Karma - XtraVital

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karma - XtraVital

Post autor: zuzka-buzka »

Tak, bo to się najlepiej sprzedaje. 90% posiadaczy zwierząt nie wie praktycznie o nich nic i kupuje to, co najtańsze...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karma - XtraVital

Post autor: Sky »

Ja jednak ostatnio wśród okolicznych sklepów zauważyłam tendencję różnicowania karmy. Jak zawsze tylko Vitapol, Megan i Animals, teraz widzę coraz więcej Versele-Laga, Vitakraft czy nawet Beaphar.

Dzięki czemu nie muszę kupować Rat Nature za cenę 20 zł w Kakadu czy Filemonie, tylko za 14 w sklepie za rogiem, który dodatkowo cenie za to, że nie sprzedają tam zwierząt. Jednak trzeba trochę poczekać na doinformowanie sprzedawców. Gdy czasem z ciekawości pytam się, co mogą mi polecić dla szczura, wspominają tylko o markach z niższej półki.

Pamiętam, jak upierałam się, że wezmę sianko Zuzali. Facet wciąż mi próbował wcisnąć siano Vitapolu, mimo, że było x razy tańsze. Bo dobrze się sprzedaje.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Karma - XtraVital

Post autor: mietła »

faktycznie Animals też w każdym sklepie ale chyba Vitapl przebija jednak.ludzie nie wiedzą,że to niedobra karma.skoro dla gryzonia to dla gryzonia.też tak myślałam do czasu zanim trafiłam na to fotum,choć moje zwierzaki zawsze żyły bardzo długo to chyba im się krzywda nie działa(a trochę ich miałam,bo u mnie zawsze był zagryzoniowany dom :) )
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Szczurmen
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 1:26 pm
Lokalizacja: Knurów

Re: Karma - XtraVital

Post autor: Szczurmen »

U mnie w mieście są 2 sklepy zoologiczne, w których nie ma NIC oprócz Vitapolu i Animals. I oczywiście wszystko dobrze się sprzedaje, bo kto by sobie zawracał głowę składem mieszanki ::) . Przecież skoro pisze na opakowaniu Vitapolu, że karma została specjalistycznie przebadana i że nad jej składem pracują eksperci to MUSI tak być ::) Ehh.. ludzie są naiwni
shenandoh87
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 17, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Karma - XtraVital

Post autor: shenandoh87 »

a czy ktoś może zamieścić zdjęcie samej karmy xtra vital ? jak ona wygląda i w ogóle? byłabym wdzięczna :)
od 15 stycznia 2011 jest z nami Bravia :)
Od 20 stycznia 2011 jest z nami Viera :)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29394
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karma - XtraVital

Post autor: smeg »

Obrazek
Znalazłam coś takiego w internecie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karma - XtraVital

Post autor: mikanek »

beaphr ma branie , tylko wydaje mi się, że coraz więcej w niej tego owsa (??) i małych śmietków, zależy od preferencji szczura, ale np. moje wolą zdecydowanie duże granule, także średnio pół paczki wędruje do kosza :/
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karma - XtraVital

Post autor: `naatka »

Moje nei chciały jeśc nawet zachwalanej Timmy :) Beaphar znika do końca.
Cała paczka starcza mi na 2 miesiące(no ale ja mam 2 szczury i dostają 3 razy jedzenie inne niż karma)
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karma - XtraVital

Post autor: Afera »

Kupiłam ostatnio tą karmę - zasugerowałam się tym, że moje ogony bardzo lubią beaphar care + i się zawiodłam... w paczce były same kolorowe chrupki, pszenica, rozgnieciona kukurydza i jakieś brązowe/czarne małe pałeczki... jak dla mnie żadna rewelacja, ogony też niechętnie jedzą. Care + od razu znika a to zalega w misce - a ta sama firma. Na szczęście kupiłam tylko 250 g, to szybko zeszła.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Karma - XtraVital

Post autor: mietła »

Aferson pisze:Kupiłam ostatnio tą karmę - zasugerowałam się tym, że moje ogony bardzo lubią beaphar care + i się zawiodłam... w paczce były same kolorowe chrupki, pszenica, rozgnieciona kukurydza i jakieś brązowe/czarne małe pałeczki... jak dla mnie żadna rewelacja, ogony też niechętnie jedzą. Care + od razu znika a to zalega w misce - a ta sama firma. Na szczęście kupiłam tylko 250 g, to szybko zeszła.
o popatrz a moje wcinają.a patrzyłam ostatnio na Care + .Następnym razem kupię i wymieszam z tym.Zobaczymy czy moim wybrednym ogoniastym podpasi :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karma - XtraVital

Post autor: Afera »

Myślę, że podpasi. :) Ja słyszałam same pozytywne opinie na temat tej karmy, u większości schodzi bardzo szybko, u mnie też w piorunującym tempie.
9 duszyczek za TM [*]
BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: Karma - XtraVital

Post autor: BabaYaga »

No wlasnie dzis zakupilam XtraVital, z dziką satysfakcja wrócilam do domu i od razu wywaliłam zawartosc miseczki jaka stanowila karma Animals i wsypalam tą. No i wlasnie- czy szczurkom nie zaszkodzi taka nagla zmiana karmy?W zasadzie Animalsa w ogole nei jadly, dosypywalam swiezej a prawie nic nie ubywalo i w zasadzie kilka dni pozyly na chlebku, makaronach, jajach etc.

W zwiazku z tym, mam sie spodziewac jakis rewelacji żołądkowych u moich ogonków czy raczej w zwiazku z małym zainteresowaniem Animalsem powinno byc ok?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karma - XtraVital

Post autor: alken »

podobno powinno się stopniowo przestawiać na karmę dosypując nowej do starej, ale ja zawsze wsypywałam nową od razu i nic im nie było :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”