Samczyk:

Obrazek
Obrazek

Samiczka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I razem - na górze samiczka, na dole samczyk :)

Obrazek

:) :)
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

Jajka mają poniżej 1 mm póki co, bez obaw. Nawet śladów prącia maluch jeszcze nie ma ;)

Hmm... A ma ktoś malucha do adopcji w podobnym wieku na forum? Nie widziałem, szczerze powiedziawszy, a szkoda... :(

A mała pójdzie do adopcji jak tylko się trafi drugi samczyk. Chociaż szkoda mi się z nią rozstawać, bo już zdążyłem się przywiązać... :P
klopsson
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 10, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje bezimienne maluchy:)

Post autor: klopsson »

Ok, samiczka jest już dostępna do adopcji na forum, znalazłem drugiego samca ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”