Moja Frytka,Beata i Farbka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Blanny »

Pewnie Paul. 8) Podają Ci, co ile samica szczura ma ruję, w jakich miesiącach suka jest płodna, jak robią to gekony, ile czasu trwa ciąża u gupika i jak wygląda macica żyrafy. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Taaa... ::)
Zamontowałem im 70 cm drabinke(licząc od góry klatki) :) .Tylko coś im narazie nie idzie wspinanie,bo Frytka spada prawie z samej góry(OMG :o )a Beata zjeżdża po szczeblach.
U Farbki widać dokładnie tą dziurke pod "siusiadłem(no bo jak to nazwać....łono? :P )"Więc na 99,(9)% to samica ;D .
Dalej się gryzą,i już wiem,dlaczego Farbka piszczyw małych pomieszczeniach z innymi.One ją po prostu depczą,a że mała piszczy bez normalnego powodu to to wygląda na brutalne.Ale gdy coś jest wąskie i wysokie,to Farbka wchodzi np. na Beate i jest święty spokój :) .
Kabli jeszcze chyba nie powinna przegryźć,a jakby przegryzła to mam zapasową :D .Niech mała pozna świat i rzeczy,których sie nie je ::) .
co pewnie skomentujesz okrzykiem: "ten mały śmierdziel zdemolował mi ładowarkę!"
Jakbym taki był to bym jej nie dawał ładowarki i słuchawek do telefonu,no nie?
Uważałeś na przyrodzie w IV klasie?
Prawda wyszła najaw...xD
Nie no coś tam było,ale nie mieliśmy nic o szczurach :P .
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Blanny »

Ale po co w ogóle dajesz jej dość do tych kabli? Schowaj je do szuflady albo coś. Pomyślałeś, co będzie, jak ona się ich NAJE?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Ale to było tylko chwilowe - teraz leżą w szufladzie.
Teraz mam roche inne ustawienie mebli i Farbka jest bliżej Frytki i Beaty.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Axen97 pisze:Kabli jeszcze chyba nie powinna przegryźć,a jakby przegryzła to mam zapasową :D .Niech mała pozna świat i rzeczy,których sie nie je ::)
Załóz sie , ze nie przegryzie a przegrasz. Nie wolno pozwolic zwierzakom gryźć rzeczy nie dla nich. Inna sprawa , jak sama znajdzie pod twoją nieuwagę , to wtedy trzeba zabrać. Daj im sznurek do zabawy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

Fytka i Beata miały picie przypięte takim drucikiem z gumą(takim kablem)który był dołączony do poidełka,i po paru dniach użytkowania na druciku prawie nie było gumy.Pudełeczko od jogurtu po 24 godzinnym pobycie w klatce miało prawie całe dno odgryzione... ::)
Mam nadzieje,że polubi sznurek,bo Frytka i Beata nie wiedziały do czego on jest i plątał się bezsensu po całej klatce :P .
PS:Już od...dawna ;D poidełko mają zawieszone na miedzianym druciku w klatce.Padlibyście ze śmiechu jakbyście zobaczyli,jak Beata wkurza się na poidełko,jak się kołysze i w nią uderza :D .
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

No,dużo się zmieniło przez te pare dni :) .
Dzisiaj z mamą umyliśmy obydwie klatki i wszytkie domki i od dzisiaj...moje trio siedzi razem :D .
Zaczęło się tak:popołudniu postawiłem 2 klatki obok siebie.Nie było większych zadym,tylko pod tytułem:Nie lubie tego!Zostaw mnie!
Musiałem potem skoczyć po siano,ale postanowiłem że zaryzykuje i zostawie je tak - opłaciło się.Po powrocie zauważyłem zupełnie inne zachowanie u Farbki:Nie gryzie innych,i ma ich ogólnie gdzieś ::) .Przed samym myciem klatek stało się coś szokującego:Farbka odgryzła hamak!Przez 2 miesiące trzymał się u Frytki i Beaty a tu bum!I wszyscy na ziemi razem z hamakiem,bo Farbce się zachciało pogryźć sznurek... 8)
Zrobiliśmy z mamą...hmm.....no tego klatką nazwać nie można ;) .To wygląda tak:Stoi duża klatka,a naprzeciwko niej mała z tylko 1 puszką,a w dużej klatce całe wyposażenie z małej(pięterko i domek)+jedna puszka, menażka i sitko ;D .
Mam nadzieje,że dziewczyny nie poobgryzają sie w nocy za bardzo...
PS:Zauważyłem też że...(na samym początku dzisiejszej zmiany)Farbka spała z Frytką w ciasnym domku :o :D .
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Axen97 »

PSS:Jutro postaram sie wstawić jakieś zdjęcia ;) .
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Unknown_Girl »

No i co ze zdjęciami? :P Widzę, że temat trochę ucichł...
Nie wiem, jak to zrobiłam, ale przeczytałam wszystko i w niektórych momentach po prostu ręce mi opadły. No ale... uzbierałeś już na większą klatkę? Bo z tego co rozumiem, nadal są w tej króliczej?
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Blanny »

Unkown, nie nazywaj tej klatki króliczą.. :P Ta klatka jest za mała nawet dla dwóch szczurków, a już trzy w niej są. Świetnie, oby tak dalej!
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: noovaa »

Poczekaj... jeszcze do 5ciu dobije zanim uzbiera na klatkę dla dwóch :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Unknown_Girl »

Heh, a już myślałam, że może szczęśliwym trafem jakiś post przeoczyłam i klatka już jest :P Chłopaku, one się tam pozgniatają przecież...:/
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Mi się wydawało, ze te 2 klatki są połączone... Już dawno słyszę, że jest zbierana kasa na klatkę ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Unknown_Girl »

Ale te dwie klatki nawet razem chyba nie są zbyt duże...? :P Co prawda tej drugiej nie widziałam...
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Frytka,Beata i Farbka

Post autor: Paul_Julian »

Z tego co pamietam, jedna klatka ma 70x 40x40cm
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Nasi pupile”