Przyblizony wiek szczurka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: sophiya »

Hm. dalej mało widać. Nie wiem, 3 miesiące?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Nina »

Wg mnie ma mniej. Stawiam na jakieś 8 tygodni. Ma mięciutkie futerko, czy bardziej sztywne? Ciężko powiedzieć widząc ją przez pręty klatki ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Tusia
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 05, 2008 9:51 am

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Tusia »

Jego ;) Futerko jest takie bardziej sztywne.
claudjaa
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:33 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: claudjaa »

Hej dzisiaj kupilam szczurke, ale nie wiem ile ma poniewaz pracownik sam niewiedzial. Wydaje mi sie ze szczurka jest jeszcze za mloda zeby odlaczyc ja od matki a w sklepie mamusi nie bylo. Ponizej sa linki do zdjec z malenstwem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/028 ... 89e0a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cc ... e85d0.html
zdjecia nie sa najlepsze ale mala tak szybko sie rusza, ze cudem udalo mi sie zrobic te.

Szczurke kupilam do towarzystwa dla mojej starznej samiczki, ale nie wiem czy moge je ze soba poznac moze lepiej poczekac az mala troszke podrosnie?

Ponizej zdjeciw starszej szczurki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/332 ... 83c47.html

na zdjeciach moze tego nie widac, ale roznica wielkosci jest duuuza.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Nina »

Malutka wg mnie ma 3-4 tygodnie. Widać, że nie ma futerka tylko meszek. Mogłabyś dokarmiać ją mlekiem dla dzieci ;) będzie ładnie rosła.
Ja przy takich maleństwach wole troche czekać z łączeniem, aż maluch podrośnie i będzie miał szanse na obrone ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
claudjaa
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:33 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: claudjaa »

Dziewczyny sa w roznych klatkach, ale nachwile wsadzilam je do wanny bo strasznie byly ciekawe siebie ;p starsza (czyli Lucy) zaczela malej (Emi) czyscic futerko ;]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd7 ... 6f99f.html
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Filipw »

Są czasem takie objawy matczynej miłości...
Na tym forum już chyba było parę zdarzeń że starsza matkowała młodszej...
Był nawet taki przypadek że starsza pomagała młodszej we wszystkim co się dało przejść na klatkę, przynosiła jedzenie etc.

I takie natychmiastowe łączenie z takim skutkiem zdarza się rzadko!
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

W jakim wieku jest mój szczurek?

Post autor: Shiro »

Witam, od dwóch dni mam prześliczną samiczkę szczurka, nazwałem ją Yumi
mam parę pytań :

po 1 w jakim jest mniej więcej wieku ? :
Obrazek


po 2 : na razie trudno jest z oswojeniem... cały dzień w zasadzie siedzi w domku, a jak wezmę ją na ręce to siedzi potulnie czasem pobiega po mnie albo wejdzie do rękawa, jednak nie reaguje na swoje imię i nie wchodzi na mnie sama, mam ją bardzo krótko jednak jestem ciekaw czy dobrze ją uczę reagowania:
za każdym razem gdy wkładam rękę do klatki albo daje jej biszkopta wołam do niej po imieniu, po pewnym czasie zrozumie ?

po 3 : czy mogę szczurkowi jako przysmak dawać biszkopty? zajada się nimi jak szalona :D


po 4 : w jakim wieku będzie już dorosła?

po 5 : Yumi mało je i pije... od dwóch dni bardzo mało jedzenia znikło z miseczki.. ciągle siedzi w domku i rzadko wychodzi coś zjeść.. jak jej wrzucę jedzenie do domku to bierze i szybko zjada, tak samo z wodą jak jej podsunę zbiorniczek pod okno domku od razu zaczyna siorbać, to minie z czasem jak się zadomowi?


z góry dzięki! ;]
wiem dużo było różnych tematów, ale jak to gdzieś wyczytałem "każdy przypadek jest inny" ;]

Scalone z tematem odpowiadającym głównemu zagadnieniu. Co do reszty pytań - polecam lekturę forum, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. /Agata
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: W jakim wieku jest mój szczurek?

Post autor: zalbi »

wysłałam pw, tylko jak widze osoba chyba nie jest tego swiadoma..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Shiro
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 23, 2009 6:11 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Shiro »

właśnie przeczytałem i gdyby nie to, że na forum nikt nie pisał o tym ze ma szczurki do oddania w Gdańsku, to bym nie kupił w zoologu..

W zoologicznym powiedziano mi że to z hodowli domowej, kupiłem ją w Folwarku zwierzęcym w Madisonie.

Gdy kupowałem szczura nie wiedziałem ze potrzebuje kompana, kierowałem się moimi znajomymi, którzy mają szczury pojedyncze i są szczęśliwe.




Właśnie ją zmierzyłem, ma około 13 cm bez ogonka.. sierść ma bardzo mięciutką, to chyba jeszcze mały bobasek? czy powinienem jej kupić jakieś mleko i inną karmę?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: merch »

nie ale poza karma odzywiaj miekkim, kaszki dla niemowlat , jajko , miesko, gerbery, gotowane warzywa, twarogi,
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: moniskua »

widzę że dawno nikt tu nic nie pisał, ale chciałabym spytać, w mniej więcej jakim wieku jest mój szczurek, bo nie mam pojęcia :(
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aca ... fec8a.html
starałam się zmierzyć mu ogonek, 13-14 cm, ciałko podobnie.
bedę wdzięczna za pomoc:)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: merch »

wyglada na ok 8-12 tygodni
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Asiok9
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 9:49 pm

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: Asiok9 »

Czesc. Czy pomoglibyscie ocenić wiek szczurka? Wrzucam zdjecie.
Obrazek
Wysokość tego pieterka to 12 cm.
Bardzo bylabym wdzieczna, są to chlopaki:)
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyblizony wiek szczurka

Post autor: kao »

Czyżby tak, jak powyżej?

Wywal to pięterko, zamontuj hamaczek, koszyczek itp.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”