Witaminy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witaminki

Post autor: alken »

nie wiem szczerze mówiąc, na opakowaniu powinni podawać dawkowanie dla różnych rozmiarów zwierząt
jedno co mi się nie podoba w tym to te wypełniacze
Środek konserwujacy: benzoesan sodu 25,0 mg

Substancje dodatkowe: środki aromatyczne, bentonit, nieskarmelizowany sód, polisorbat 60, sacharoza, sacharyna
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Shirley
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 19, 2009 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaminki

Post autor: Shirley »

Nam doktor Ania Rzepka poleciła dla szczurzych seniorów preparat witaminowy Pervivet, który jest przeznaczony specjalnie dla małych ssaków. Dodaje się kilka kropelek do wody. Łaciaty pił bez problemu, ale pani doktor uprzedzała, że to nie jest smaczne, więc mogą wybrzydzać.
Tu: Groszek, Kubek. Tam: Niebieski, Cudak, Łaciaty, Jeżyk, Gruby (znany kiedyś jako Pinky), Artur, Buba
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

piszę tu,żeby nie zakładać nowego tematu.Czy mogę trzymać szczura tylko na suchym jedzeniu przez np tydzień,żeby sprawdzić czy jest uczulony na coś do jedzenia?Była psikana już 2 raz płynem na insekty i dalej się drapie i na 1 uchu wróciło takie podobne do zaschniętej krwi.Może to od pomidora?jego codziennie.od ściółki nie,bo ma tylko biały papier.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

W takim razie wyeliminuj pomidora z jej posiłków i zobacz jak będzie. Teraz szczurom bym nie dawała pomidorów, bo wszystkie kupne o tej porze to syfy psikane.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witaminki

Post autor: Flaumel »

A w ramach sierści, wiem że nie witaminka, ale TRAN! :) Albo ludzki i wyciskac z kapsułek, albo kupić specjalny dla zwierząt :) Działa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Witaminki

Post autor: zuzka-buzka »

A jak im podawać? Bo nie spodziewam się, by chciały pić. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witaminki

Post autor: Flaumel »

Wymieszać z czymkolwiek 'mokrym', i zdziwisz się, szczury lubią rybne rzeczy, ale w razie problemów - wycisnąć tabletkę (podać odpowiednią ilość tego dla zwierząt) do dziennej porcji mokrego żarcia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

a co teraz nie jest syfem fsikanym?ale sprawdzę tego pomidora.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

mietła pisze:a co teraz nie jest syfem fsikanym?ale sprawdzę tego pomidora.
Teraz już nie trafisz na w pełni naturalne owoce, czy warzywa. W ramach witamin można ogonkom kupić produkty Herbal Pets, jak np. zioła, czy suszone jabłka. Do tego masz pewność, że nie są pryskane. A jeżeli już podawać pomidory, czy ogórki to w małych porcjach i ostrożnie.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

O i jeszcze Gerberki i inne papki dla dzieci. Ja swoim nie podaję, bo się zraziłam, jak dawałam obiadek jakieś mięso z ryżem, to kupki moich ogonków miały tak nieznośny odór, że można było zginąć ;D Ale im smakowało ;D
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

lovekrove pisze:O i jeszcze Gerberki i inne papki dla dzieci. Ja swoim nie podaję, bo się zraziłam, jak dawałam obiadek jakieś mięso z ryżem, to kupki moich ogonków miały tak nieznośny odór, że można było zginąć ;D Ale im smakowało ;D
ja to wszystko wiem tylko,że ta mała hiena nie chce jeść ani suszonych owoców ani gerberków.świeże owoce wcina,a suszone ją chyba po zębach gryzie.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”