Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Sheeruun »

Spróbuj spytać sprzedawcę, czy nie odda ci tych szczurków... skoro im nie schodzą, to może odda je - dorosłego szczura raczej nikt nie kupi, a sprzedawca "wydaje niepotrzebnie kase na karmienie darmozjadów".
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: noovaa »

Jeśli za nie zapłacisz, sprzedawca może uznać że jednak schodzą... dlatego nie kupuj.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: triplefive »

no wlasnie. moze, by sie zgodzil oddac za darmo.
ale z drugiej strony, moze taka ich wlasnie chrystusowa rola. przynajmniej wiecej sie ogonkow juz tam nie bedzie meczyc.
ale wpadlam tez na pomysl, zeby sama isc i im kupic ten domek. nawet tam u nich w sklepie kupic i poprosic zeby im wstawili i zeby potem jak juz ogonkow nie bedzie to zeby sobie sprzedali nawet jeszcze raz.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: greenfreak »

triplefive, spróbuj zapytać, czy w związku z brakiem popytu nie oddadzą za darmo - w końcu skoro nikt ich nie bierze, a oni muszą je utrzymywać, to są na minusie.
A jak się nie zgodzą, to zaproponuj, żeby szczury oddali za darmo, a Ty się u nich zaopatrzysz np. w karmę.
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: triplefive »

ok dzieki za rady. w najblizszym czasie tam pojde i sie zapytam. interesbylby dla nich zdecydowanie korzystniejszy i ceny karm maja wrecz z kosmosu :P
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: triplefive »

bo* ceny karm maja z kosmosu
halus
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 01, 2010 4:13 am

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: halus »

Dziś kupowałam ściółkę w jednym ze sklepów w moim mieście i doznałam szoku,osiem prawie dorosłych szczurów w akwarium 40 na 20 cm,na moje pytanie czy nie uważa że im za ciasno,sprzedawca oznajmił mi że szczury są w bardzo dobrej kondycji...nie byłam w stanie dalej z nim rozmawiać :(,co robić?
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Zooland - Poznań

Post autor: pipilotti »

Będąc w Poznaniu zajrzałam do Zoolandu na Dąbrowskiego. Czy ktoś z Was tam był i interweniował w jakiś sposób? Szczury albo wcale nie mają wody, albo mają poidła na takiej wysokości, że mniejsze zwierzaki nie mogą się napić (o innych uchybieniach nie wspomnę). Pracujący tam pan o aparycji Silnego z "Wojny polsko-ruskiej" na moje grzeczne pytania oraz komentarz na temat rozdźwięku między tekstami na wiszących obok akwariów kartkach a tym, co sami prezentują klientom, odpowiedział, cytuję: "Widać rzeczywiście zwierzęta nie są u nas dobrze traktowane" (sic!). Cała rozmowa zresztą wskazywała na to, że człowiek jest po prostu bezczelnym bucem, którego dobro tych zwierząt nie interesuje. Serdecznie proszę w związku z tym frakcję poznańską o to, by zadziałała, bo szkoda tych wszystkich istot zdanych na łaskę buraka.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Monia1990 »

Jeden ze sklepów zoologicznych -> w akwarium wielkości "dla chomika" około 10-12 szczurków, jeden z nich dorosły. Obsługa miła, sprawiała wrażenie, że znają się na zwierzętach ale warunki w sklepie nie pozwalają na inne przechowywanie. Na razie nic nie mówiłam, nie chcę "burzyć" do dziewczyny po prostu zatrudnionej w sklepie bo cóż ona może. Co zrobić?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Nakasha »

Może bardzo dużo, wbrew wszelkim mniemaniom...

Najlepiej jest poprosić o rozmowę kierownika sklepu lub właściciela. Argument "sklep nie ma jak zapewnić innych warunków" jest po prostu śmieszny - oni MAJĄ OBOWIĄZEK zapewnić dobre warunki. Trzeba ich zmusić, aby wydali kilkadziesiąt złotych na klatkę. Najlepiej postraszyć inspektorem sanitarnym, powiatowym lekarzem wet, Strażą dla Zwierząt o ile jest, TOZem i policją. I trzeba być upartym i stanowczym, bo inaczej nic się nie zmieni...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: mona91 »

Ostatnio byłam w Kakadu w promenadzie. Zwierzaki nie są rozdzielone, razem są trzymani chłopcy z dziewczynkami :-\
w 3 terrariach były szczury i w każdym pomieszane płciowo...
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: BabeOfJazz »

Płakać się chce... Byłam ze swoimi szczurkami u weta jakiś czas temu... Powiedział, że sklepie zoologicznym (z tego co mówił wywnioskowałam, że to jego sklep) w jednym z centrów haldowych są ciekawie ubarwione szczurki i żebym poszła je sobie obejrzeć... Nastepnego dnia z cekawości tam zajrzałam - no rzeczywiście, jak na tą dziurę były ciekawie ubarwione (u nas tylko zwykłe haskulce są) - jeden albinosek i jakieś 'blue', w malutkim faunarium ok 6-7 ogonków. Ale widzę same samiczki a tu nagle jajca przeleciały mi przed nosem... Pani podeszła do mnie coś tam zagadała, a ja się jej pytam w jakim maluchy są wieku, ona tłumaczy, że to ktoś z wpadki przyniósł i narazie i tak nikt nie kupuje. Ja jej mówię, że te szczurki juz mogą się rozmnażać, że będą kolejne niepotrzebne, że trzeba je płciami rozdzielić... A ona mówi, że hurtownia (chyba tak to nazwała) się nimi zainteresowała i je weźmie niedługo.
Żałuję tylko, że nie pomyślałam wtedy, żeby zapytać czy przyjmie do sklepu kolejne małe szczurki gdy ktoś weźmie zaciążoną szczurkę...
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Pająk »

To ja może tym razem z pozytywnym akcentem. Drobnym, bo drobnym, ale zawsze.

Ostatnio wpadłam do Kakadu i zastałam szczurki rozdzielone płciami. Akurat dwie osoby ze sklepu się nimi zajmowały, oswajały i bawiły się z nimi. Podobno w sklepie zatrudniono własnie więcej osób by zajmowały się zwierzętami i ciągle były w pobliżu nich.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: `naatka »

cześć. mam problem. Dzisiaj kupując prezent dla psa i szczurów(tradycja rodzinna - zwierzęta też dostają prezenty xd)
widziałam szczury, one są prawie dorosłe.. No i samic było tak z 7 a samców 5. No i te szczury były przecenione(wiadomo są już dość duże i nie schodziły) boje się, że jeżeli one nie zejdą zostaną oddane na karmówke czy coś innego. Wprawdzie zoologiczny jest bardzo dobry a panie przemiłe i same mają własne hodowle ale na szczury nie ma popytu ..
Co mogę zrobić?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: BabeOfJazz »

Z tego co sie orientuję duże szczury już się nie nadają na karmówkę...
Nie wiem co możesz zrobić... Napewno nie kupić bo nakręcisz chory biznes...
W końcu o to chodzi żeby szczury 'nie schodziły'...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”