Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verde P!

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verde P!

Post autor: szczuruleczka »

Strasznie sie wystraszyłam, położyłam na biurku tabletkę do ssania na gardło Tantum Verde P. już sobie przygotowywałam audiobooka do Krzyżaków, rozłożyłam się an biurku z książkę, włączyłam płytę i w domu z tektury an biurku słyszę chrupanie. Pomyślałam 'a może któraś z moich smrodów wpiepsza pastylkę?!' na biurku nei było tabletki (ona była w papierku) no to ja dawaj rozwalac domek, a tam siedzi to małe dziadostwo i wpiepsza lek! Rozpakowała sobie małpa i zjada! Szybko zabrałam jej to i wyrzuciłam. Nie zjadła dużo, może 1/4 tabletki... Bardzo się boję że coś jej zaszkodzi :( Co robić, co robić, co robić?!
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: unipaks »

Tantum Verde ma w składzie benzydaminę i aspartam ; nie wiem jaka dawka może być nieszkodliwa dla szczurka , więc powinnaś skonsultowac się z wetem , tymczasem podając choćby pół tabletki węgla lek.

Benzydamina w większych dawkach jest substancją odurzającą , halucynogenną , mogacą powodować wiele zaburzeń

"Aspartam to nuerotoksyna zaburzająca syntezę białek. Jego cząsteczka składa się z trzech komponentów: fenyloalanina (50% masy), kwas asparaginowy (40%) i ester metylowy (10%), który natychmiast po połknięciu przeradza się w metanol.
FDA opublikowała 92 potencjalne skutki uboczne aspartamu…
Aspartam odpowiada za ponad 75 % (wg innych danych ponad 80%) doniesień o niekorzystnych reakcjach na dodatki do żywności przekazywanych do FDA. Wiele z tych reakcji jest bardzo poważnych włącznie z atakami padaczki i zgonami, jak to ostatnio ujawniono w raporcie US Department of Health and Human Services (odpowiednik naszego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej) z lutego 1994.
Kilka z 90 różnych udokumentowanych symptomów jako powodowane przez aspartam to: bóle głowy, migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów.
Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych:guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia i cukrzyca (!)."
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: szczuruleczka »

Czyli możliwe że nic jej nie bedzie?? Nie mam węgla, do weta nie mogę...
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: klimejszyn »

węgiel kupisz w aptece, kup i podaj zapobiegawczo. a z wetem możesz się skonsultować choćby telefonicznie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: szczuruleczka »

Za pół godziny mama wróci i kupi węgiel... Oby nic się nie stało ;(
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: unipaks »

Podaj te pół tabletki i obserwuj swojego ogonka; z tego co się dowiedziałam to można liczyć na to , że ze szczurcią będzie w porządku , choć pewne objawy po benzydaminie może mieć .
Im szybciej węgiel podany, tym lepiej . Tyle można w tym przypadku zrobić. Węgiel dobrze jest mieć zawsze , podobnie jak lakcid
Miejmy nadzieję , że w wszystko będzie ok . :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: szczuruleczka »

Klara 10 min temu doatała rozpuszczony węgiel. Piła z łyżeczki, niczym człowiek. Zachowuje się dobrze, nawet robi sztuczjkę 'obrót' do ... PÓŁKI. Bo koneicznie chce się an nią dostać. I wie skubana małpa że dostanie coś jak zrobi obrót to dostanie. Bję się czy nei za późno na węgiel...
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: merch »

nic jej nie bedzie
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: Paul_Julian »

unipaks pisze:Tantum Verde ma w składzie benzydaminę i aspartam ; nie wiem jaka dawka może być nieszkodliwa dla szczurka , więc powinnaś skonsultowac się z wetem , tymczasem podając choćby pół tabletki węgla lek.
A dlaczego podajemy węgiel ? Czy jest to tymczasowe panaceum na każdą zjedzona tabletkę albo zatrucie ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: alken »

Po podaniu doustnym wiąże substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, które nasilają perystaltykę (czynność ruchową) jelit, zwiększają przenikanie wody do światła jelit i powodują biegunkę. Są to toksyny bakteryjne, bakterie, leki, produkty gnilne, gazy jelitowe, substancje toksyczne itp.
http://www.wegielmedyczny.pl/dzialanie_wegla.php
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: Paul_Julian »

No tak, za proste to było:D Dzięki!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: merch »

wegiel to nieswoisty abserbent - w koncu dlatego tez uzywany jest w filtrach :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: Paul_Julian »

No właśnie! Zupełnie mi to wyleciało z glowy, ze przeciez niemal każde zatrucie = bbiegunka lub mdłości.

Szczuruleczka, jak tam urwis ogoniasty ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: merch »

wegiel nie dziala na mdlosci - daje sie go zby wchlonal cokolwiek mogloby zadzialac szkodliwie, przy biegunkach wirusy , baktrie toksyny przy zatruciach zeby zapobic wchlananiu , jak sie substancj wchlona to na wegiel juz za pozno.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja szczurzyczka schrupała niecałą tabletkę Tantum Verd

Post autor: Paul_Julian »

Wiem, że na mdłości nie działa, za bardzo ogólnikowo napisałem o zatruciu :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”